Derby vítěze nepoznalo, Dolní Datyně - Baník Albrechtice 0:0

Šlágr 21. kola 1. A třídy skupiny B skončil bez branek. Sobotní odpoledne se neslo v duchu derby. Albrechtice zajížděly na půdu Dolních Datyň a dal se očekávat velmi vypjatý a emotivní zápas, čemuž celý průběh nasvědčoval. Toto střetnutí však skončilo bezbrankovým výsledkem 0:0 a přítomní diváci tak po celé utkání na gól čekali marně.

TJ Havířov-Dolní Datyně - FK Baník Albrechtice 0:0 (0:0)

O něco málo aktivněji vstoupili do zápasu domácí. Brankář Aleš Hekera musel v 6. minutě hasit situaci po chybě obrany, ale naštěstí pro Albrechtice střelu z malého vápna dokázal chytit. Ve 21. minutě Datyně dobře kombinovaly a pronikly až do velkého vápna, kde vystřelil Petr Kubiena nebezpečnou křížnou střelu mimo. Baník se více osmělil ve 25. minutě, kdy po skrumáži na úrovni velkého vápna se dokázal k míči dostat jeden z albrechtických hráčů a vystřelit tvrdou střelu, ale bohužel jen do boční sítě. Další příležitost ke skórování přišla ve 28. minutě. Přihrávku po lajně na Daniela Žylu dokázal zmiňovaný hráč zatáhnout až do pokutového území, ale neměl dostatečnou podporu ostatních a tak musel vystřelit sám a jeho pokus mířil mimo branku. První poločas přinesl nespočet faulů a vyhrocených situací. Hráči obou týmů se nešetřili a nedarovali si ani kousek místa.

Hned po změně stran, ve 47. minutě, poslal míč za obranu domácí Vladimír Neuman, ale jeho spoluhráč na místo přihrávky volil střelu z voleje a celou akci uspěchal. V 57. minutě nacentroval Marek Pařík míč do velkého vápna přesně na hlavu Jakuba Kociolka, ale jeho zakončení chyběla razance, a tak domácí brankář Ladislav Svatoš neměl problém ukrýt míč v náruči. V 62., respektive 63. minutě přišly obrovské příležitosti ke vstřelení branky na obou stranách. Nejprve pokus z rohového kopu Vladimíra Neumana brankář Aleš Hekera reflexivně vyrazil na roh a následně osamocený Jindřich Klus na úrovni pokutového kopu přestřelil trestuhodně branku. Datyně rozehrávaly v 72. minutě rohový kop a k zakončení se dostal opět Vladimír Neuman. Jeho zakončení na přední tyči mířilo těsně mimo branku. Po faulu na Aleše Věčorka se v 75. minutě postavil k rozehrání přímého kopu z 25 metrů David Dorozlo a jeho tvrdá střela mířila jen kousek vedle tyče domácí branky. V 80. minutě nařídil hlavní arbitr nepřímý kop za velmi spornou malou domů. Rozehrávající Petr Tomašák po přiťuknutí Petra Kubieny trefil tyč, ale míč se odrazil před volného Jiřího Doláka, který však ze dvou metrů nastřelil břevno a míč se odrazil od břevna na brankovou čáru a následně si s nepříjemnou situací již Albrechtice poradily. V závěru zápasu už žádný tým nechtěl udělat chybu. Neujala se ani střela Jakuba Kociolka, která mířila do boční sítě a proto si oba mužstva rozdělily zaslouženě po bodu.

ŽK: 27. Masopust Vojtěch, 30. Tomašák Petr, 75. Vlček Jaroslav, 80. Miczka Roman - 33. Klus Jindřich, Rozhodčí: Kuchař Ondřej - Potiorek Aleš, Tvardek Erik, Počet diváků: 100

TJ Havířov-Dolní Datyně: Svatoš - Masopust, Neuman, Batiha, Vlček - Kubiena, Tomašák, Miczka, Stebel - Dolák (90. Kučera), Baláž (46. Rohel). Trenér: Menoušek Zdeněk

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Korzeniowski, Pařík M. - Kociolek Jakub, Žyla D., Klus, Izaiáš - Kociolek Jan (86. Parchanský), Dorozlo. Trenér: Kohút Dušan