Máme další tři body! Z Dolní Lutyně vezeme vítězství 2:0

V sobotu sehráli další mistrovské utkání Baníkovci na hřišti poslední Dolní Lutyně. Albrechtičtí fotbalisté měli skvělý vstup do utkání. V 15. minutě našel Izaiáš před brankou Jana Kociolka, který v dobré pozici nezaváhal a přesnou hlavičkou poslal Baník do vedení 0:1. Ve druhém poločase se dlouho hrálo bez větší šance, až v 83. minutě vstřelil druhý gól Baníku opět útočník Jan Kociolek a svým druhým gólem v utkání navýšil albrechtické vedení a zároveň uzavřel skóre utkání a Baník si tak z Dolní Lutyně zaslouženě veze domů tři body.  Vítězná série Baníku tak pokračuje, série neporazitelnosti se protáhla na pět utkání v řadě a vítězná série na čtyři utkání v řadě.

TJ Sokol Dolní Lutyně - FK Baník Albrechtice 0:2 (0:1)

Po celý průběh zápasu diváci nesledovali příliš pohledný fotbal. Chyby se kupily na obou stranách, ale nakonec odjeli šťastnější hráči Albrechtic.

Již ve 4. minutě mohl albrechtický Jan Kociolek skórovat do sítě Lutyně, když po chybě stoperů uháněl téměř sám na branku domácích, ale obráncům se chybu podařilo napravit a znemožnit zakončení. Hned o minutu později se do šance dostali i domácí. Centr z lajny doputoval až na hlavu nikým nehlídaného hráče Lutyně a ten nasměroval míč na břevno albrechtické branky. Ve 14. minutě už šly Albrechtice do vedení. Ondřej Čoček vyslal po lajně do úniku Tomáše Izaiáše a ten svým centrem našel přesně hlavu Jana Kociolka, který zakončil technicky přesně k tyči - 0:1. Ve 29. minutě se dostal do zakončení znovu Jan Kociolek, ale jeho pokus mířil pouze do náruče brankáře domácích. Lutyně zahrozila znovu ve 39. minutě, kdy se ocitl sám před albrechtickou brankou jeden z domácích, ale jeho pokus brankář Aleš Hekera výborně vykryl.

Hned ze začátku druhého poločasu, v 50. minutě, si vybral slabší chvíli gólman Baníku. Po rohovém kopu mu vypadl míč z rukou a před brankou Albrechtic bylo pěkně rušno, ale naštěstí zakončení Lutyně mířilo úplně mimo. V 68. minutě vyslal Jindřich Klus uličkou do šance Jana Kociolka, ale ten byl už příliš blízko brankáře domácích a ten mu znemožnil zakončení. Druhá branka přišla až v 82. minutě. Jan Kociolek se na úrovni velkého vápna obtočil kolem obránce a technickou střelu k tyči stanovil konečný stav utkání - 0:2.

Po nevýrazném výkonu z obou stran si domů odvezly všechny body Albrechtice a dotáhly se na druhé Staré Město na rozdíl čtyř bodů.

Branky: 15. a 83. Kociolek Jan, ŽK: 16. Szkuta Vojtěch, 38. Havlásek Tomáš, 44. Ciesarik Lukáš, 85. Da Cunha Jose Antonio, Rozhodčí: Tvrdý Zbyněk - Moravec Roman, Kolečkář Amtonín, Počet diváků: 60

TJ Sokol Dolní Lutyně: Šajer - Dvořák, Mančar, Twrdý, Krč - Ciesarik (73. Bednář), Szkuta V. (77. Da Cunha Jose Antonio), Pěgřim, Lemchi (41. Fismol) - Ochodek, Havlásek. Trenér: Pěgřim Petr a Mančar Tomáš

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Korzeniowski, Čoček - Enenkel Martin (85. Chmiel M.), Žyla D., Klus, Izaiáš - Kociolek Jan, Parchanský (65. Pařík M.). Trenér: Kohút Dušan

Autor: Marek Chmiel