Karvinský deník: Fotbalové Albrechtice jsou už blízko svému cíli

Pro albrechtický tým trenéra Vychopně je už magická hranice čtyřiceti bodů blízko. Fotbalisté Baníku nebrali v další rundě I.A třídy žádný ohled na zachraňující se Raškovice a nadělili jim potupného „bůra".

Od první do poslední minuty na hřišti dominovali a nedali domácím žádnou šanci promluvit do děje zápasu. „Kluci podali perfektní výkon. Kdybych byl škarohlíd, tak bych řekl, že tam nějaké chyby přesto byly, ale za výkon a za výsledek si zaslouží mužstvo velkou pochvalu. Byl to poctivý a svědomitý výkon," chválil trenér Vychopeň.

Nátlakovou hrou a precizní kombinací Albrechtice okamžitě zatlačily soupeře na jeho polovinu hřiště a bylo otázkou času, kdy do jejich sítě spadne první „úlovek“. Rybáři z Raškovic se „dočkali“ ve 23. minutě, kdy tahali ze sítě první gól. Po famózní akci více albrechtických hráčů vložil do centru jeden z domácích borců ruku a rozhodčí nemohl jinak, než odpískat penaltu. Novák jí bez potíží proměnil.

Druhá gólová akce byla podobná - po kombinačním ťukesu se k balonu dostal Tomáš Věčorek, udělal kličku protihráči, a i když se brankář po jeho pokusu natahoval, jak mohl, stačil se jej dotknout pouze konečky prstů - 0:2. Do půle se jim to povedlo dvakrát.

„V šatně jsme si řekli, že budeme nadále hrát ofenzivně a nátlakově, abychom Raškovice nepustili vůbec do hry. Trochu jsem se bál, aby kluci zbytek zápasu nevypustili, ale potěšili mě. Nastoupili znovu s dynamickým herním projevem a domácí neměli nárok," byl Vychopeň opět příjemně překvapen.

Brzy přidal třetí gól Kaleta, který ukličkoval obránce i brankáře a vzápětí šel střídat, aby si mohl zastřílet do řaškovické sítě také náhradník Kociolek. A ten svůj úkol splnil hned dvakrát. Nejprve v 84. Minutě, kdy upravoval na 0:4.

Převaha Albrechtic nakonec vyústila ještě v pátý gól, který byl mimořádně povedený. Kociolek přeloboval protihráče a míč zapadl parádně do sítě - 0:5. „Byla to jednoznačná výhra. Kvalita byla na naší straně a už se těšíme na prestižní derby se Stonavou,“ mnul si ruce Tomáš Vychopeň.

Zřejmě čeká nadstandardní podívanou v prestižním souboji dvou klubů ze sousedních obcí. To ovšem není sám.

Pražmo Raškovice - Baník Albrechtice 0:5 (0:2)

Branky: 84. a 88. Kociolek Jan, 23. Novák Libor z pen., 29. Věčorek Tomáš, 64. Kaleta Tomáš. Rozhodčí: Jantoš. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Novák - Pařík M. (78. Korzeniowski), Dorozlo, Věčorek T., Široký - Kaleta (65. Kociolek Jan), Beréš (81. Žyla D.). Trenér: Vychopeň Tomáš

Další zápas hrají Albrechtice ve čtvrtek v Dolní Lutyni.