Karvinský deník: Datyně jsou okresními derby králi

Souboj regionálních sousedů v I.A třídě pro sebe rozhodli fotbalisté Dolních Datyní, kteří vybrali půdu Albrechtic.

Na okresní kolegy se Datyním daří, protože už předtím porazily jak Lutyni, tak Stonavu. „Náhoda to asi není. Než si naše hra sedla, trvalo to dvě tři kola. Pak jsme šli nahoru a oni zrovna na řadu přicházeli tito soupeři," poznamenal trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Ten se před utkáním zachoval přesně podle vzoru hesla, že vítězná sestava se nemění a vyslal na plac identickou jedenáctku z minulého zápasu proti Hrabové. Neslo to ovoce, jelikož kombinačně zdatnější hosté získali důležitý střed pole a vytvářeli si šance. Míče rozhazovali do stran na křídelníky Kubienu se Steblem, kteří v tomto směru odvádějí výbornou práci a zásobují spoluhráče spoustou centrů. Brzy také skóroval René Bilas.

„Škoda, že jsme nenavázali na předchozí výsledky. Připomnělo mi to náš poslední zápas ve Vratimově, akorát
v obráceném gardu. Soupeř byl fotbalovější a častěji na míči, vyhrál zaslouženě," uznal po utkání trenér Albrechtic Dušan Kohút.

Zklamalo jej hlavně to, že kombinačně měly navrch Datyně. „Naším největším problémem byly kraje hřiště, kde jsme dnes nehráli dobře. Hosté si vytvořili víc šancí, paradoxně jsme i z té bídy mohli vytěžit vedení, protože jsme se dostali do dvou tří šancí," ohlížel se za prvním poločasem Kohút. Kromě branky Lukana měl na mysli zjevně trestný kop Dorozla, který orazítkoval břevno. „Ve druhé půli jsme si začali víc hledět Tomašáka a šancí ubylo," postřehl Kohút.

Datyně i přesto měly navrch. Jestliže v první půli zahodili tutovky René Bilas, Kodenko či Kubiena, pak ve druhé zase René Bilas a Stebel. „Šancí bylo hodně, ale většinou to tak máme. Dost jich zahodíme, naštěstí to teď vychází a pravidelně bodujeme. Pro nás je podstatné, že nás to všechny baví. Pak se to pozitivně promítá i do výsledků," myslí si trenér Menoušek.

Za stavu 1:1 rozhodl povedenou ranou pod břevno Kodenko, na jehož trefu ještě navázal z penalty Tomašák po naivním faulu mladého Parchanského. Bleskový šach mat během dvou minut byl dokonán a domácí pak mu-
seli otevřít hru ve snaze vyrovnat.

Do volného prostoru pak Havířované podnikali jeden brejk za druhým. Další gól už ale nepadl. „Co se dá dělat, přehráli nás," sportovně uznal Kohút.

Menouška zase potěšilo přijetí albrechtických funkcionářů a fandů. „Něco jsem tady odehrál, a tak mě moc potěšilo, že za mnou lidi přišli a gratulovali mi. Bylo to od nich pěkné," potvrdil trenér Datyní.

Baník Albrechtice - TJ Dolní Datyně 1:3 (1:1)

Branky: 34. Lukan Jan - 17. Bilas René, 73. Kodenko Tomáš, 75. Tomašák Petr z pok. kopu. Rozhodčí: Bednář - Pasterčák, Klimek. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

Albrechtice: Hekera - Pařík M. (66. Kociolek Jan), Věčorek A., Wojtyna, Korzeniowski - Kociolek Jakub, Široký, Dorozlo, Izaiáš (70. Parchanský) - Žyla D., Lukan. Trenér: Kohút Dušan.

D. Datyně: Vasilko - Dolák, Batiha, Neuman, Pištěk - Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel - Bilas René (86. Rohel), Kodenko (78. Baláž). Trenér: Menoušek Zdeněk

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník