Baník ukončil sérii bez vítězství, z Dobratic si veze tři body!

Zápas 25. kola v sobotu 27. května v Dobraticích hrál albrechtický Baník. Baník chtěl na hřišti nevyzpytatelného soupeře především protrhnout sérii bez výhry, což se povedlo. Utkání se hrálo především bojovným způsobem ve středu hřiště, ale v prvním poločase byli lepším týmem domácí. Po několika náznacích šancí se jako první prosadil zaslouženě domácí tým, ve 24. minutě jej poslal do vedení Šigut. To byl jediný gól v prvním poločase a skóre zápasu tak bylo po prvním poločase 1:0 pro domácí. Do druhého poločasu se ale s brankami doslova roztrhl pytel. Nejprve v 51. minutě vyrovnal za Baník Chumchal. Ovšem v 57. minutě vrátil domácím vedení Dobiáš. Domácím to však nestačilo a za tři minuty se prosadil za domácí tým kapitán Marián Causidis. Baníkovce to však nepoložilo a v 61. minutě se prosadil Izaiáš a hned nato svou druhou brankou v zápase vyrovnal Chumchal. Vyrovnané skóre však neplatilo dlouho, jelikož v 65. minutě se prosadil za Baník mladíček Pasz. Baník tak během ani ne pěti minut otočil ztracený zápas. Domácí však dokázali v 80. minutě druhou brankou Šiguta vyrovnat a vypadalo to na dělbu bodů. V závěru utkání ale Baník dokázal svému soupeři vstřelit vítěznou trefu, kdy chybu domácí obrany potrestal Izaiáš. Baník tak v Dobraticích vyhrál 4:5 a přerušil nepříznivou sérii třech utkání v řadě bez bodového zisku.

TJ Dobratice - FK Baník Albrechtice 4:5 (1:0)

Branky: 24. a 80. Šigut Adam, 57. Dobiáš Dominik, 60. Causidis Marián - 51. a 63. Chumchal Antonín, 61. a 90. Izaiáš Tomáš, 65. Pasz Piotr, ŽK: 88. Lýsek Patrik - 85. Marcol Petr, Rozhodčí: Bartoš Ivan - Pobořil Radek, Vojkovský Jakub, Počet diváků: 130

TJ Dobratice: Galusik - Skotnica, Dobiáš, Lýsek, Somr - Kantor, Škapa, Šigut, Svobodník (79. Bortlíček) - Causidis Marián, Hlaváč. Trenér: Korabík Marián

FK Baník Albrechtice: Mato - Kulhánek, Věčorek, Hovůrka (20. Marcol), Pasz - Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš - Chumchal, Žyla D. (62. Kociolek Jan). Trenér: Kohút Dušan

Autor: Marek Chmiel