Karvinský deník: Derby jak má být. Boj a penalty

Nerozhodně dopadlo fotbalové derby mezi sousedy z havířovských Datyní a nedalekých Albrechtic.

Boj naplno to byl celých devadesát minut a nakonec dopadl asi zaslouženě nerozhodně. Každá strana dostala k dispozici po penaltě a předvedla několik pohledných akcí. „Zhruba tak jsem to čekal. Nikdo nechtěl prohrát, hráči se snažili přehrát soupeře. Datyně byly lepší v první půlce, my zase ve druhé," viděl zápas trenér hostujících Albrechtic Dušan Kohút.

Datyně měly solidní nástup plynoucí z diametrálně odlišného přístupu, než jaký hráči předvedli v úvodních třech jarních kolech. „Terén byl těžký, ale dalo se. Hlavně proto, že přístup hráčů k zápasu se změnil. Doufal jsem, že se před derby nahecují a zaplaťpánbůh tomu tak skutečně bylo," oddechl si trenér Datyní Zdeněk Menoušek, že má „svůj" mančaft zase zpět.

Domácí šli do vedení, když střelou zpoza šestnáctky otevřel skóre Sideropulos. Poločasový náskok mohl vylepšit Kubiena, ale v dobré možnosti nedal.

Ve druhé půli se více tlačily před vápno soupeře Albrechtice, ale nejprve musely skousnout penaltu, která se moc nepozdávala trenéru Kohútovi. „Šlo o běžný souboj, bylo tam jen lehké přistrčení," divil se odpískané desítce, kterou proměnil Tomašák.

Mohlo být i hůř, kdyby další šanci proměnil Baláž. Datyně však vedení 2:0 neudržely. Albrechtice převzaly iniciativu a tlačily se do vápna. „Zdálo se mi, že domácí trochu odcházejí. V první půli nás dokázali dostat pod tlak, ve druhé už vůbec," přidal svůj postřeh Kohút.

Jeho svěřenci brzy po penaltě snížili a pak se sami dočkali penalty, kterou však Jan Kociolek neproměnil, ovšem na popud pomezního, který začal divoce točit praporkem, se pokutový kop opakoval. Brankář Vasilko totiž udělal pohyb vpřed a nezůstal stát na brankové čáře. K míči se tentokrát postavil Chumchal a proměnil - 2:2.

Domácí se nevzdali a hned po svém nástupu na hřiště hlavičkoval nebezpečně Gistinger. „Oba mladí z Havířova, tedy jak Gistinger, tak Jaworek, byli oživením," počítá s oběma hráči Zdeněk Menoušek i do příštích zápasů.

Závěrečná šance derby patřila albrechtickému Janu Kociolkovi, ale ten ji také neproměnil, takže se oba celky rozešly smírně. „Kromě gólů jsme měli asi dvě gólovky, takže vyhrát se tady dalo. Jenže i domcí si vypracovali šance, takže to tak asi mělo dopadnout," uzavřel Dušan Kohút.

TJ Dolní Datyně - Baník Albrechtice 2:2 (1:0)

Branky: 42. Sideropulos, 59. Tomašák z pok. kopu - 63. a 74. z pok. kopu Chumchal. Rozhodčí: Opěla - Tvardek, Vojkovský. ŽK: 3:1. Diváci: 150

D. Datyně: Vasilko - Kaduch, Batiha, Tomašák, Dolák - Kubiena, Sideropulos (80. Jaworek), Vlček (68. Gistinger), Stebel - Baláž, Wojtyna. Trenér: Menoušek Zdeněk

Albrechtice: Mato - Čoček, Věčorek, Hovůrka, Kulhánek - Kociolek Jakub, Korzeniowski, Dorozlo, Vagner - Chumchal, Kociolek Jan. Trenér: Kohút Dušan

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník

Autor: Marek Chmiel