Albrechtice zaslouženě porazily Hrabovou 4:1

Po dvou důležitých vítězstvích zajížděl Baník na půdu Hrabové potvrdit předchozí úspěchy a s cílem urvat další tři body do tabulky. Albrechtice se v poslední době mohou spolehnout na střelce Jana Lukana, který pravidelně skóruje. A skóroval i v Hrabové, kde Baník zvítězil zaslouženým výsledkem 1:4 a získal další tři body. Útočníka Baníku Jana Lukana doplnil dvěma góly na listině střelců v utkání David Dorozlo a jedním zásahem Tomáš Izaiáš.

TJ Sokol Hrabová - FK Baník Albrechtice 1:4 (0:2)

Ač tomu postavení v tabulce nenasvědčuje, tak lepším týmem byla ze začátku utkání Hrabová, která už v 5. minutě mohla jít do vedení, když po prohraném souboji na půlce domácích putoval míč za obranu a hráč Hrabové unikal sám na gólmana Kamila Smětáka, ale naštěstí pro Baník šla střela mimo. V 8. minutě měli domácí další příležitost z rohového kopu. Balón doputoval až k nehlídanému domácímu hráči a Kamil Směták měl co dělat, aby míč vytěsnil alespoň do tyče. Hosté se osmělili poprvé ve 25. minutě, když po rohu se k míči dostal Jakub Kociolek, který poslal přihrávku na úroveň šestnáctky na Marka Korzeniowského, ale jeho střela šla těsně mimo. Ve 38. minutě se už poprvé radovali baníkovci po pěkné akci, kdy Jakub Kociolek přihrával do lajny na Jana Lukana, který následně nabil na hranici velkého vápna na Davidu Dorozlovi a ten netypicky pravou nohou trefil přesně k tyči - 0:1. O dvě minuty později, tedy ve 40. minutě, byla radost dvojnásobná, protože po přesném výkopu z rukou Kamila Smětáka míč přeletěl téměř celé hřiště a taky všechny obránce Hrabové a ideálně si nabíhající David Dorozlo nedal brankáři domácích šanci - 0:2. Třetí branku mohl v závěru poločasu přidat ještě Jan Lukan, ale po centru Tomáše Izaiáše mířil nikým nehlídán hlavou mimo.

Na začátku druhého poločasu, v 53. minutě, to byli znovu albrechtičtí, kteří se mohli radovat z gólu. Po vyhraném souboji ve středu hřiště v podání Daniela Žyly a následné klasické české uličce za obranu, unikal sám na brankáře Hrabové Jan Lukan, který se v těchto situacích nemýlí - 0:3. V 54. minutě se poprvé radovali i domácí, když po nedůrazu ve velkém vápně Albrechtic se míč odrazil na nohu domácího hráče Michala Bača, ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a nedal Kamilovi Smětákovi šanci - 1:3. Po kontaktní brance se dlouho nic zajímavého neudálo až do 72. minuty. Miloš Široký „utancoval“ ve středu hřiště několik hráčů Hrabové, poslal míč za obranu domácích, nabíhající Tomáš Izaiáš přessprintoval vše, co mu stalo v cestě a ještě mu zbyla síla na to, aby udělal kličku gólmanovi a zakončil do prázdné branky - 1:4. Utkání se už víceméně jen dohrávalo, ale v 80. minutě si mohly Albrechtice oddechnout, protože z přímého kopu trefili domácí tyč. Poslední příležitost na korigování stavu utkání měli opět domácí, když po centru hlavičkoval hráč Hrabové těsně mimo. Do konce zápasu se už nic významného nestalo a tak si Albrechtice odvezly domů zasloužené tři body.

Branky: 54. Bača Michal - 38. a 40. Dorozlo David, 53. Lukan Jan, 72. Izaiáš Tomáš, ŽK: 17. Raška Michal, 50. Bella Tomáš - 8. Kulhánek Martin, Rozhodčí: Podracký Pavel - Kontoršikov Maxim, Brabec Roman, Počet diváků: cca 50

TJ Sokol Hrabová: Kavulok - Holberg (68. Ročňák), Bahr, Nováček, Bella (61. Krpelík) - Forman, Loska, Raška, Kot - Pivko (83. Líbař), Bača. Trenér: Odstrčilík Luděk

FK Baník Albrechtice: Směták - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Korzeniowski - Kociolek Jakub (78. Pařík M.), Široký (83. Chmiel M.), Dorozlo, Izaiáš - Lukan, Žyla D.. Trenér: Kohút Dušan