Honza Jaček nám ty tři body vychytal, soupeř z něj byl doslova nešťastný, řekl k vítězství trenér Vychopeň

Po čtyřech utkáních bez vítězství baníkovci konečně zabrali a vezou si velmi cenné a důležité tři body ze hřiště týmu TJ Dolní Datyně. Trenér Baníku Tomáš Vychopeň byl pochopitelně po sobotním mistrovském utkání spokojen s přerušením této bilance a byl rád, že to zrovna přišlo v tomto utkání.  I proto se albrechtickému trenérovi hodnotilo utkání o poznání lépe než minulý týden.

Baník jel na půdu týmu TJ Dolní Datyně v nepříjemné pozici, měl na kontě čtyři zápasy bez vítězství v řadě. I proto zněl úkol jasně - přerušit konečně tuto sérii. Myslím, že jsme téměř  celé utkání ovládli, byli jsme pohyblivější, jistější při držení míče, agresivnější v napadání, důraznější v soubojích, z obrany jsme míče neodkopávali, ale konstruktivně rozehrávali a taky jsme Datyně převyšovali v rychlosti,“ řekl na úvod svého hodnocení spokojeně trenér Baníku.

První dva góly padly již v prvním poločase, když se nejprve hned na začátku utkání trefil domácí Baláž, na jehož branku zareagoval ve 20. minutě krásnou střelou Libor Novák. Gól jsme dostali dost brzy, když upadl Emil Béreš. Chvíli jsem to nemohl rozdýchat, ale ten inkasovaný gól nás očividně nastartoval k lepší hře. Velmi rychle se kluci z toho otřepali, a ihned se dostali do zápasu. To po dvaceti minutách vygradovalo ke vstřelení vyrovnávací branky Liborem Novákem. Jeho “levaso“ dost dobře vystřelilo ke vzdálenější tyčce. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.“ zhodnotil Tomáš Vychopeň úvodní dva góly v utkání.

Ve druhém poločase vstřelil branku už jen Baník, a to zásluhou výborně hrajícího mladíka Kuby Kociolka, který krásnou brankou z 61. minuty zajistil Baníku všechny tři body. Po pár slovíčkách v kabině, povinném odpočinku, nastoupili kluci opět odhodláni strhnout vítězství na naší stranu. Od první minuty to na nás bylo vidět. No a přišlo to poměrně brzy, kdy velmi dobře hrající mladíček Kubík Kociolek, vystřelil z póza beka a tím překvapil Datyňského gólmana a bylo to 1:2.,“ řekl k vedoucímu gólu z kopačky Kuby Kociolka kouč Baníku.

Domácí se po vedoucí brance Baníku snažili co nejrychleji vyrovnat, to se jim ale nepodařilo, a to hlavně díky výborně chytajícímu brankáři Baníku Jačkovi. „Soupeř přidával na tlaku, snažil se alespoň vyrovnat, ale to co přešlo přes beky, tak vychytal s jistotou chytající Honza Jaček. U něho bych se dnes malinko pozastavil a vyzdvihl jeho výkon, v určitých momentech vychytal nevychytatelné i tam kde se všem zdálo, že bude překonán, prostě se vždy dostal na balon. Ukázal velmi vysokou výkonnost. I v těch nejvypjatějších závěrečných momentech podržel celý mančaft,“ pochválil a vyzdvihl skvělého brankáře Baníku Honzu Jačka a za výborný výkon trenér Albrechtic.

Baník tak vedení 1:2 udržel a mohl konečně oslavit po čtyřech utkáních vítězství. „Výsledek 1:2 jsme udrželi, parádně oslavili, v klidu se spokojeně rozešli do domovů. V úterý na tréninku, ještě nevím jak, ale asi mužstvo pochválím. Moc to nebudu přehánět nebo derby se Stonavou je za dveřmi a my nesmíme usnout na vavřínech. Tím tedy zvu všechny naše fanoušky na toto prestižní derby, určitě zabojujeme,“ uzavřel své hodnocení albrechtický trenér Vychopeň a zve na nedělní prestižní derby dvou sousedních obcí všechny fanoušky.