Karvinský deník: Albrechticím už to pálí nejlíp

Fotbalisté Albrechtic se po nenápadném úvodu přiblížili vedoucí čtyřce tabulky I.A třídy. Po výhře v Hrabové už ztrácejí na čelo pouhých pět bodů!

„Kdo by to byl řekl, že?" usmíval se po utkání albrechtický trenér Dušan Kohút. „Ale jsme realisti. Pořád je naším prvořadým cílem záchrana, k tomu potřebujeme ještě pár bodů uhrát," upozornil trenér Baníku.

Čtyři góly do sítě ostravského soupeře posunuly jeho tým už do pozice nejlépe střílejícího celku soutěže, na čemž má výraznou zásluhu forma Jana Lukana, který se v posledních zápasech pravidelně trefuje a nejinak tomu bylo i proti Hrabové.

Albrechtičtí hráči oplývali herní sebejistotou. Tedy kromě prvních deseti minut, kdy si domácí vypracovali dvě velké šance. „To je pravda, ale pomohl nám hrbolatý terén, míče na drnech hodně odskakovaly a znemožnily domácím lépe mířit," postřehl kouč Albrechtic.

Pak už převzal taktovku jeho tým. Zkušený Dorozlo šel znovu příkladem a obstaral dvě branky. Na startu druhé půle se během divoké dvouminutovky dvakrát měnilo skóre. Lukan zařídil Albrechticém třígólové vedení, ale Hrabová bleskově snížila. „Tam byla chvilková nekoncentrace, protože pak už zase naše hra dozadu fungovala znamenitě. Kluci si to vzadu poctivě hlídali, nechtěli jsme připustit komplikace," vykládal Kohút po výhře 4:1, kterou pečetil hbitý Izaiáš.

Sokol Hrabová - Baník Albrechtice 1:4 (0:2)

Branky: 54. Bača Michal - 38. a 40. Dorozlo David, 53. Lukan Jan, 72. Izaiáš Tomáš. Rozhodčí: Podracký - Kontoršikov, Brabec. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Albrechtice: Směták - Kulhánek, Věčorek, Wojtyna, Korzeniowski - Kociolek Jakub (78. Pařík M.), Široký (83. Chmiel), Dorozlo, Izaiáš - Lukan, Žyla. Trenér: Kohút Dušan

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník