Jarní domácí premiéru obstará atraktivní souboj se Starým Městem

Konečně se dočkají i fanoušci Baníku. Mistrovské utkání na jaře začali o minulém víkendu a v 18. kole zavítá 1. A třída skupiny B také do Albrechtic. Baníkovci zvládli své úvodní vystoupení, když vyhráli na umělé trávě ve Frýdku - Místku s domácím Sedlištěm 5:0. To je katapultovalo na 3. pozici. Na Baník však dorazí soupeř z kategorie nejtěžších, jeden z adeptů na postup do Krajského přeboru. Staroměstský DURMAN taktéž v prvním jarním kole uspěl, když přehrál Hrabovou 3:2. Staré Město je na výborném 2. místě.

Vstup do jarní části vyšel baníkovcům výborně

Dušan Kohút, trenér A mužstva, během zimní přestávky několikrát zopakoval, že se 4. místem po podzimní části je spokojen. Baník navíc disponuje nejlepším útokem celé soutěže. A to ještě skóre vstřelených branek vylepšilo úvodní jarní utkání o pět gólů. Proto během zimní pauzy přišel jen Jindřich Klus z Gascontrolu Havířov (pův.: ČSAD Havířov), který je velkou posilou pro Baníkovce, což potvrdil i v prvním jarním mistrovském utkání, ve kterém zaznamenal jeden gól a potvrdil vysoké vítězství Baníku v prvním jarním kole.

Baníkovci tak začali fotbalové jaro úspěšně a po 17. kole se posunuli na průběžné 3. místo, které zaujímají s 26 body a se skóre 38:26. Na svého nedělního soupeře ztrácí pět bodů. Proti Starému Městu by neměl chybět Tomáš Izaiáš, který je aktuálně nejlepší střelec mužstva, kdy má na kontě 7 přesných zásahu. Nutno dodat, že Baníkovci jsou nejlépe střílecím mužstvem 1. A třídy skupiny B.

Staré Město drží vizitku nejlepší obrany

Jeden z největších aspirantů na postup vykročil do jarní části s trenérem Petrem Němcem starším úspěšně a tento silný celek v zimní přestávce také zkvalitnil a posílil svůj kádr. Do Starého Města zamířil Tibor Kovalík (hostování ze Sedliště), který je asi největší posilou nedělního soupeře a bylo prodlouženo hostování Kamilovi Střalkovi, Tomášovi Boráňovi, Přemyslovi Glembkovi, Patrikovi Němcovi (vš. hostování Frýdek - Místek) a místo hostování se změnil přestup u Lukáše Sloty (z Brušperku) a u Ondřeje Rudela (z Frenštátu pod Radhoštěm). Naopak na jaře nebude staroměstský dres oblékat Petr Němec mladší (hostování Frýdlant nad Ostravicí), Balko, Prokeš, Petroš (vš. hostování Lučina), Uher (hostování Raškovice), Slíva, Smítal, Blažek, Talaš a Holek (vš. hostování Vojkovice).

Premiérové utkání v jarní části 1. A třídy skupiny B před domácím publikem Staré Město zvládlo a zvítězilo 3:2, když dvakrát otáčelo nepřízniví vývoj utkání. Nejdříve poslal hosty do vedení v 8. minutě Ivo Forman, poté vyrovnal ve 23. minutě domácí Tomáš Boráň, ovšem v 65. minutě svou druhou branku Ivo Forman vrátil hostům vedení, ale domácí v 72. minutě po druhé Tomášem Boráněm vyrovnali a v 78. minutě Lukáš Slota rozhodl o tom, že tři body zůstanou ve Starém Městě. DURMAN je tak se ziskem 31 bodů na 2. místo. Fotbalisté Starého Města mají skóre 30:12, čím jsou nejlépe bránícím mužstvem soutěže, co se týče obdržených branek, nejlepší střelec týmu Tomáš Boráň se trefil jedenáctkrát. Tento útočník je také zároveň nejlepším střelcem 1. A třídy skupiny B.

Vzájemná bilance velmi vyrovnaná

Podzimní duel vyšel lepé Starému Městu, které díky dvou brankám Tomáše Boráně z 34. a 68. minuty a jedné trefy Tomáše Žáčka z 15. minuty vyhráli doma 3:1. Za Baník se ve 12. minutě prosadil Tomáš Izaiáš. Jinak se oba soupeři střetli celkem sedmkrát a bilance je díky podzimnímu vítězství o něco příznivější pro Staré Město. Ze dvou vítězství se radoval Baník a ze tří Staré Město, dvakrát skončilo střetnutí těchto dvou týmu nerozhodně. Půjde o souboj druhý s třetím týmem tabulky a souboj nejlepšího útoků proti nejlepší obraně. Tudíž se máme v neděli opět na co těšit. Baníkovci budou určitě chtít vzájemnou bilanci vyrovnat a tak doufejme, že se tak stane.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ DURMAN Staré Město - FK Baník Albrechtice 3:1 (5. kolo I.A třídy sk. B, sobota 5.9.2015)
Branky: 34. a 68. Boráň Tomáš, 15. Žáček Tomáš - 12. Izaiáš Tomáš
TJ DURMAN Staré Město: Střalka A. - Smilowski, Papaj, Střalka K., Němec T. (66. Sušovský) - Rudel, Žáček (73. Novák), Štěrba, Boráň O. - Boráň T., Glembek
FK Baník Albrechtice: Hekera - Pařík M., Korzeniowski, Věčorek A., Kulhánek - Kociolek Jakub, Parchanský (73. Kloza), Dorozlo, Izaiáš - Kociolek Jan (86. Smiga), Lukan

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ DURMAN Staré Město - TJ Sokol Hrabová 3:2 (17. kolo I.A třídy sk. B, 26.3.2016)
Branky: 23. a 72. Boráň Tomáš, 78. Slota Lukáš - 8. a 65. Forman Ivo
TJ DURMAN Staré Město: Střalka A. - Birčák (72. Smilowski), Střalka K., Papaj, Němec T. (35. Boráň O.) - Rudel (84. Němec P.), Štěrba, Kovalík, Sušovský - Boráň T., Glembek (72. Slota)

TJ BDSTAV Sedliště - FK Baník Albrechtice 0:5 (17. kolo I.A třídy sk. B, 26.3.2016)
Branky: 32. Kociolek Jan, 40. Wojtyna Tomáš, 57. vlastní Bílek Miroslav, 73. Klus Jindřich, 88. Dorozlo David
FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Kociolek Jakub (68. Široký), Žyla D., Korzeniowski, Izaiáš (76. Parchanský) - Klus (78. Kvapil M.), Kociolek Jan (65. Dorozlo)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 10/11: BANÍK - STARÉ MĚSTO 3:1, STARÉ MĚSTO - BANÍK 2:1
Sezona 11/12: BANÍK - STARÉ MĚSTO 1:3, STARÉ MĚSTO - BANÍK 1:1
Sezona 12/13: STARÉ MĚSTO - BANÍK 1:1, BANÍK - STARÉ MĚSTO 4:0
Sezona 15/16: STARÉ MĚSTO - BANÍK 3:1

Šlágr 18. kola 1.A třídy skupiny B se bude hrát v Albrechticích. Buďte u toho s námi a pomozte Baníku zaseknout staroměstský DURMAN! Výkop v neděli 3. dubna v 15.30 hodin! Jak toto první jarní mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce. Ale hraje se doma, takže přijďte podpořit naše hráče v prvním důležitém domácím jarním mistrovském utkání! Náš tým potřebuje vaši podporu!