Baník v dohrávce 18. kola prohrál na půdě Dolní Lutyně 4:2

V dohrávce 18. kola zajížděl Baník na půdu zachraňující se Dolní Lutyně. Bohužel od druhé minuty hostující Baník prohrával, když se ve vápně prosadil krásnou střelou o břevno domácí Petr Pěgřim. Ve 34. minutě bylo ještě hůře. Z pravé strany se řítil na branku Hekery Tomáš Havlásek a přidal druhý gól Dolní Lutyně - 2:0. Baník se neprosadil i přes zvýšenou aktivitu ke konci poločasu. Dolní Lutyně tak vedla o dvě branky. V deváté minutě druhé půle zakončil pěknou akci Baníku po kličce brankářovi střelou do prázdné branky Honza Kociolek a snížil na 2:1. V 69. minutě se po rohu prosadil šťastnou dorážkou Tomáš Havlásek a bylo to pět o dva góly - 3:1. V 78. minutě se bojovně domácí Dolní Lutyně prosadila po čtvrté, kdy se trefil Petr Pěgřim - 4:1. Těsně před koncem se Baník dočkal druhé branky, kterou vstřelil Daniel Žyla. Baník tak na hřišti Dolní Lutyně prohrál 4:2.

TJ Sokol Dolní Lutyně - FK Baník Albrechtice 4:2 (2:0)

Proti týmu Dolní Lutyně postavil trenér Vychopeň stejnou sestavu, která dokázal doma porazit v derby tým Stonavy. Zápas pro Baník začal nejhůře, jak mohl. Ve 2. minutě se v šestnáctce dostal k míči Petr Pěgřim, který nekompromisně překonal střelou o břevno Hekeru - 1:0. Hosté poprvé výrazně zahrozili ve 23. minutě, Tomáš Věčorek z levé strany se nebezpečně prodral do šestnáctky a poslal střílený centr, který domácí brankář vyrazil s problémy jen před branku, ale z hostujících hráčů se k míči nikdo nedostal, a tak domácí obránci míč dostali do bezpečí. Baník sice v prvních dvaceti minutách měl míč častěji na kopačkách, ale nedařila se kombinace a lutyňská obrana byla pozorná. Naopak ve 34. minutě udeřili opět domácí. Po ztrátě míče na polovině Dolní Lutyně podnikli domácí rychlý brejk, k míči se dostal na pravé stráně Tomáš Havlásek, a ten se řítil sám na brankáře a vyslal střelu, kterou překonal podruhé Hekeru - 2:0. Baník i po této brance měl míč častěji na svých kopačkách, ale k nějakému velkému ohrožení domácí branky se nedostal, a když nevyužili domácí žádnou brejkovou situaci, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro tým Dolní Lutyně.

Do druhého poločasu udělal trenér Baníku dvě změny. Ze hřiště stáhl Marka Paříka a Jiřího Kroužka a místo nich se objevily na hřišti Libor Novák a Tomáš Kaleta. Na začátku druhé půle se nejprve pěknou střelou uvedl Honza Kociolek. Jeho střelu brankář Šajer reflexivním zákrokem skvělé vyrazil. Vzápětí se Baník dočkal první branky v utkání, a to v 54. minutě, kdy dostal po pěkné akci přihrávku do samostatného uniku Honza Kociolek. Útočník Baníku tuto situaci vyřešil skvělé, vyběhnutému brankáři udělal klíčku a střelou do prázdné branky snížil - 2:1. Baník pokračoval v tlaku a hnal se za vyrovnáním. Dolní Lutyně se měl co obracet, ale vycházely jim opět brejkové situace, které domácí podnikali po celý zápas. Po jednom brejku domácí zahrávali v 69. minutě rohový kop. Domácí hráč poslal od rohového praporku centr, který propadl až na zadní tyčku k Bačovi, který poslal míč před branku, kde se k němu dostal Havlásek a s pomoci teče, dostal míč se štěstím do branky - 3:1. Dolní Lutyně mohla v 72. minutě navýšit své vedení, ale brankář Hekera byl proti. Bojovně naladění domácí se čtvrté branky přece jen dočkali, kdy domácí v 78. minutě využili chyby Baníku a po přihrávce střelou do prázdné branky zvýšil vedení Dolní Lutyně druhou brankou v utkání Petr Pěgřim - 4:1. V 81. minutě měl na kopačce snížení Libor Novák, jeho dalekonosná střela, ale skončila jen mimo tyče domácí branky. Baník se ale druhého gólu přeci jen dočkal. Po další pěkné akci v 84. minutě se objevil na pravé stráně sám před brankářem střídající Danek Žyla a střelou na vzdálenější tyčku snížil na - 4:2. A Baník se radoval v 87. minutě i potřetí, bohužel branka nebyla uznána. Po centru Širokého překonal domácího brankáře Tomáš Věčorek, který však dle mínění pomezního rozhodčího stál v ofsajdu. Do konce utkání se již nic zajímavého nestalo a Baník tak ve středeční dohrávce 18. kola prohrál na půdě Dolní Lutyně 4:2.

Branky: 2. a 78. Pěgřím Petr, 34. a 69. Havlásek Tomáš - 54. Kociolek Jan, 84. Žyla Daniel, ŽK: 65. Béreš Emil, 73. Věčorek Tomáš, Rozhodčí: Pasterčák Josef - Klimek Tomáš, Jantoš Pavel, Počet diváků: cca 90

TJ Sokol Dolní Lutyně: Šajer - Kudlík, Szkuta, Hanusek, Vávra - Bačo, Korč, Vanečko, Malík - Havlásek, Pěgřim. Trenér: Begany Lubomír

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek (46. Novák), Věčorek A., Wojtyna, Věčorek T. - Pařík M. (46. Kaleta), Korzeniowski (64. Žyla D.), Dorozlo, Široký - Kociolek Jan, Beréš. Trenér: Vychopeň Tomáš