Albrechticím chybělo štěstí a podlehly Brušperku 3:2

V dalším mistrovském utkání se Baník představil na půdě Brušperku, kde chtěl odčinit poslední nezdary. První poločas sice patřil domácím, ale ve druhé půli už byly jasně lepší Albrechtice, jenže k lepšímu výsledku jim nepřálo štěstí. Obě branky Baníku vstřelil Jakub Kociolek.

SK Brušperk - FK Baník Albrechtice 3:2 (3:1)

Už v 6. minutě bylo velmi rušno před brankou Brušperku. Jan Kociolek sklepl míč na Radima Smigu, ale ten měl míč na svoji slabší levou nohu a tak střela postrádala razanci. Stejný hráč se ještě pokoušel o dorážku ve skluzu, ale brankář domácích vyrazil jeho pokus na rohový kop, z něhož se balón dostal nečekaně až k Jindřichovi Klusovi, který nedokázal zakončit přesně. Brušperk se poprvé radoval ve 12. minutě. Centr přetažený až hluboko na zadní tyč napálil domácí Jan Vančo skrz pokutové území, kde našel náhodně svého spoluhráče, který nastřelil brankáře Hekeru, ale následná dorážka Jakuba Bogdana už skončila v síti - 1:0. Ve 38. minutě Brušperk navýšil svoje vedení. Centrovaný míč od rohového praporku našel jednoho z domácích, který vystřelil na Aleše Hekeru, ten sice jeho pokus zlikvidoval, ale s dorážkou Jana Blahuta už nemohl nic dělat - 2:0. Zkorigování výsledku přišlo ve 40. minutě, kdy se po standartní situaci ocitl sám před brankářem Brušperku Jakub Kociolek a střelou bez přípravy se nemýlil - 2:1. O dvě minuty později, ve 42. minutě, už to bylo opět o dvě branky. Po chybě u postranní čáry se k míči dostal v malém vápně Petr Zajac a prostřelil Aleše Hekeru - 3:1. První poločas tak skončil výsledkem 3:1 pro domácí tým.

Hned v úvodu druhého poločasu odpískal hlavní arbitr nesmyslnou penaltu ve prospěch domácích, ale tu Aleš Hekera zneškodnil a to Albrechtice nakoplo. Ve 47. minutě na centr Jana Kociolka jen velmi těsně nedosáhl ve velké příležitosti Radim Smiga. V 57. minutě se k rozehrání standartní situace postavil Jindřich Klus a jeho střílený centr doletěl až k Jakubu Kociolkovi, který byl sám překvapený, že se k němu míč dostal a proto nedokázal zakončit přesně. Albrechtice se přece jen dočkaly další branky. V 67. minutě vypadl brankáři Brušperku po rohovém kopu balón z rukou a pro Jakuba Kociolka už nebyl problém poslat hlavou míč do sítě - 3:2. Do konce zápasu byl domácí Brušperk pod velkým tlakem, ale branku se Baníku i přes velkou snahu vstřelit nepodařilo. Nutno dodat, že v mnoha případech chybělo fotbalové štěstí.

Albrechtice si tak domů odvezly prohru 3:2 a čeká je poslední utkání sezóny na domácí půdě s týmem TJ Petřvald na Moravě, které se hraje již v pátek od 17:30 hodin.

Branky: 12. Bogdan Jakub, 38. Blahut Jan, 42. Zajac Petr - 40. a 68. Kociolek Jakub, ŽK: 88. Blahut Jan, 88. Valík Pavel, 90. Válek Jan - 46. Kulhánek Martin, 46. Hekera Aleš, 49. Klus Jindřich, 65. Široký Miloš, Rozhodčí: Kubáček Vojtěch - Tabášek Kamil, Jedlička Jan, Počet diváků: 58

SK Brušperk: Mičík - Kuba, Červenka, Šot, Folta - Kornak (71. Vojtek), Vančo - Šimon (82. Válek), Blahut, Zajac (68. Valík) - Bogdan (87. Sáblík). Trenér: Karsten Radim

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Korzeniowski, Pařík M. - Kociolek Jakub, Široký, Klus, Žyla D. - Smiga (62. Pasz), Kociolek Jan. Trenér: Kohút Dušan

Autor: Marek Chmiel