Karvinský deník: Korzeniowského zápas a Albrechtice vyhrály

Čtyři góly, z toho dva dal obvykle defenzivně laděný Marek Korzeniowski, nabídli svým fanouškům na domácím hřišti fotbalisté Albrechtic.

Potřebovali si zvednout náladu po předchozí porážce v Brušperku a povedlo se. Na lavičku se vrátil uzdravený trenér Dušan Kohút a sledoval solidní výkon svého týmu. Hráči jej nejspíš chtěli přivítat výhrou.

„Ale jo, šlo to. Byly tam i pasáže, kdy jsme Dobrou vyloženě přehrávali," vybavoval si Kohút.

Jako první ovšem skórovali hosté. Úvodní šance sice náležela domácímu Chumchalovi, ale pak se chopila iniciativy Dobrá. Papřok nejprve přestřelil v dobré pozici, zanedlouho utekl všem prostředkem hřiště Šmahaj, ale gólman Mato mu ránu vyrazil. Šmahaj se však v 18. minutě dočkal.

Na jeho gól se snažili albrechtičtí hráči odpovědět zvýšeným úsilím, které ve 32. minutě korunoval Chumchal – 1:1.

Druhá půle už se nesla ve znamení albrechtické převahy. Pár okamžiků po zahájení druhého poločasu se po rohu prosadil Korzeniowski, na jeho branku navázal po skrumáži Dorozlo a zanedlouho se trefil opět Korzeniowski, jemuž asi úvodní trefa zachutnala, takže si vzal míč a krásně (byť se štěstím) vystřelil k tyči, od které se balon odrazil za čáru. „Dva góly! To se Marek vystřílel na půl roku," žertoval Kohút.

Fotbalisté Dobré odpadli a mohli po dalších pěkných kombinacích Baníku inkasovat ještě, ale výsledek se už nezměnil. „Dobře jsme se naladili na derby s Datyněmi," zasmál se trenér Kohút.

Baník Albrechtice - Sokol Dobrá 4:1 (1:1)

Branky: 47. a 64. Korzeniowski, 32. Chumchal, 56. Dorozlo - 18. Šmahaj. Rozhodčí: Bartoš - Brabec, Žáček. ŽK: 1:3. Diváci: 130

Albrechtice: Mato - Čoček, Věčorek, Hovůrka, Vagner - Chumchal (87. Chmiel), Korzeniowski, Žyla D.(32. Izaiáš), Kociolek Jakub (80. Pasz) - Dorozlo (83. Kulhánek), Kociolek Jan (87. Smiga). Trenér: Kohút Dušan

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník

Autor: Marek Chmiel