Baník po výborném druhém poločase zvítězil v derby nad Stonavou 3:2

V rámci 8. kola I.A třídy sk. B nastoupili svěřenci trenéra Vychopně od 16:00 na domácí půdě v derby proti týmu SK Stonava. V úvodu utkání měl Baník velkou šanci, z gólu se však radovali v 6. minutě hosté. Baníkovci ztratili míč, k míči se dostal Feber, který svým centrem se štěstím našel Josefa Zollera a ten zakončil - 0:1. Vedení vydrželo Stonavě až do druhého poločasu do 75. minuty. Pak se rozjel brankostroj. V 75. minutě si na centr Čočka naskočil mezi obránce hostů Tomáš Věčorek a přesnou hlavičkou vyrovnal - 1:1. Remízový stav však na sebe nenechal dlouho čekat. V 79. minutě totiž Baník zahrával rohový kop, který zahrál Dorozlo ten posla centr na přední tyčku kde si krásně naběhl Tomáš Věčorek a hlavičkou dostal míč do branky - 2:1. Vedení Baníku pojistil třetí brankou v 89. minutě David Dorozlo, který přehodil vyběhnutého brankáře Tvardíka a míč se zastavil až v síti - 3:1. Stonava ale odpovědělo ihned, když faul brankáře Hekery posoudil hlavní rozhodčí jako penaltový. Pokutový kop v 90. minutě proměnil Josef Zoller - 3:2. Poté Baník vítězství již udržel a doma v prestižním derby získal důležité tři body.

FK Baník Albrechtice - SK Stonava 3:2 (0:1)

Baník nastoupil ve stejné sestavě jako před týdnem na půdě soupeře TJ Dolní Datyně. Stonava přivezla téměř totožnou jedenáctku jako v domácím zápase s Dolní Lutyňi. Sochora se po zranění vrátil do základní jedenáctky místo Bezdíčka. Na utkání si našla v pěkném počasí velice slušná návštěva.

Do zápasu vstoupili lépe hráči Baníku, kteří měli ve 4. minutě obrovskou šanci, ve které se objevil Béreš ten, však sám před brankářem zaváhal a branku obloučkem přestřelil. A tak se potvrdilo pořekadlo „nedáš - dostaneš“. Baníkovci těsně před šestnáctkou v 6. minutě ztratili míč, k míči se dostal Feber a ten se štěstím přes chumel hráčů našel svým centrem volného Josefa Zollera, který tuto šanci střelou k tyčce využil a otevřel skóre utkání  - 0:1. Baník mohl vyrovnat v 16. minutě. Béreš vyslal centr před branku Stonavy, kde nabíhal Tomáš Věčorek, ale ten na tento centr ke smůle domácích nedosáhl. Ve 20. minutě měl obrovskou příležitost střelec první branky Zoller, který po centru Petruňi si míč zpracoval a vystřelil. Jeho pokus však letěl hodně nad branku Baníku.  Blízko vyrovnání byli Baníkovci ve 23. minutě, když po centru Kroužka hlavičkoval z nadějné pozice těsně mimo stonavskou branku Béreš. Stonavští mohli vstřelit druhou branku v utkání ve 30. minutě, Kisel dostal přihrávku před šestnáctku, ale tuto šanci neproměnil, jelikož jeho pokus letěl nad branku Albrechtic. Ve 32. minutě zahrával Baník volný přímý kop. Míč si vzal k zahrání volného přímého kopu Libor Novák. Jeho centr směřoval přímo na hlavu Béreše ten, ale hlavou míč netrefil.  Běžela 39. minuta hry a Baník dostal do nadějné příležitosti, Marek Pařík však z dobré pozice svou slabší nohou střílel přízemní ranou jen do rukavic brankáře Tvardíka. Krátce nato měli šanci hosté a opět to byl Zoller, který se objevil před brankářem Hekerou, Zoller však vyslal střelu, která skončila opět nad brankou Albrechtic. I když měli Baníkovci v prvním poločase nějaké šance tak přece více ze hry měli Stonavští, kteří byli v prvním poločase lepším týmem. První poločas tak skončil zaslouženým vedením Stonavy 0:1.

