Baník se loučí s letošní sezónou zápasem ve Smilovicích

Poslední utkání letošního ročníku I.A třídy odehrají fotbalisté Baníku na půdě soupeře. Ve 14. kole, které je na programu v neděli 16. června od 17 hodin, jede Baník na půdu týmu TJ SMILOVICE, které jsou o pouhý jeden bod před Baníkem na 3. místě. Oba celky by chtěly sezónu zakončit na bronzové příčce, a proto se dá očekávat napínavý souboj se vším všudy. Ve hře jsou veledůležité tři body!

Baníku se bude chtít rozloučit s letošní sezónou vítězně

Svěřenci Tomáše Vychopně se ziskem 40 bodů jsou momentálně pátí. O skóre se před Baník dostala Čeladná. Baník začal jaro ve skvělé formě. Na úvod jarní části totiž vyhrál na půdě lídra tabulky, a to na hřišti Vendryně 1:0. Poté přišla remíza doma s Čeladnou (2:2), porážka v Šenově (3:0), remíza doma s Petřvaldem na Moravě (2:2), následovalo vybojované vítězství na půdě poslední Staré Běle (1:0). Pak následovaly dvě výhry po sobě na domácím hřišti s Vratimovem (3:0) a Starým Městem (4:0). Po dvou vítězstvích Baník, ale prohrál, a to na půdě Brušperku (2:0), následovala remíza doma s Bystřicí, vítězství v Raškovicích (5:0) a v derby doma se Stonavou (2:1) a v posledním utkání Baník ve středu prohrál na hřišti Dolní Lutyně 4:2. Obrana Baníku je sice třetí nejlepší v celé I.A třídě (32 inkasovaných branek), ale co se ofenzívy týče, patří albrechtickému mužstvu se 40 vstřelenými góly 5. místo v tabulce vstřelených branek.

V dohrávce 18. kola zajížděli baníkovci do Dolní Lutyně. Na hřišti Dolní Lutyně Baník po poločase prohrával 2:0. Na začátku druhé půle Baník snížil na 2:1, ale na vyrovnání albrechtičtí fotbalisté bohužel nedosáhli. Domácí pak zvýšili své vedení na 4:1 a Baník stačil jen snížit na konečných 4:2.

Ve Smilovicých můžou být se sezónou spokojení

Smilovický celek skončil po podzimu na třetím místě a tuto pozici háji i před utkání s Baníkem. Smilovice pod vedením Jaroslava Goje, který je nám všem velmi známý v jarní části sezóny prohráli jen čtyřikrát a se 41 body drží třetí pozici. Velkou zásluhu na tom má i nejlepší střelec Smilovic Tomáš Ganczarczyk, který má na svém kontě 24 branek. Smilovice zašlý jaro vítězstvím doma s týmem Dolní Lutyně (3:1), pak následovala prohra v Čeladné (3:1), výhra se Šenovem (3:2), prohra ve Stonavě (4:2) a v Petřvaldě na Moravě (3:1), výhra se Starou Bělou (4:0), prohra ve Staré Městě (1:0) a pak přišli tři vítězství po sobě, doma s Brušperkem (3:0), v Bystřici (3:0) a doma s Raškovicemi (4:2). Poslední utkání odehráli hráči Smilovic ve Vratimově, kde prohráli 4:2. Smilovice mají ještě na rozdíl od Baníku zápas k dobru. Ofenzíva našeho nedělního soupeře je se 60 vstřelenými brankami druhá nejlepší hned po lídrovi tabulky, a to po týmu Vendryně.

V minulém kole, jak už bylo zmíněno, prohráli Smilovice na hřišti Vratimova 4:2. O osudu utkání rozhodla druhá půle, ve které domácí vstřelil tři branky. Hosté vstřelit ve druhé půli jen jednu. Utkání tak skončilo výhrou 4:2 pro domácí Vratimov.

Předzápasové statistiky:

Vzájemné zápasy:

Sezóna 10/11: BANÍK - SMILOVICE 0:1, SMILOVICE - BANÍK 3:3

Sezóna 11/12: BANÍK - SMILOVICE 2:2, SMILOVICE - BANÍK 2:2

Sezóna 12/13: BANÍK - DOLNÍ LUTYNĚ 0:2

Poslední zápasy obou soupeřů:

Vratimov - Smilovice 4:2 (18. kola I.A třídy sk. B 2012/2013)

Dolní Lutyně - Baník 4:2 (18. kola I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branky: 2. a 78. Pěgřím Petr, 34. a 69. Havlásek Tomáš - 54. Kociolek Jan, 84. Žyla Daniel
Baník: Jaček - Kroužek (46. Novák), Věčorek A., Wojtyna, Věčorek T. - Pařík M. (46. Kaleta), Korzeniowski (64. Žyla D.), Dorozlo, Široký - Kociolek Jan, Beréš

Poslední vzájemný zápas:

Baník - Smilovice 0:2 (1. kolo I.A třídy sk. B 2012/2013)
Branky: Ganczarczyk Tomáš 2
Baník: Jaček - Hovůrka, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. (77. Smiga) - Pařík M., Korzeniowski, Dorozlo (30. Novák), Široký - Kociolek Jan, Wojtyna
Smilovice: Bašanda - Buzek, Goj, Topiarz, Divina - Placzek (69. Machala), Dytko, Klár, Opluštil (76. Kocur) - Ganczarczyk, Baron (84. Vlachovič)

Poslední utkání letošní sezóny Baníku na půdě Smilovic začíná v neděli 16. června od 17 hodin. Jedná se o poslední utkání letošní sezóny Baníku, přijeďte tak podpořit k tomuto zápasu naše hráče!