Derby je naše! Baník porazil Stonavu 2:1

Před velmi pěknou návštěvou se v neděli 9. června v Albrechticích hrálo derby mezi týmy Baník Albrechtice a Stonava. Do prvního poločasu vstoupili naši hráči velmi dobře. Ve 12. minutě se totiž trefil do sítě Stonavy Honza Kociolek. V prvním poločase se hrál velmi útočný fotbal. Hráči Albrechtic i Stonavy byly v tomto prestižním derby sousedních obci útočně naladěny a snažily se bavit přítomné diváky. Ve druhém poločase padli ještě dvě branky, o které se postarali nejdříve v 54. minutě stonavský Michal Bezdíček a o vítězství domácího Baníku rozhodl v 68. minutě Marek Korzeniowski. Tři body tak po tomto prestižním derby zůstávají v Albrechticích.

FK Baník Albrechtice - SK Stonava 2:1 (1:0)

Oba soupeři vstoupil do utkání útočným stylem. V první šanci se objevil již ve 2. minutě po kličce nejlepší střelec hostů Zoller, který ale svoji šanci neproměnil. Ve 4. minutě měli možnost na otevření skóre utkání i hráči Baníku. Po přihrávce Tomáše Věčorka tečoval míč na přední tyčce Honza Kociolek a jeho pokus minul jen těsně Tvardíkovou branku. Velkou šanci na změnu skóre měl v 6. minutě hostující Pánik, který dostal přesnou přihrávku z kopačky Fraita přímo před branku Baníku, a nikým neatakován zcela sám před brankářem Hekerou poslal míč do tyčky, od které se střela odrazila přímo do náruče brankáře Hekery. Za zmínku stojí i velmi nebezpečná střela Dorozlo, který v 9. minutě vyslal z póza šestnáctky střelu, kterou brankář Stonavy vyrazil skvělým zákrokem na rohový kop. Po několika šancích na obou stranách přišel první gól utkání. Domácí hráč Tomáš Věčorek přihrál na šestnáctku Honzovi Kociolkovi, který zády brance se otočil s míčem a následně si poradil s dvěma obránci Stonavy, a když byl již sám před brankářem Tvardíkem, tak vyslal střelu kolem něj, která skončila přesně tam, kde měla - 1:0. Po úvodní brance oba týmy pokračovaly opět v útočném fotbalu. Zápas tak měl co nabídnout. Ovšem do konce prvního poločasu se hrálo především ve středu hřiště a už moc šanci nepřicházelo. Jednu šanci ale musíme zmínit, a to ze 43. minuty, kterou měl útočník Stonavy Josef Zoller. Stonavského útočníka, ale skvěle vychytal na dvakrát brankář Hekera. Tím také líbivá první polovina utkání skončila.

Úvod druhého poločasu začaly oba týmy o poznání opatrněji a hrálo se především ve středu hřiště. Jako první se pokusila ve druhém poločase zahrozit Stonava a byl z toho vyrovnávací gól. Útočník Frait se dostal na levé straně k míči a vyslal podél branky střílenou přihrávku, kterou tečoval brankář Hekera k Paříkovi, kterému se nepodařilo míč odkopnout do bezpečí, a toho využil dobíhající Bezdíček, který dostal míč do opuštěné branky - 1:1. Hráče Stonavy vyrovnávací branka nabudila a v 59. minutě měli velkou šanci na změnu skóre. Šanci měl opět útočník Zoller, který svůj samostatný unik nevyužil, protože ztroskotal na skvělé chytajícím Hekerovi. A když brankář Hekera chytil velkou šanci Zollerovi, mohlo udeřit v 63. minutě na druhé stráně z kopačky Korzeniowského, který se po několika přihrávkách dostal k míči a vyslal střelu, kterou s problémy brankář Tvardík vyrazil na rohový kop. Korzeniowski si ale z neproměněné šance z 63. minuty nemusel dělat velkou hlavu, protože v 68. minutě se dostal k míči Emil Béreš, který z pravé strany se uvolnil přes stopera Sochoru do šestnáctky a přihrál míč pod sebe právě na zmiňovaného Korzeniowského, který z cela sám nikým nehlídaný poslal přesnou střelou míč za záda brankáře Tvardíka - 2:1. Po vedoucí brance Baníku mohl navýšit skóre Tomáš Věčorek, ale jeho pěknou střelu brankář Stonavy vyrazil do bezpečí. Zajímavé situace se děly i na druhé straně. Šanci na vyrovnání měl stonavský útočník Zoller, který ale opět nepřekonal výborně chytajícího Hekeru. Pak přišla šance na druhé straně. Po faulu na Honzu Kociolka zahrozil z přímého kopu v 78. minutě David Dorozlo. Ten vyslal střelu, která ale v brance neskončila. Pokus Dorozlo skončil těsně mimo hostující branky. V 88. minutě zahrávali i hosté volný přímý kop z velmi dobré pozice. Míč si těsně za hranici pokutového území postavil Frait a vyslal střelu, která skončila přímo v náruči brankáře Hekery. V poslední minutě se trenér Vychopeň rozhodl pro poslední střídání. To Béreše nahradil v útoku Danek Žyla. Do konce utkání si Baník svůj náskok už pohlídal a tři body tak zůstávají v Albrechticích!

Branky: 12. Kociolek Jan, 68. Korzeniowski Marek - 54. Bezdíček Michal, ŽK: 75. Široký Miloš, 87. Wojtyna Tomáš, 90. Věčorek Aleš - 78. Bezdíček Michal, 86. Hrazdílek Petr, Rozhodčí: Rýdel Vladislav - Žáček Marek, Pasterčák Josef, Počet diváků: cca 300

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Věčorek T. - Pařík M. (57. Novák), Korzeniowski, Dorozlo, Široký - Kociolek Jan (82. Kaleta), Beréš (90. Žyla D.). Trenér: Vychopeň Tomáš

SK Stonava: Tvardík - Vlček, Hojdysz (74. Hrazdílek), Sochora, Hančín - Petruňa, Pánik, Geršl, Bezdíček (74. Kovács) - Zoller, Frait. Trenér: Kohut Dušan