Karvinský deník: Albrechtice zahájily tříbodově

Žádná hitparáda na úvod to sice nebyla, ale důležité jsou body, a ty získali po zimní přestávce v prvním jarním utkání I.A třídy fotbalisté Albrechtic.

Trenér Baníku Dušan Kohút měl ovšem k prvnímu poločasu výhrady. „Nehráli jsme dobře a Petřvald dost hrozil. Asi si zasloužil po první půli vést. Naštěstí nás podržel Kamil Směták v bráně," vybavil si Kohút dvě gólové situace hostů z Novojičínska.

Při té první zlikvidoval Směták po dvaceti minutách samostatný únik Nitky, při té druhé se vyznamenal u trestného kopu hostí v 38. minutě. Huvar hezky obstřelil zeď, ale Směták byl u své tyče včas. Především jemu mohou spoluhráči děkovat za uhájené čisté konto.

Albrechtičtí se postupně osmělovali už na konci první části, ale teprve po změně stran hráli jakž takž to, na co jsou od nich domácí diváci zvyklí.

„Přidali jsme na pohybu a důrazu, nenechali jsme Petřvald hrát. Soupeř ale bránil sveřepě, zase tolik šancí jsme si nevypracovali," uznal Kohút.

Aspoň dvě ale baníkovci využít dokázali. V 53. minutě šel jako buldok do vápna Izaiáš, Huvar jej poslal k zemi a Jan Kociolek proměnil penaltu. Jeho bratr Jakub mohl přidat pojistku, ale nezachoval chladnou hlavu a místo obstřelu napálil jen brankáře Klečku.

V dalších minutách zajímavých momentů ubylo, Petřvald ale s blížícím se závěrem musel začít riskovat a nechával průchodnější obranu ve snaze posílit svůj útok. Na to domácí čekali a hrozili z brejků. „Až v závěru se nám to tam konečně otevřelo a mohli jsme přidat další branky. Chumchal s Honzou Kociolkem měli dobré šance, nedali, ale Honza se z jiné akce přece jen trefil," oddechl si Kohút.

Baník Albrechtice - TJ Petřvald na Moravě 2:0 (0:0)

Branky: 53. z pen. a 80. Kociolek Jan. Rozhodčí: Podracký - Vranay, Závodný. ŽK: 1:2. Diváci: 80

Albrechtice: Směták - Kulhánek (46. Čoček), Věčorek, Korzeniowski, Vagner - Kociolek Jakub, Žyla D., Dorozlo, Izaiáš (83. Pasz) - Chumchal, Kociolek Jan (88. Smiga). Trenér: Kohút Dušan

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník

Autor: Marek Chmiel