Baník jen remizoval s Hrabovou 1:1

Zápas 26. kola 1. A třídy skupiny B byl v nedělním odpoledni k vidění v Albrechticích. Domácí Baník přivítal na svém trávníku tým z Hrabové. Baník byl před výkopem favoritem a svoji roli baníkovci začali plnit už v prvním poločase, kdy poslal svůj tým do vedení ve 22. minutě David Dorozlo. Hosté však ve druhém poločase v 75. minutě zásluhou Michala Šimona srovnali. Utkání vyrovnaným výsledkem také i skončilo. Vítězná série Baníku tak skončila po čtyřech zápasech, ale série neporazitelnosti stále pokračuje a protáhla se již na šest utkání v řadě.

FK Baník Albrechtice - TJ Sokol Hrabová 1:1 (1:0)

V dalším mistrovském utkání přivítal Baník na domácí půdě soupeře ze spodní poloviny tabulky. Papírové předpoklady však svěřenci Dušana Kohúta nenaplnili a se štěstím udrželi remízu.

Hrabová se poprvé dostala do šance v 16. minutě, kdy po centru do šestnáctky Albrechtic nebezpečně hlavičkoval jeden z hostů těsně mimo. Ve 21. minutě to však byli domácí, kteří šli do vedení. Na polovině hřiště si se dvěma hráči bravurně poradil Daniel Žyla, který vyslal do úniku Jana Kociolka. Ten svým následným centrem našel dobře postaveného Davida Dorozla, pro něhož už nebyl problém zakončit hlavou do odkryté branky - 1:0. Pozornost hostujícího brankáře prověřil ve 35. minutě znovu David Dorozlo, jehož střelu vytěsnil Kavulok konečky prstů na roh.

V 57. minutě se na úrovni velkého vápna krásně položil do střely kapitán Hrabové a jeho přízemní pokus jen těsně minul domácí svatyni. O čtyři minuty později přizvedl jeden z hostujících obránců centr Albrechtic a zakončující Jan Kociolek poslal hlavou míč do břevna. Hosté se začali nadechovat k náporu, ale všechny pokusy se dařilo brankáři Hekerovi chytit. Jenže v 74. minutě už byl bezmocný, když po chybě v obraně se ve velkém vápně ocitl sám Michal Šimon a dělovkou doprostřed branky prostřelil Aleše Hekeru - 1:1. V závěru zápasu Baník vybídl mnohokrát Hrabovou ke skórování vlastními chybami, jenže hosté si neporadili v zakončení anebo je skvěle vychytal Hekera. A když ani hostující kapitán nevyzrál na domácího brankáře a následně hosté nastřelili břevno, tak si oba mužstva rozdělily po bodu.

Nutno dodat, že lepším týmem byla v závěru Hrabová a nebýt výborného výkonu Aleše Hekery, mohly Albrechtice odejít s vysokým debaklem.

Branky: 22. Dorozlo David - 75. Šimon Michal, ŽK: 17. Věčorek Aleš - 60. Mohelník Michal, 83. Kot Michal, Rozhodčí: Havlík Přemysl - Beran Jan, Bednář Marcel, Počet diváků: 150

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Korzeniowski, Čoček - Kociolek Jakub, Pařík M., Klus, Žyla D. - Kociolek Jan, Dorozlo. Trenér: Kohút Dušan

TJ Sokol Hrabová: Kavulok - Kroker, Bahr, Mohelník, Raška - Richter, Šimon, Kot, Pivko (46. Forman) - Loska (72. Ciesarik), Nováček (90. Bača). Trenér: Odstrčilík Luděk

Autor: Marek Chmiel