Karvinský deník: Albrechtice doma zkolabovaly

Soupeře nepřekvapili. Fotbalisté Albrechtic si po výborném úvodním jarním vystoupení v Sedlištích věřili i na soupeře z opačného pólu tabulky, ale přepočítali se.

Staré Město se ukázalo být zdatným protivníkem a uťalo domácím jejich solidní sérii sedmi zápasů bez porážky. „Je třeba uznat, že nás běhavý soupeř předčil skoro ve všem. Byl rychlejší, důraznější, ve startu na míč měl navrch," vypočítával trenér albrechtického mužstva Dušan Kohút.

Domácím nepřidal ani brzký gól Sloty. Ten totiž padl už ve čtvrté minutě. „Když dotahujete, není to nikdy ideální," uznal Kohút.

Jak přiznal, domácí sice šance měli, ale museli by v nich být stoprocentní, aby to stačilo na bodový zisk. „Ten třetí gól Starého Města už neberu, ten jsme dostali do otevřené obrany, když jsme hráli vabank. Bohužel jsme svoje šance nedali a do dalších se už nedostali. Soupeř byl opravdu velmi dobrý a sám si ještě vytvořil nějaké šance, které pochytal Hekera," popisoval.

Hosté si na skvěle připraveném albrechtickém pažitu připadali jako doma. „Bylo vidět, že jim to sedlo," všiml si Kohút.

Po ráně Štěrby, kterou gólman Hekera dobře neviděl, jinak by pokus doprostřed brány jistě lapil, to bylo už 0:2 a šance domácích na body se začala vzdalovat. „Ten poločas chtělo udržet aspoň na jednom gólu, když už jsme sami nebyli v koncovce přesní," zalitoval kouč albrechtického Baníku.

Domácí se pořád sympaticky snažili, ale málo platné. K jejich největším šancím za celý zápas patřila akce Jana Kociolka, ale ten pár metrů od brány ani pořádně nezakončil. Sám proti brankáři neuspěl ani Izaiáš. Staré Město potvrdilo, že není na čele tabulky náhodou. Jeho hráči domácím ve druhé půli několikrát utekli do brejků, nakonec ještě přidali třetí branku a domácí fandové odcházeli domů zklamaní.

Baník Albrechtice - Durman Staré Město 0:3 (0:2)

Branky: 4. Slota Lukáš, 22. Štěrba Pavel, 81. Boráň Tomáš. Rozhodčí: Fanc - Přeček, Bednář. ŽK: 2:0. Diváci: 120.

Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Žyla D., Korzeniowski, Dorozlo (46. Široký), Izaiáš (81. Kvapil M.) - Klus, Kociolek Jan (62. Kociolek Jakub). Trenér: Kohút Dušan

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník