Baník ještě doma Sedliště neporazil. Přepíše v neděli historii?

V historii se Albrechtičtí fotbalisté střetli s týmem Sedliště na domácí půdě celkem dvakrát. A ani jednou A tým Baníku tým Sedliště doma neporazil. V neděli můžeme tuto nepříznivou bilanci alespoň částečně napravit. Šanci porazit konečně doma Sedliště a odčinit prohru v minulé kole dostanou Baníkovci v neděli odpoledne. Nedělním utkání má výkop v 17.00 hodin.

Baníkovci potřebuji nutně bodovat

Domácí celek se nachází na nelichotivém 13. místě tabulky s nulovým počtem bodů z úvodních dvou kol. V úvodním mistrovském utkání Baník prohrál doma s Brušperkem ve vyrovnané bitvě těsně 0:1. Poté v následujícím utkání ve venkovní premiéře prohráli svěřenci Dušana Kohúta v Petřvaldě na Moravě 1:4. Jedinou branku Baníku v utkání střelil Jakub Kociolek.

Sedliště má po dvou kolech také nula bodů

Nedělní soupeř ze Sedliště je v tabulce díky lepšímu skóre na 10. místě také s nulovým počtem bodů. V dosavadních dvou odehraných zápasech tým Sedliště prohrál také jako Baník. V úvodním utkání nové sezóny prohrál tým Sedliště v Dolní Lutyni 2:1, když jedinou branku hostů vstřelil Radim Papřok. A v domácí premiéře v nové sezóně Sedliště prohrál s nováčkem z Hrabové 2:4, když se za domácí prosadil Vítězslav Kaňok a Dominik Krejčok.

Ani v jednom střetnutí nevyhrál domácí tým. Změní se to v neděli?

Poslední duel dnešních soupeřů není starý ani půl roku. V půlce dubna Baník doma prohrál s týmem Sedliště 2:3. Baník poslal ve 37. minutě do vedení Jaroslav Goj. Hosté ve druhém poločase díky Dominika Krejčoka skóre vyrovnali, ale Baníku v 71. minutě vrátil vedení Jirka Kroužek. Sedliště však poté díky brankám Kuby Mokroše a Dominik Krejčoka skóre otočili a získali tři body. Bilance Baníku s týmem Sedliště ze čtyř utkání je dvě výhry, jedna remíza, jedna porážka a skóre 11:9. Je nejvyšší čas poprvé porazit doma týme Sedliště a získat opravdu velmi důležité a zásadní tři body.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice - TJ BDSTAV Sedliště 2:3 (17. kolo I.A třídy sk. B, sobota 18.4.2015)
Branky: 37. Goj Jaroslav, 71. Kroužek Jiří - 67. z pok. kopu a 87. Krejčok Dominik, 79. Mokroš Jakub
FK Baník Albrechtice: Směták - Korzeniowski, Věčorek A., Dorozlo, Wojtyna - Žyla D., Široký, Kociolek Jakub, Izaiáš (85. Čoček) - Goj (82. Smiga), Kroužek
TJ BDSTAV Sedliště: Šupolík - Hybel (56. Pruchnický), Javorek, Hrdý, Majer T. - Mokroš, Foukal, Kovalík, Bílek - Sekanina, Krejčok (90. Smichovič)

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Petřvald na Moravě - FK Baník Albrechtice 4:1 (3. kolo I.A třídy sk. B, 23.8.2015)
Branky: 44., 63. a 78. Augustýnek Daniel, 19. Malúš Jiří - 50. Kociolek Jakub
FK Baník Albrechtice: Hekera - Žyla D., Korzeniowski, Věčorek A., Čoček - Kociolek Jakub (81. Smiga), Kulhánek, Wojtyna (68. Parchanský), Izaiáš (68. Chmiel M.) - Kociolek Jan, Lukan

TJ BDSTAV Sedliště - TJ Sokol Hrabová 2:4 (3. kolo I.A třídy sk. B, 22.8.2015)
Branky: 4. Krejčok Dominik, 57. Kaňok Vítězslav - 22. Forman Ivo, 32. Bahr Filip, 42. Kot Michal, 88. Loska Vojtěch
TJ BDSTAV Sedliště: Šupolík - Kaňok (75. Papřok), Junga, Kmošťák, Majer T., Foukal, Kovalík, Krejčok, Javorek, Bílek, Mokroš

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 13/14: SEDLIŠTĚ - BANÍK 1:3, BANÍK - SEDLIŠTĚ 3:3
Sezona 14/15: SEDLIŠTĚ - BANÍK 2:3, BANÍK - SEDLIŠTĚ 2:3

Utkání na Stadionu FK Baník začíná v neděli 30. srpna v 17 hodin. Jak toto mistrovské utkání v nové sezóně dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu. Pojďte podpořit naše hráče v dalším mistrovském utkání nové sezóny! Náš tým potřebuje vaši podporu!