Do druhé části tohoto derby udělal trenér Baníku tři změny. Místo Marka Paříka, Libor Nováka a Kuby Kociolka poslal na hřiště trenér Vychopeň Davida Dorozla, Danka Žylu a novou posilu Roberta Schimkeho. První možnost hned z kraje druhého poločasu měli hosté, kteří po faulu Wojtyna těsně před šestnáctkou zahrávali volný přímý kop. Míč si postavil kapitán Stonavy Hančin a jeho střela skončila hodně nad brankou Baníku. V 57. minutě se krásně opřel do míče Béreš. Pěkná střela se však nakonec mezi tyče nevešla. Baník měl další možnost v 68. minutě, kdy si po faulu jednoho ze Stonavských hráčů postavil míč těsně před šestnáctkou Dorozlo, který střílel svou technickou střelou jen do rukavic brankáře Tvardíka. S přibývajícími minutami měl Baník čím dál více ze hry a vyrovnání viselo ve vzduchu. Blízko vyrovnávací branky byl Tomáš Věčorek v 69. minutě, který zahodil stoprocentní šanci, když svůj pokus nasměroval do gólmana Tvardíka. Hned za minutu měli Baníkovci další pokus, když střílel z nadějné pozice aktivní Tomáš Věčorek. S jeho střelou si však brankář Tvardík poradil. Baníkovci přeřadili na větší rychlost a svou aktivitní kombinaci se dokázali dostávat před branku Stonavy. Velkou roli hrál Tomáš Věčorek, kterému první akce po přihrávce Schimkeho nevyšla, druhá již ano.  V 75. minutě si albrechtický útočník naskočil na centr Čočka mezi stopery Stonavy a přesnou hlavičkou mimo dosah brankáře se postaral o zasloužený vyrovnávací gól - 1:1. A zanedlouho se Baník dostal do vedení. V 79. minutě měli Baníkovci výhodu rohového kopu. Rohový kop si vzal nestarost David Dorozlo a vyslal skvělý centr na přední tyčku, kde si perfektně naběhl Tomáš Věčorek a poslal hlavou míč do sítě a svým druhým golem v utkání poslal Baník do vedení - 2:1. Hosté mohli vyrovnat v 85. minutě, Bezdíček našel svým centrem nabíhajícího Goje, který napálil balon ve vynikající pozici těsně nad branku. Zafungovalo tak opět pravidlo „nedáš - dostaneš“, protože o několik minut později byli o poznání úspěšnější borci Baníku. V 89. minutě se totiž nedomluvil v souboji s Bérešem obránci Stonavy a do samostatného uniku pustili Davida Dorozlo, který nádherným dloubákem pokořil vyběhnutého brankáře Tvardíka - 3:1. Baník měl po třetím vstřeleném gólu ještě jednu velkou šanci, Schimke zatáhl míč do šestnáctky, přihrál ho pod sebe na Tomáše Věčorka ovšem střelec dvou branek Baníku trefil jen brankáře Tvardíka. Poté se Stonavští dočkali v 90. minutě ještě snížení, kdy souboj brankáře Hekery a útočníka Zollera hlavní rozhodčí Migota posoudil jako penaltový a odpískl pokutový kop, který proměnil Josef Zoller - 3:2. Do konce utkání už hosté více nestihli a Baník tak získává v tomto prestižním derby důležité tři body za vítězství 3:2!

Musíme ještě dodat, že v utkání padlo hodně žlutých karet celkem devět z toho šest na straně Baníku. Naši hráči byli trestaní velmi přísným způsobem, a když se jednalo na straně Stonavy o ten sami moment tak hlavní rozhodčí hráče Stonavy nepotrestal. Ještě musím dodat k hráčům Stonavy, že měli ve druhém poločase radši hrát fotbal a nediskutovat s rozhodčím a s pocitem neustále ukřivděnosti.

Branky: 75. a 79. Věčorek Tomáš, 89. Dorozlo David - 6. a 90. z pen. Zoller Josef, ŽK: 45. Pařík Marek, 59. Dorozlo David, 62. Věčorek Tomáš, 77. Čoček Ondřej, 88. Kroužek Jiří, 90. Hekera Aleš - 44. Lachowicz Jiří, 83. Hančín Ondrej, 83. Hojdysz Lukáš, Rozhodčí: Migota Tomáš - Šafařík Pavel, Jantoš Pavol, Počet diváků: cca 300

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Kociolek Jakub (46. Žyla D.) Široký, Pařík M. (46. Dorozlo), Novák (46. Schimke) - Béreš, Věčorek T.. Trenér: Vychopeň Tomáš

SK Stonava: Tvardík - Kluz (75. Hojdysz), Sochora, Geršl, Hančín - Feber (81. Černoch), Goj, Kisel, Petruňa (64. Bezdíček) - Zoller, Lachowicz (82. Frait). Trenér: Kohút Dušan