Generálka: Baník s Horní Suchou remízoval 2:2

Poslední přípravné utkání fotbalisté Baníku sehráli na domácí půdě v sobotu 10. srpna s Horní Suchou. Na domácím stadionu s tímto soupeřem remízovali 2:2. Baníkovci sice po výborném prvním poločase vedli 2:1, hosté však ve druhém poločase srovnali a poslední přípravné utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.

FK Baník Albrechtice - TJ Depos Horní Suchá 2:2 (2:1)

Fotbalisté Baníku nastoupili do zápasu výborně, v 10. minutě se totiž po výborné přihrávce Béreše prosadil Marek Pařík - 1:0. V 19. minutě to vypadalo pro Baník ještě lépe, když se po perfektním centru Davida Dorozla prosadil hlavou přesně Emil Béreš - 2:0. Po druhém gólu Baníku se objevil v šanci hostující Przywara, ale střílel nepřesně. Další šanci měli hráči Baníku, a to konkrétně Honza Kociolek, který se objevil před brankářem, ale svoji velkou šanci neproměnil. Poslední vážná situace prvního poločasu přišla ve 39. minutě, a to se strany Horní Suché, když se po centru prosadil hlavičkou Horvát a snížil stav utkání na 2:1. První poločas, ve kterém byl po většinu času lepší Baník, skončil výsledkem 2:1 pro domácí Baníkovce.

Do druhého poločasu oba týmy prostřídali sestavy. Aktivnější byl ze začátku druhého poločasu hostující tým. Za svoji aktivitu byl tým Horní Suché odvděčen v 52. minutě, když po rohu tečoval míč na přední tyčce Jakub Beránek, který ještě s pomoci teče domácího hráče, dostal míč do branky a vyrovnal na 2:2. Další šanci v utkání měli hosté, když po tečované střele skončil míč na tyčce domácí branky. V další šanci se objevili tentokrát domácí hráči, a to konkrétně Kaleta, který orazítkoval tyč domácí branky. Pak přišla šance Horní Suché, ale po hlavičce hostujícího hráče se vyznamenal domácí brankář Jaček. Domácí gólman se vyznamenal skvělým zákrokem i po střele hostujícího Przywary. Baníkovci mohli vstřelit vedoucí branku po šanci Kalety, ten ale v pravý okamžik nezakončil a hostující obrana dostala míč do bezpečí, a když do konce zápasu hosté neproměnili žádnou šanci, skončilo utkání nerozhodně 2:2. Podle průběhu utkání se dá říct, že remíza je zasloužena, protože v prvním poločase byl lepší Baník a ve druhém poločase zase tým Horní Suché. Jak už bylo zmíněno, poslední přípravné utkání Baníku tak skončilo remízou 2:2.

Branky: 10. Pařík Marek, 19. Béreš Emil - 39. Horvát Ladislav, 52. Beránek Jakub

V dalším týdnu se albrechtičtí fotbalisté budou připravovat už na první ostrý test jejich formy, v neděli 18. srpna totiž odehrají na domácí půdě první mistrovské utkání s týmem TJ ČSAD Havířov.