Karvinský deník: Vítězné loučení Albrechtic

V další páteční předehrávce I.A třídy si fotbalisté albrechtického Baníku poradili doma s Petřvaldem na Moravě, ale měli i poměrně dost štěstí.

„Soupeř hrál velmi dobře, objektivně je třeba uznat, že si porážku nezasloužil. My jsme nepotvrdili zlepšený herní výkon z posledního kola v Brušperku, kde jsme sice prohráli, ale hráli jsme slušně. Dneska to bylo naopak, ale zase máme body," pokrčil rameny trenér Albrechtic Dušan Kohút.

Domácí odehráli nervózní a nepřesný první poločas. „Po zisku míče jsme jej okamžitě ztráceli, nefungoval nám přechod do útoku. Petřvald hrál rychle a přesně, měl asi čtyři šance," popisoval Kohút.

Po změně stran se hra jeho týmu o něco zvedla, i když první šanci druhé půle měli znovu nebezpeční hosté. Augustýnek se hnal sám na bránu, ale nedal a přišel trest. Dorozlo dostal zpětnou přihrávku do vápna a prostřelil Müllera v hostující svatyni - 1:0.

Gól postavil domácí na nohy. Pak už si začali vytvářet šance. K největším se řadila ta Klusova, jenž postupoval na Müllera, ale ten mu jeho ránu vyrazil a Klus pak zbrkle poslal míč spoluhráči do ofsajdu.

Houževnatí hosté neustále zlobili a snažili se srovnat, jenže to se jim vůbec nedařilo. V závěru už otvírali obranu ve snaze posílit ofenzivu. Po ubráněném rohovém kopu se v 89. minutě dostali Albrechtičtí do brejku, konkrétně Enenkel, kterého stíhal prakticky jen hlavní rozhodčí a Enenkel vítězství Baníku potvrdil - 2:0.

„Tři body jsou doma, ale poslední čtyři zápasy nebyly z naší strany herně povedené. S takovou bychom určitě nehráli vrch tabulky, ale spíše spodek," uznal kriticky trenér Kohút.

Baník Albrechtice - TJ Petřvald na Moravě 2:0 (0:0)

Branky: 53. Dorozlo David, 89. Enenkel Martin. Rozhodčí: Tvardek - Kolarský, Závodný. ŽK: 3:2. ČK: 69. Musil (P). Diváci: 60

Albrechtice: Hekera - Kloza (64. Pařík M.), Věčorek A., Korzeniowski, Kulhánek - Kociolek Jakub (81. Parchanský), Široký, Žyla D., Pasz (46. Enenkel Martin) - Klus, Dorozlo. Trenér: Kohút Dušan

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.

Zdroj: Karvinský a Havířovský deník

Autor: Marek Chmiel