Baník nedal soupeři šanci, porazil Raškovice 5:0

Baník se 2. června v nedělním odpolední utkal v rámci 26. kola I.A třídy na půdě Raškovic s domácí týmem. V prvním poločase byli hostující baníkovci lepším týmem a Raškovice přehrávali. Odměnou za aktivní projev byl Baníku gól ve 23. minutě, který z pokutového kopu vsítil Libor Novák. Ve 29. minutě přišel druhý gól Baníku, který zaznamenal Tomáš Věčorek. Baník tak vedl po první půli utkání o dvě branky. V druhém poločase byl opět Baník jasně lepším týmem, to potvrdili i další góly Baníku. Na 3:0 zvyšoval v 64. minutě Tomáš Kaleta. Další gól Baníku přidal v 84. minutě Honza Kociolek, který ještě vsítil v 88. minutě jeden gól a upravil na konečných 5:0. Baník tak na půdě Raškovic zcela jednoznačně a zaslouženě zvítězil 5:0!

TJ Pražmo-Raškovice - FK Baník Albrechtice 0:5 (0:2)

Trenér Vychopeň se musel před zápasem v Raškovicích obejít opět bez Ondry Čočka. Do základní sestavy oproti minulému utkání na domácí půdě s Bystřicí nastoupil místo Korzeniowského na pravou zálohu Marek Pařík. Vlevo v záloze mohl opět počítat trenér Baníku s Milošem Širokým, který nastoupil místo Danka Žyly. Od začátku nastoupil i Tomáš Kaleta, který nastoupil místo Radima Smigy a v bran Baníku se místo Aleše Hekery postavil mezi tři tyče Honza Jaček.

Do utkání vstoupili aktivněji hráči Baníku, kteří od začátku prokazovali své kvality a drželi více míč na svých kopačkách než domácí. První šance přišla ze strany Baníku v 8. minutě, kdy na centr Širokého si naskočil Kaleta, který nasměroval míč hlavou na vzdálenější tyčku brány, ovšem pokus Kalety reflexivně zkrotil gólman Raškovic. Baník po první šanci byl stalé jasně lepší a bylo jen otázkou, kdy vstřelí první gól v utkání. Ten přišel ve 23. minutě, když domácí kapitán Špadt zahrál evidentně v šestnáctce rukou a hlavnímu rozhodčímu Jantošovi nezbývalo nic než odpískat pokutový kop, který s přehledem proměnil Libor Novák - 0:1. O několik minut později se Baník radoval z druhého gólu v utkání, který zaznamenal po přihrávce Béreše ve 29. minutě přesnou střelou z póza šestnáctky Tomáš Věčorek - 0:2. Zbytek prvního poločasu patřil albrechtickému týmu, ale další branku nepřidal. Po první půli tak šli do kabin spokojenější Baníkovci, kteří po trefách Libora Nováka a Tomáše Věčorka vedli zaslouženě 2:0.

Do druhého poločasu vstoupil Baník opět aktivní hrou a byl na hřišti jako v prvním poločase lepším týmem. To potvrdil v 64. minutě vstřelený gól z kopáčky Kalety, který po centru Béreš z levé strany si poradil s obráncem i brankářem a přidal střelou do prázdné branky třetí albrechtický gól - 0:3. Albrechtické fotbalisty třetí branka nakopla a Raškovičtí měli plné ruce práce jejich útoky zastavovat. Další šanci na vstřelení gólů ve druhém poločase měl v 76. minutě Aleš Věčorek, který vyslal z póza šestnáctky střelu jeho pokus, ale skončil jen na tyčce domácí branky. V další šanci se objevil po perfektně zahraném centru Širokého za obranu v 80. minutě střídající Honza Kociolek, který se řítil sám na brankáře tuto šanci, ale Albrechtický hráč neproměnil. Neproměněná šance, ale Honzu Kociolka mrzet nemusela, protože běžela 84. minuta a Honza Kociolek se dostal po přesné přihrávce sám před brankáře a střelou k tyčce domácí branky zvýšil již na - 0:4 pro Albrechtice. Banikovci byli pochopitelně na koni a zápas se odehrával v jejich režii. Dalo by se říci, že utkání se již dohrávalo jen povinnosti, přesto v pohodě hrající Baník přidal ještě další gól. V 88. minutě se Honza Kociolek dostal po chybě domácí obrany do samostatného uniku na brankáře Platoše a svůj unik zkušeně zakončil, když přehodil vyběhnutého brankáře a upravil na konečných - 0:5. Do konce utkání se již branky diváci nedočkali, a tak si Baník z Raškovic veze jednoznačné a zasloužené vítězství 0:5, což je největší vítězství za posledních pět sezón.

Baník tedy v Raškovicích zvítězil jednoznačně a zaslouženě 0:5 a potvrdit toto vítězství můžou Baníkovci ve čtvrtek v dohrávce 18. kola, kdy Baník zajíždí na půdu Dolní Lutyně. Utkání na hřišti Dolní Lutyně, které je naplánováno na čtvrtek 6. června má výkop v 17.00 hodin.

Branky: 84. a 88. Kociolek Jan, 23. Novák Libor z pen., 29. Věčorek Tomáš, 64. Kaleta Tomáš, ŽK: 53. Kroužek Jiří, Rozhodčí: Jantoš Pavol - Tobola Kamil, Klimek Tomáš, Počet diváků: cca 100

TJ Pražmo-Raškovice: Platoš - Škola J., Špadt, Šalata, Klimek (57. Koláček) - Kacíř, Drozd (78. Maťaťa), Juřica, Feike (73. Škola V.) - Škapa R., Paleček. Trenér: Drozd Peter

FK Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Novák - Pařík M. (78. Korzeniowski), Dorozlo, Věčorek T., Široký - Kaleta (65. Kociolek Jan), Beréš (81. Žyla D.). Trenér: Vychopeň Tomáš