Karvinský deník: Jan Kociolek vystřílel Albrechticím tři body

Hattrick Jana Kociolka přinesl albrechtickým fotbalistům další vítězství. Odnesly to Dobratice.

I když uprostřed hřiště působila hra relativně vyrovnaně, domácí byli celý zápas lepší, nebo přesněji řečeno nebezpečnější. Vycházela jim kombinace, tlačili se do vápna a pokoušeli se střílet. Nezabrzdilo je ani brzké zranění Čočka, jehož post zaujal Enenkel.

„Ze hry jako takové jsem měl dobrý pocit. Obrana působila spolehlivě, jestli se nepletu, umožnili jsme Dobraticím jen jednu šanci. Jinak to byly jen takové střely či výpady bez vážnějšího ohrožení naší brány," pochvaloval si defenzivní činnost svého mužstva trenér Baníku Dušan Kohút.

Důležitý vstupní gól obstaral Dorozlo. „Pak z kluků spadly zbytky nevrozity. Už předtím jsme tam měli dvě šance, takže naše vedení bylo zasloužené," vybavil si Kohút.

Dorážka Jana Kociolka ze 40. minuty znamenala navýšení náskoku a o čtyři minuty později platilo pořekadlo „já na bráchu, brácha na mě." Po kombinaci na levé straně odcentroval Jakub Kociolek přesně na hlavu svého bratra Jana a ten se nemýlil. Gól do šatny a stav 3:0 celý zápas prakticky rozčísl.

Ve druhé části se hosté snažili o korekci, což se jim nakonec také povedlo, ale na víc než jeden gól se nezmohli. Domácí kontrolovali vedení a mohli přidat další branky. Dočkali se až pár minut před koncem, kdy Jan Kociolek proměněnou penaltou zkompletoval hattrick. „Až na ten brejk Dobratic po naší ztrátě uprostřed pole jsme byli s hrou mužstva spokojeni. Dařily se nám věci z tréninku, kluky to bavilo a dávali jsme góly. Byl to vydařený zápas," hodnotil Kohút.

Baník Albrechtice - TJ Dobratice 4:1 (3:0)

Branky: 40., 44. a 81. Kociolek Jan, 33. Dorozlo David - 64. Dobiáš Dominik. Rozhodčí: Chýlek - Podracký, Kolarský. ŽK: 2:1. Diváci: 220

Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Korzeniowski, Čoček (38. Enenkel Martin) - Kociolek Jakub, Žyla D., Klus (85. Chmiel M.), Pařík M. - Kociolek Jan, Dorozlo (82. Smiga). Trenér: Kohút Dušan

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník