Baník začal senzačně! Doma získal tři body s ČSAD Havířov

Jak jinak, než senzační začátek! Lepší vstup si do podzimní části I.A třídy snad Baníkovci ani nemohli přát. Hned v úvodním dějství si na svém hřišti připsali vítězství a tři premiérové body v souboji s nevyzpytatelným týmem ČSAD Havířov, který porazili 2:1 brankami Radima Smigy a Libora Nováka.

FK Baník Albrechtice - FK ČSAD Havířov 2:1 (0:0)

Toto utkání se hrálo se za úmorného vedra. Ještě než měli hosté v 17. minutě první vážnější šanci tak musel kvůli zdravotním problémům vystřídat hostující Oliva. Jak už jsme zmiňovali, první šanci měli hosté, když se dostal k míči Hánl, který vyslal střelu, kterou domácí brankář Jaček zneškodnil. Hned za pár okamžiku měli další vážnou šanci hosté, a to v 19. minutě kdy vyslal nebezpečnou střelu Klus, jeho střela, však skončila těsně vedle domácí branky. Ve 28. minutě byl těsně před šestnáctkou faulovaný Novák a domácí Baníkovci měli dobrou příležitost na vstřelení branky. K přímému volnému kopu se postavil Dorozlo a vyslal střelu, která se odrazila jen od zdi bránicích hráčů, odražený míč se dostal k Novákovi, který vyslal střelu, která byla tečovaná a mířila přímo do branky, ale skvělým zákrokem se vyznamenal brankář Ryšánek. Brankář Ryšánek těsně před poločasem pak ještě zlikvidoval střelu Honzy Kociolka, který se dostal za obranu a v těsně blízkosti branky trefil dobře postaveného brankáře. Baníkovci měli v první půli dvě možnosti a hosté taky dvě, ale ani v jednom případě žádna možnost neskončila vstřelenou brankou, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu musel trenér nucené střídat zraněného Čočka, kterého nahradil mladý Smiga. A ten se za důvěru trenéra ani lepé odvděčit nemohl. Střídající Smiga totiž byl na hřišti jen dvě minuty a mohl se radovat ze vstřeleného gólu. To když ve 48. minutě zatáhl míč do šestnáctky Honza Kociolek a přihrál na druhou stranu, kde byl úplně osamocený právě Smiga, který tak dostal míč přesně do branky - 1:0. Po vstřeleném gólů Baníku mohl za hosty srovnat mladíček Vala, který se dostal úplně před prázdnou branku k odraženému míči, ale jeho střela neměla sílu a ani razanci, a tak si s jeho pokusem v pohodě brankáře Jaček poradil. Hosté se, ale vstřelené branky přeci jen dočkali, a to v 59. minutě, když Korzeniowski prohrál na půlící čáře souboj a k míči se dostal Klus, který obešel jednoho ze stoperu Baníku a objevil se před brankářem Jačkem, kterému ještě udělal kličku a zamířil přesně do prázdné branky - 1:1. V 68. minutě poslal hlavní rozhodčí Broskevič do sprch po druhé žluté kartě hostujícího Hánla. Další vážnější šance v utkání přišla až v 76. minutě, a to ze strany hostu, když se po perfektním centru dostal úplně osamocený Přeček k hlavičce, ale jeho pokus naštěstí pro Baníkovce skončil jen těsně mimo branku. V 79. minutě mohli vstřelit branku domácí, a to konkrétně Béreš, který vyslal za hranici šestnáctky tvrdou střelu, se kterou si brankář Ryšánek poradil a střelu Béreše vyrazil na rohový kop, se kterého Baník mohl vytěžit druhou branku, když se k odraženému míči dostal Marek Pařík, který vyslal střelu, ale ke smůle Baníku jeho pokus na brankové čáře vykopl jeden z hostujících hráčů. Baníkovce to však mrzet nemuselo, protože v 83. minutě za hranici šestnáctky vyslal tvrdou střelu Novák a v tento moment si vybral špatnou chvilku brankář Ryšánek, který střelu Nováka asi podcenil, a tak střelu Nováka, která směřovala do prostřed branky, brankář Ryšánek nezneškodnil a tento pokus nečekaně skončil v bráně hostů a Baník se tak mohl radovat z druhého gólů - 2:1. Do konce utkání se už nic vážného na obou stranách nestalo a bylo jasné, že tři body zůstanou doma. Fotbalisté Baníku tak mohli slavit první vítězství v nové sezoně a zisk prvních tří bodů.

Branky: 48. Smiga Radim, 83. Novák Libor - 59. Klus Jindřich, ŽK: 43. Věčorek Aleš, 73. Věčorek Tomáš, 86. Béreš Emil - 31. a 68. Hánl Ondřej, 89. Klus Jindřich, ČK: 68. Hánl Ondřej, Rozhodčí: Broskevič Michal - Papuga David, Sopoliga Lukáš, Počet diváků: cca 200

FK Baník Albrechtice: Jaček - Čoček (46. Smiga), Věčorek A., Wojtyna, Novák - Korzeniowski (81. Kociolek Jakub), Věčorek T., Dorozlo, Pařík M. - Kociolek Jan (89. Žyla D.), Béreš. Trenér: Vychopeň Tomáš

FK ČSAD Havířov: Ryšánek - Oliva (14. Kaleta), Kulhánek, Přeček, Čermák - Vala (73. Chmiel), Hánl, Laurenčík (62. Vohánka), Čopák, Pastrňák (84. Porembski) - Klus. Trenér: Zábranský Radomír