Baník stáhl dvougólové manko a vyválčil bod, Vratimov - Baník Albrechtice 2:2

V dalším utkání 1. A třídy skupiny B zajížděli Baníkovci na hřiště nevyzpytatelného týmů FC Vratimov. První poločas skončil těsným výsledkem 2:1 ve prospěch domácího týmů, který dostal nejdříve do vedení v 15. minutě Tomáš Tříska a následně domácí vedli o dvě branky, kdy se prosadil ve 28. minutě Radim Pařenica. Baník však dokázal v prvním poločase ještě snížit zásluhou Tomáše Izaiáše ve 42. minutě. První půle tak skončila výsledkem 2:1. Ve druhém poločase, ve kterém byl Baník jasně lepším týmem, přišla jen jedna branka, a to z kopáčky albrechtického Honzy Kociolka, který v 78. minutě vyrovnal na konečných 2:2. Baník tak již vstřelit vítěznou trefu nedokázal a v závěru utkání byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Aleš Věčorek, který tak v příštím utkání bude chybět. Sobotní zápas dvou odlišných poločasů tak skončil remízou 2:2.

FC Vratimov - FK Baník Albrechtice 2:2 (2:1)

Aktivněji do zápasu vstoupil Baník, když v 6. minutě vyslal Jindřich Klus do klasické české uličky Tomáše Izaiáše, ten však zakončil pouze do nohou brankáře. V 15. minutě už slavili poprvé domácí. Centrovaný míč přeletěl až na zadní tyč, kde číhal osamocený Tomáš Tříska a pohodlně zakončil do odkryté branky - 1:0. Ve 28. minutě to už bylo 2:0, když přízemní střelu Radima Pařenici nechtěně tečoval jeden z albrechtických hráčů do protipohybu bezmocného brankáře Hekery - 2:0. Albrechtice se ještě do poločasu snažily o zkorigování výsledku, ale pokus Tomáše Izaiáše vykopl na poslední chvíli z branky jeden ze stoperů Vratimova. Baník se přeci jen dočkal snížení skóre ještě v prvním poločase, a to ve 42. minutě. Jan Kociolek prostrčil přihrávku na Antonína Chumchala a ten před brankou našel stříleným centrem Tomáše Izaiáše, který ve skluzu uklidil míč do sítě - 2:1. První poločas tak skončil výsledkem 2:1 ve prospěch domácího mužstva z Vratimova.

Na začátku druhého poločasu, v 50. minutě, zatrnulo všem příznivcům Baníku. Centrovaný míč vypadl z rukou brankáře Hekery a před albrechtickou brankou bylo dusno. Naštěstí pro Baník se o uhašení situace postarali obránci výkopem míče z brankové čáry. V 73. minutě se ke slibnému zakončení dostal albrechtický Daniel Žyla, ale svůj pokus z hranice velkého vápna mířil pouze do náruče vratimovského brankáře. Baník se přeci jenom dočkal vyrovnání. O pět minut později, v 78. minutě, se po závaru v pokutovém území Vratimova nejlépe zorientoval Jan Kociolek a z bezprostřední blízkosti prostřelil domácího brankáře - 2:2. Do konce utkání už byly Albrechtice jasně lepším mužstvem a vytvářely si brankové příležitosti, ale doplatily na střeleckou impotenci. Oba týmy si nakonec spravedlivě rozdělily po jednom bodu.

Branky: 15. Třiska Tomáš, 28. Pařenica Radim - 42. Izaiáš Tomáš, 78. Kociolek Jan, ŽK: 72. Tříska Stanislav - 58. a 89. Věčorek Aleš, 53. Korzeniowski Marek, ČK: 89. Věčorek Aleš, Rozhodčí: Adamec Jiří - Podracký Pavel, Přeček Dušan, Počet diváků: 100

FC Vratimov: Kubala - Stuchlík, Valenčin, Hottek, Pešek R. - Tříska T., Klejnot, Osvěčík, Pohludka - Adámek (67. Tříska S.), Pařenica (90. Brezula). Trenér: Hořínek Jiří

FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Hovůrka, Věčorek A., Kulhánek - Kociolek Jakub, Klus, Žyla D., Izaiáš (63. Goj) - Chumchal (85. Pasz), Kociolek Jan. Trenér: Kohút Dušan

Autor: Marek Chmiel