Baník před domácí publikem vyzve první Šenov

Baníkovci se po utkání v Čeladné představí na domácím hřiště, kde jejich soupeřem budou fotbalisté Šenova. Tým ze Šenova je na 1. místě, Baník je sedmý, v případě výhry by Baník na svého soupeře ztrácel jen jeden bod. Hosté dvakrát v řadě neprohráli, zatímco baníkovci dva zápasy remizovali a skórovali jen jednou. O motivaci tak budou mít postaráno - doma chtějí tři body!

Baník: dvě remízy v řadě

Vstup baníkovců do nového ročníku I.A třídy se dal považovat za vydařený. Poté však čekal albrechtické fotbalisty venkovní zápas, ve kterém prohráli na půdě Petřvaldu na Moravě po velmi špatném výkonu 3:0. Tuto porážku Baníkovci mohli odčinit na domácí půdě s Bystřicí, to se ale nepovedlo, jelikož utkání skončilo bezbrankovou remízou. Poslední mistrovský duel sehráli svěřenci Tomáše Vychopně na hřišti silné Čeladné kde uhráli remízu 1:1 a vezou si hlavně kvůli dobrému výkonu ve druhém poločase domů cenný bod. V současné chvíli se tak Baník nachází na 7. pozici se ziskem 5 bodů a skóre 3:5.

Oba poslední zápasy měly podobné rysy - Baník v prvním poločase podal špatný výkon, vždy byl lepší soupeř, ve druhém zase Baník přidal, měl více ze hry, předváděl slušný výkon, jenže chyběly góly. A na to svěřenci Tomáše Vychopně doplatili jak doma proti Bystřici (0:0), tak i v Čeladné (1:1), kde gólu dosáhli, ale stačilo to jen na bod. Albrechtický kouč ale věří, že Baníkovci ještě několik bodů nasbírají, pokud budou hrát tak jak hráli ve druhém poločase v Čeladné. " Pokud bude naše hra v dalších zápasech jako v druhém poločase, tak bodíky nějaké ještě nasbíráme. Stále jen ta zatracena koncovka," řekl po posledním zápase trenér Tomáš Vychopeň. Baníkovci se vracejí na domácí hřiště a s tím přichází i touha opět naplno bodovat a zlomit střeleckou nemohoucnost.

Šenovu vynesl výborný vstup do nového ročníku první místo

Šenovu se vstup do nového ročníku I.A třídy vydařil. Šenovský lodivod Alexander Minich tak může být se vstupem do soutěže spokojený, neboť Šenov prohrál pouze jednou, a to na domácím hřišti se staronovým nováčkem z Veřovic 0:3. V ostatních zápasech nasbírala tři vítězství, což v součtu dělá 9 bodů a 1. místo se skóre 7:5. Na sedmi vstřelených gólech se podílelo hned šest fotbalistů, z nichž se jako jediný trefil dvakrát šikovný mladík Miroslav Koďousek. V posledním kole si v souboji o první místo Šenov připsal tři body na domácí půdě po výhře 4:1 nad týmem Dolní Lutyně.

Kádr našeho nedělního soupeře skýtá řadu známých jmen, která v šenovském dresu tvoří zkušenou osu týmu. Jistotou je vyrovnaná brankářka dvojice gólmanů Juras a Janča, kteří na začátku nového ročníků prokazují skvělou formu. Nechybí ani kapitán Radek Beránek či střelec Zbyněk Bednář nebo zkušený Martin Klimša. Na soupisce však najdeme i mladé pušky již zmiňovaného Miroslava Koďouska a Daniela Klimšu.

Předzápasové statistiky:

Vzájemná bilance: jasně pro Šenov

Šenov patří mezi nejhorší soupeře pro Baník. Baník totiž toho to soupeře porazil se šesti vzájemných utkání jen jednou. Ve zbývajících utkání odešel vždy poražen. Ostatně na všechny výsledky se můžete podívat v následujícím přehledu:

Vzájemné zápasy:

Sezona 2010/2011: BANÍK - ŠENOV 0:3, ŠENOV - BANÍK 4:1

Sezona 2011/2012: BANÍK - ŠENOV 2:1, ŠENOV - BANÍK 3:1

Sezona 2012/2013: BANÍK - ŠENOV 0:2, ŠENOV - BANÍK 3:0

Sestavy z posledního kola:

Baník Albrechtice: Hekera - Věčorek T., Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. (46. Novák) - Pařík M., Korzeniowski (46. Kociolek Jan), Dorozlo, Široký - Kroužek, Béreš (51. Smiga, 73. Kociolek Jakub)

Šenov: Janča - Klimša D., Beránek R., Schovajsa, Slíva - Hanauer (87. Beránek J.), Bednář R., Biela (61. Kuchařík), Koďousek M. - Štěpán P. ml. (84. Stařičný), Bednář Zb.

Sestavy z posledního vzájemného zápasu:

Baník Albrechtice: Hekera - Borka, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. - Široký, Kaleta, Dorozlo, Korzeniowski (46. Pařík M.) - Kociolek Jan (58. Kroužek), Béreš (79. Smiga)

Šenov: Juras - Kuchařík, Slíva, Schovajsa, Koďousek M. - Hanauer, Beránek R., Biela (72. Beránek J.), Klimša M. (82. Kaloč) - Bednář Zb., Štěpán P. ml. (64. Stařičný)

Přijďte naše hráče v neděli v dalším těžkém utkání podpořit a vytvořit bouřlivou kulisu!

Utkání 6. kola I.A třídy sk. B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 15. září od 16.30 hodin a my po tomto velmi těžkém utkání tak jako po každém pro vás přineseme ty nejpodstatnější informace.