Karvinský deník: Derby vítěze nepoznalo

Okresní derby ve fotbalové I.A třídě mezi domácími Albrechticemi a hosty z Havířova vítěze nepoznalo. Datyně sice dlouho vedly, ale jejich oslavy odvolal v 87. minutě Enenkel.

Hosté si do Albrechtic sympaticky přijeli pro výhru, ale úvodní minuty patřily domácím, kteří si vytvořili tři šance. „Mohli jsme vést, bohužel nám vázlo proměňování. Datyně pak srovnaly hru a na balonu začaly být častěji než my. Bylo vidět, že ti kluci si s míčem rozumí," uznal Dušan Kohút, trenér Albrechtic.

Na konci poločasu se udály dva zásadní momenty. V tom prvním neproměnil domácí Chumchal další šanci, při tom druhém se hosté ujali vedení. Stebel z levé strany odcentroval, jenže balon mu pravděpodobně sjel a zapadl za špatně stojícího Hekeru, který byl sám překvapen, jak se mohl míč ocitnout v síti.

„I my jsme chvíli váhali, protože to vypadalo, že balon skončil na horní síti. Byl to šťastný moment. Dobře jsme hráli až ve druhém poločase. Vinou špatného řešení útočných situací jsme se ale sami připravovali o možnost přidat gólovou pojistku," zalitoval trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Nakonec zařídil domácím aspoň bod přesnou hlavičkou Enenkel.

Baník Albrechtice - TJ Dolní Datyně 1:1 (0:1)

Branky: 87. Enenkel - 43. Stebel. Rozhodčí: Laštuvka - Čecháček, Andrýsek. ŽK: 4:3. Diváci: 130

Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Hovůrka (71. Enenkel Martin), Věčorek A., Vagner (22. Kulhánek M.) - Kociolek Jakub (51. Čoček), Klus, Dorozlo (50. Goj), Žyla D. - Chumchal, Kociolek Jan (51. Izaiáš). Trenér: Kohút Dušan

D. Datyně: Vasilko - Vlček, Neuman, Wojtyna, Kaduch (79. Ondruš) - Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel - Baláž, Kulhánek O. (46. Dolák). Trenér: Menoušek Zdeněk

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník

Autor: Marek Chmiel