Albrechtice srazily nevýraznou Lutyni třemi brankami

Po zaslouženém vítězství na půdě Stonavy čekal Baník další důležitý zápas, tentokrát na domácí půdě proti trápící se Lutyni. Albrechtice tak chtěly potvrdit bodový zisk z minulého týdne a tomu odpovídal i celý průběh utkání.

FK Baník Albrechtice - TJ Sokol Dolní Lutyně 3:0 (1:0)

Již ve 4. minutě domácí poprvé ohrozili branku Lutyně, to když po faulu na Jakuba Kociolka zahrával přímý kop z pravé strany David Dorozlo a přízemní tvrdou střelou nadělal problémy gólmanovi Šajerovi, který míč s problémy vytěsnil na rohový kop. V 16. minutě mohl utíkat Jan Lukan sám na hostujícího brankáře, ale v rozhodující chvílí ho obránce Lutyně doběhl a obral o míč. Hned z protiútoku mohlo být zle i na druhé straně, když hostující hráč uháněl po křídle sám na Kamila Smětáka, ale naštěstí se jeho střela nevešla mezi tři tyče. To byla ovšem jediná příležitost Lutyně v prvním poločase. Ve 28. minutě centroval Martin Kulhánek a míč poslal na hlavu Jana Lukana, který v těžké pozici v záklonu hlavičkoval mimo svatyni hostů. O čtyři minuty později se do šestnáctky proháčkoval domácí Daniel Žyla a předložil balon na hranici malého vápna k Tomáši Izaiášovi, který pálil s přispěním teče hostů do boční sítě, a tak následoval rohový kop. Ten sice příležitost nepřinesl, což se ovšem nedá říct o rohovém kopu z 34. minuty, protože míč se ve skrumáži těl dostal až k Davidu Dorozlovi a ten z voleje prostřelil vše, až na zvedajícího se brankáře hostí. Tlak Baníku se stupňoval. Ve 35. minutě balón ve velkém vápně doběhl Jan Lukan, odcentroval na nabíhajícího Jakuba Kociolka, ale ten na míč nedosáhl. Převaha se projevila 5 minut před koncem prvního poločasu, kdy po výborné práci Jana Lukana, který na zádech udržel obránce, jednoduše si kolem něj obhodil míč, přihrál na hranici velkého vápna na nohu Davida Dorozla, ten už se z voleje podruhé nemýlil a s přispěním teče hráče Lutyně a lehkého odrazu od tyče se balón dostal až do branky - 1:0.

Tak jak skončil první poločas, tak začal i ten druhý. Ve 48. minutě David Dorozlo poslal míč do lajny na Jana Lukana, ten odcentroval přesně na hlavu Daniela Žyly, ale bohužel ve vyložené šanci minul branku. Oba aktéři předchozí akce si vyměnili pozice o tři minuty později a opět ve vyložené příležitosti Jan Lukan mířil pouze do náruče gólmana. V 53. minutě aktivně hrající Daniel Žyla se prokličkoval přes dva hráče do velkého vápna, předložil míč pod sebe na Jakuba Kociolka, ale ten trefil pouze boční síť. V 55. minutě už bylo veseleji, když Aleš Věčorek poslal míč za obranu, Jan Lukan jen lehce píchnul do balónu a přehodil vyběhnuvšího Šajera - 2:0. V 72. minutě se osmělila i Lutyně a nebezpečně pronikajícího hráče hostí zastavil na poslední chvíli skluzem dobře hrající Aleš Věčorek. Zbytek zápasu se už prakticky dohrával. Hosté se párkrát pokoušeli ohrozit branku Baníku, ale střely neměly ani razanci ani přesnost a tak v 81. minutě se k míči ve velkém vápně dostal střídající Jan Kociolek, obtočil se kolem obránce a ten ho nedokázal zastavit jinak než faulem, po kterém následoval pokutový kop. Již tradiční exekutor Tomáš Wojtyna si bez problému poradil a tvrdou střelou pečetil výsledek zápasu na konečných - 3:0.

Branky: 40. Dorozlo David, 55. Lukan Jan, 81. Wojtyna Tomáš z pok. kopu, ŽK: 85. Chybiorz Lukáš, 89. Klemiš Michael, Rozhodčí: Pobořil Radek - Seidler René, Svoboda Marian, Počet diváků: cca 150

FK Baník Albrechtice: Směták - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Kociolek Jakub (88. Chmiel M.), Korzeniowski, Široký, Izaiáš (73. Kociolek Jan) - Dorozlo (82. Parchanský), Lukan. Trenér: Kohút Dušan

TJ Sokol Dolní Lutyně: Šajer - Hrachovec (67. Fismol), Szkuta V., Mančař, Szkuta R. - Klemiš, Twrdý, Nitka (59. Huňař), Ochodek (73. Chybiorz) - Wita, Pěgřim. Trenér: Skála Jiří