Baník postupuje dál, porazil Záblatí 2:1

Baníkovci splnili povinnost, potvrdili roli favorita a postoupili do dalšího kola České poháru mužů, když na hřišti Slovanu Záblatí zvítězili 2:1. Svěřenci Tomáše Vychopně měli průběh utkání ve své režii, ale spousta šancí zůstala nevyužita. V první půli se zrodily všechny branky v utkání. V 10. minutě se prosadil Emil Béreš a otevřel skóre utkání. Domácímu týmu se podařilo vyrovnat ve 42. minutě zásluhou Jaromíra Nadhajského. Gólový účet uzavřel ještě těsně před poločasem, a to ve 44. minutě přesnou ranou z pokutového kopu Tomáš Wojtyna. Ve druhém poločase již branka nepadla a Baník tak postupuje do dalšího kola.

FK Slovan Záblatí - FK Baník Albrechtice 1:2 (1:2)

Pohárové utkání od prvních minut vyznívalo daleko lépe pro albrechtické hráče, kteří potvrzovali svou kvalitu. Již v 10. minutě hned z první vážnější šance se dostal Baník do vedení zásluhou Emila Béreše - 0:1. V další šanci pěkně pálil Honza Kociolek, ale svůj pokus mezi tři tyči nevměstnal. Ve 21. minutě měl šanci na vstřelení druhého gólů Béreš, ale jeho pokus golem neskončil. Ve 34. minutě se dostal k zakončení Wojtyna, jenže jeho pokus brankář zneškodnil. Běžela 40. minuta a Baník zahrával přímý volný kop, kterého se zmocnil Libor Novák, ale branku netrefil. Ve 43. minutě se zdatně bojující domácí mužstvo dočkalo zásluhou Jaromíra Nadhajského vyrovnání - 1:1.  Hned po vyrovnávacím gólů se objevil ve stoprocentní šanci Danek Žyla, ale svoji nepříležitost neproměnil. Krátce před koncem poločasu ve 44. minutě se Baníkovci přece jen dočkali druhého gólu. Po faulu na Danka Žylu byl nařízený pokutový kop, kterého se zmocnil Tomáš Wojtyna a přesnou střelou poslal Albrechtice opět do vedení - 1:2. První poločas tak skončil výsledkem 2:1 pro hráče Baníku.

Ve druhém poločase byla opět k vidění převaha Baníku, která narůstala s ubývajícími silami domácího výběru. Albrechtičtí si vypracovali řadu gólovek, ale branky na jejich kontě nepřibývaly. Ve 48. minutě měl velkou šanci Godyň, ten však trestuhodně tuto možnost neproměnil. V 62. minutě měli první možnost ve druhém poločase domácí, tato šance však zůstala nevyužita. O minutu později měli domácí další možnost ovšem opět bez gólového efektu. Baník měl další možnost v 67. minutě když zahrával přímý volný kop. Přímý volný kop si vzal na starost kapitán Aleš Věčorek a vyslal střelu, která skončila na tyčce domácí branky, míč se odrazil na kopačky Korzeniowského, který míč do branky nadostal. Přehlídka šancí pokračovala i v dalších minutách. Další šanci měl Korzeniowski, který pohotově zakončoval, ale nepřesně.

O pár minut později pálil nebezpečně Tomáš Věčorek, domácí brankář však jeho pokus vyrazil do bezpečí. Za dalších pět minut střílel těsně vedle domácí branky Libor Novák. V 83. minutě měli hráči Baníku další možnost, a to konkrétně Béreš, který vyslal střelu, která skončila jen vedle domácí branky. Béreš byl v hlavní roli i v 84. minutě, kdy střílel opět velmi nebezpečně, tentokrát mířil na branku domácích jeho pokus, ale brankář Hekele zneškodnil. Pět minut před koncem měl obrovskou šanci Smiga, který však branku přestřelil. Dvě minuty před koncem se mohl mezi střelce zapsat z přímého volného kopu Libor Novák, ale proti byl opět brankář domácích, který tento pokus chytil. Poslední šanci utkání měli domácí hráči tuto možnost, však hráči Záblatí nevyužili a zápas tak skončil vítězstvím Baníku 2:1.

V utkání několik přítomných fanoušků vidělo trvalou převahu Baníku, který spálil velké množství šancí, ale také vyrobil několik chyb v rozehrávce. Trenér Tomáš Vychopně tak má před mistrovským utkáním s Bystřici svému týmu ještě co vysvětlovat. Musíme však zmínit, že proti Baníku stal velmi zdatně bojující tým, který se předvedl ve velmi dobrém světle.

Branky: 42. Nadhajský Jaromír - 10. Béreš Emil, 44. Wojtyna Tomáš z pen., ŽK: 60. - 51. Kociolek Jan, 60. Wojtyna Tomáš, Rozhodčí: Jaglář, Počet diváků: cca 50

FK Slovan Záblatí: Hekele - Vondrák, Koch, Bratovanov, Hájek - Prachař (63. Jakeš), Sollich, Socha, Barát - Nadhajský, Skokan (65. Mucek). Trenér: Mucek Daniel

FK Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Novák - Godyň (53. Smiga), Věčorek T., Korzeniowski, Pařík M. (40. Žyla D.) - Béreš, Kociolek Jan (68. Kociolek Jakub). Trenér: Vychopeň Tomáš