Karvinský deník: Střelci? Samí Tomášové

Fotbalistům Albrechtic se na půdě vedoucího Starého Města podařilo odehrát hodně slušnou partii. Scházel jen příznivější výsledek.

„Byl to asi náš nejpovedenější výkon. Mít více štěstí, odvezli bychom si minimálně bod. Vždyť jen Lukan trefil dvakrát břevno," povzdechl si albrechtický kouč Dušan Kohút.

Zajímavostí duelu byl fakt, že góly dávali jen samí Tomášové. Za domácí T. Boráň s Žáčkem, za hosty Izaiáš. Právě Izaiáš byl ve 12. minutě prvním střelcem utkání, když se krásně trefil k tyči. „On ten celý začátek zápasu jsme měli podařený. Domácí se divili, že jsme jim dvacet minut nepůjčili balon," zasmál se Kohút.

Blesková odpověď Starého Města, a sice trefa Žáčka, dostala domácí zpět do hry. „Snažili se hrát hodně po stranách, mají v týmu šikovné běhavé kluky. Ale dalo se s nimi určitě hrát," přibližoval trenér Albrechtic.

Jeho svěřenci měli v první půli smůlu, poněvadž Lukan poprvé trefil břevno a v další šanci zaváhal Izaiáš. To Staroměstští byli produktivnější. Tomáš Boráň se v 34. minutě kousek za šestnáctkou dostal k voleji a placírkou poslal balon parádně do šibenice.
Hosté to za stavu 2:1 logicky nebalili. Snažili se kombinovat a opět si vypracovali šance. Lukan nejprve místo střely zbytečně nahrával, když to nevyšlo, zkusil v další šanci střílet a opět z toho bylo jen břevno.

V dalších minutách už ale hosté začali ztrácet na přesnosti. Toho využil znovu T. Boráň a třetím gólem uklidnil spoluhráče. „Kazili jsme přihrávky, už jsme nebyli tak důrazní. Škoda toho prvního poločasu. Pokud by se nám povedlo uhrát vedení, mělo by to Staré Město už těžké. Ale nemusíme házet flintu do žita, výkon byl nadějný, tak snad na něj navážeme i v dalších zápasech," přeje si Dušan Kohút.

Durman Staré Město - Baník Albrechtice 3:1 (2:1)

Branky: 34. a 68. Boráň T., 15. Žáček - 12. Izaiáš. Rozhodčí: Přeček - Havlík, Fanc. ŽK: 1:1. Diváci: 210.

Albrechtice: Hekera - Pařík M., Korzeniowski, Věčorek A., Kulhánek - Kociolek Jakub, Parchanský (73. Kloza), Dorozlo, Izaiáš - Kociolek Jan (86. Smiga), Lukan. Trenér: Kohút Dušan.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník