Baník hrál s Bystřicí bez branek

Ve 4. kole I. A třídy sk. B bylo na programu utkání mezi mužstvy Baníkem Albrechtice a Bystřice. Lepší výchozí pozici měli před utkáním svěřenci trenéra Vychopně, kteří z prvních dvou utkání získali tři body, Bystřičtí jen jeden. Toto střetnutí skončilo bezbrankovou remízou. Blíž k výhře měli albrechtičtí fotbalisté, ale nepodařilo se jim překonat bystřickou obranu v čele s brankářem Gaszczykem a protože gól nepadl, oba týmy si na svůj účet připsaly po bodu.

FK Baník Albrechtice - TJ Bystřice 0:0 (0:0)

Trenér Vychopeň mohl na rozdíl od minulého utkání do utkání uzdraveného Davida Dorozla, k dispozici již byl i Tomáš Wojtyna a Jirka Krožek, na střídačce byl připraven i Miloš Široký.

První poločas nenabídl příliš pohlednou podívanou, i když se oba týmy dostaly do pár šanci. První vážnější naznak ke vstřelení branky měli Baníkovci hned ve 3. minutě, a to konkrétně Libor Novák, který však z nadějné pozice branku přestřelil. V 6. minutě přišel další zajímavý moment a opět byl u toho Libor Novák, který z hranice šestnáctky vyslal nebezpečnou střelu, proti které vytáhl skvělý zákrok brankář Gaszczyk. Postupem času se do hry začali dostávat také svěřenci Miloše Koloničného. Jenže ani jako Baníkovci se vstřeleného gólů nedočkali. Příležitost ke vstřelení vedoucí branky ze strany Bystřice měl ve 23. minutě Opluštil, který dostal centr na zadní tyč od Nogy, ale ve skluzu Opluštil před prázdnou brankou tento centr naštěstí pro domácí netrefil. Další možnost Bystřice měl ve 31. minutě po rohu Teofil Lukáš, který se dostal za šestnáctkou k odraženému míči a vyslal ho přímo na branku, tento pokus byl ještě tečovaný a mířil přesně k tyčce domácí branky, proti byl ale domácí brankář Hekera, který skvělým zákrokem míč vyrazil do bezpečí. Oba týmy se dopouštěly řady nepřesností, kazily přihrávky. Další šanci měl hráči Albrechtic, kdy se ke střele z úhlu dostal Honza Kociolek a mířil těsně vedle hostující branky. Poslední šanci prvního poločasu měl domácí Libor Novák, který se dostal přes dva hráče až do šestnáctky hostu a v nadějné pozici, ale branku minul. Po prvním poločase se šlo do kabin za stavu 0:0.

Začátek druhé půle začal lepé pro hosty z Bystřice, kdy se ve velmi dobré příležitosti objevil v 48. minutě Noga, který však mířil jen do boční sítě domácí branky. Po té převzali iniciativu na hřišti domácí, kteří vrhli všechny síly do dobývání bystřické branky. Bezbrankový stav se pokusil prolomit v 56. minutě nebezpečnu střelou Honza Kociolek ale branku netrefil. Velkou šanci na vstřelení branky měl v 57. minutě Marek Pařík, který po centru Širokého se dostal před osamoceného brankáře Gaszczyka, ale branku netrefil, protože mířil těsně vedle. V 61. minutě viděl po hrozivém zákroku na Aleše Věčorka červenou kartu hostující Lukáš Teofil a Baníkovcům se naskytla půlhodinová početní výhoda. Tu mohl využit a oplatit vstřelenou brankou hrozivý zákrok Aleš Věčorek, jenže se dostal za šestnáctkou k odraženému míči a vyslal střelu, která skončila na tyčce hostující branky, tato střela se od tyčky ještě odrazila před úplně prázdnou branku na kopačky Marka Paříka, který ve stoprocentní šanci bránu netrefil. Další šanci měl opět Baníkovci, když se opět za hranici šestnáctky dostal k míči kapitán Aleš Věčorek a vyslal střelu, která mířila přesně pod břevno Bystřické branky, jenže jeho pokus ke smůle Baníku v bráně neskončil, proti totiž byl brankář Gaszczyk, který se opět vyznamenal a míč vyrazil na rohový kop. Ve zbývajícím čase se již nic dramatického neudálo, a tak obě mužstva si rozdělily po bodu, což je ztráta především pro domácí.

ŽK: 62. Široký Miloš - 38. Teofil Marek, 84. Sniegoň Michal, ČK: 61. Teofil Lukáš, Rozhodčí: Kielar Jakub - Závodný Vít, Konderla Jakub, Počet diváků: cca 100

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Věčorek T. - Pařík M., Korzeniowski, Dorozlo, Novák (63. Žyla D.) - Béreš (53. Široký), Kociolek Jan (75. Godyň). Trenér: Vychopeň Tomáš

TJ Bystřice: Gaszczyk - Teofil M., Klár, Teofil L., Rusz J. - Bodeček, Buryan (85. Staniek) - Placzek, Faruga (63. Krenželok J.), Opluštil (65. Sniegoň) - Noga (61. Samek). Trenér: Koloničný Miloš