Baník postupuje do finále, porazil Horní Žukov 4:2!

Středeční pohárový zápas v Horním Žukově Baníkovci zvládli a po výsledku 4:2 mohli slavit postup do finále Českého Okresního poháru mužů, ve kterém se střetnou s týmem TJ Internacionál Petrovice. Fotbalisté Baníku, kteří do zápasu nastoupili ve velmi pozměněné sestavě, na hřišti Horního Žukova nezaváhali a zvítězili 4:2. Dvě branky zaznamenal uzdravený Emil Béreš, po jedné brance přidali Jiří Kroužek a Jakub Kociolek.

TJ Slovan Horní Žukov - FK Baník Albrechtice 2:4 (0:2)

Oproti mistrovskému utkání na domácí půdě se Šenovem nastoupil Baník ve velmi pozměněné sestavě. Trenér Baníku dal šanci v základní sestavě hned pěti nových hráčů.

Již v prvním poločase měl Baník územní převahu proti poctivě bránícímu domácímu celku. Baník v prvním poločase proměnil dvě příležitosti. První branku Baníku v pohárovém utkání si připsal ve 22. minutě Emil Béreš. Ve 44. minutě přidal druhý gól Baníku Jiří Kroužek. Baník tak po prvním poločase vedl 2:0.

Nástup do druhé půle se povedl domácím, kteří zásluhou v 51. minutě střelce Vojtěcha Zábelky snížili na 1:2. Ovšem postupem čas Horní Žukov inkasoval další branky. V 74. minutě si připsal druhou branku v utkání Emil Béreš a zvýšil opět na rozdíl dvou branek 1:3. Baník v 84. minutě vstřelil z kopačky mladíka Kuby Kociolka čtvrtou branku a bylo to 1:4. Domácí se dočkali ještě snížení výsledku, když se o to postaral v 86. minutě opět Vojtěch Zábelka. Do konce pohárového utkání již žádná branka nepadla a Baník tak pohárové utkání dovedl v poklidu do vítězného konce a po výsledku 4:2 postupuje do finále Českého Okresního poháru mužů, ve kterém se střetne s týmem TJ Internacionál Petrovice.

Branky: 51. a 86. Zábelka Vojtěch - 22. a 74. Béreš Emil, 44. Kroužek Jiří, 84. Kociolek Jakub, ŽK: 41. Kraina Roman, 55. Malyjurek Pavel - 59. Smiga Radim, 71. Široký Miloš, Rozhodčí: Dytková Šárka, Počet diváků: 30

TJ Slovan Horní Žukov: Revay - Chmiel (82. Pocoš), Benek, Kraina, Zábelka, Malyjurek, Rada, Misiarz, Saleh, Sojka, Glac. Trenér: Monczka Martin

FK Baník Albrechtice: Jaček - Smiga, Kroužek, Věčorek A., Žyla D. - Kociolek Jakub, Pařík M. (46. Široký), Korzeniowski (46. Věčorek T.), Godyň - Béreš (82. Dorozlo), Kociolek Jan. Trenér: Vychopeň Tomáš