Mladší přípravka na velmi silně obsazeném halovém turnaji na skvělém 3. místě

V neděli 20. března se zúčastnila halového turnaje mladší přípravka Baníku, který se konal v Havířovské sportovní hale Žákovská. Tento turnaj byl velmi silně obsazen. Postupně se utkali naši hráči se sedmi týmy včetně takových klubů, jako jsou MFK OKD Karviná, MFK Vítkovice a v neposlední řadě také FC Baník Ostrava. Naši malí fotbalisté ročníku 2007 - 2008 ukázali, že se můžou měřit nejen na okresní úrovni, ale neztratí se ani v konfrontaci se zvučnými týmy. Nakonec se naši hráči umístili na skvělém 3. místě, když za sebou nechali týmy, jako jsou MFK Vítkovice či FC Baník Ostrava. Za zmínku ještě stojí také to, že naše mužstvo jako jediné dokázalo konkurovat týmů MFK OKD Karviná (1:1), pozdějšímu vítězi turnaje. Všichni kluci získali medaile a taky pohár za 3. místo. Naše mužstvo mladší přípravky získalo ještě taky jedno individuální ocenění, když nejlepším střelcem turnaje se stal náš tradiční střelec Vít Valošek, kterému velice gratulujeme a samozřejmě gratulujeme i našemu mužstvu mladší přípravky za skvělé třetí místo.

Výsledky a střelci branek na turnaji:

Baník Albrechtice - MFK Havířov 6:0 (Valošek Vít 5, Hawlasek Daniel)

Baník Albrechtice - TJ Sokol Olšany u Prostějova 0:1

Baník Albrechtice - FK SK Polanka nad Odrou 5:0 (Grabowská Denisa, Valošek Vít, Hawlasek Daniel, Šlampiak Petr, Pařík Michal)

Baník Albrechtice - MFK OKD Karviná 1:1 (Grabowská Denisa)

Baník Albrechtice - MFK Vítkovice 1:0 (Valošek Vít)

Baník Albrechtice - FC Baník Ostrava 1:1 (Pařík Michal)

Baník Albrechtice - FK Těrlicko 2:1 (Grabowská Denisa, Hawlasek Daniel)

8. MFK Havířov

Hodnocení turnaje očima trenérů: Předem bychom chtěli poděkovat za pozvání organizátorovi turnaje z klubu FK Těrlicko Ondřeji Hanzelovi. Turnaj byl perfektně uspořádán a soupeři kvalitní. Jsme rádi, že si kluci mohli zahrát proti tak kvalitním soupeřům jako je MFK OKD Karviná, MFK Vítkovice, FC Baník Ostrava apod. a zároveň zjistit, že hrát se dá úplně s každým. Udělali nám velkou radost předvedenou hrou a taky nasazením. Výborně nám zachytal také brankář Richard Klimsza. Pro kluky to byl určitě „životní“ turnaj a my můžeme jen doufat, že takových úspěchů bude jen přibývat. Ještě je třeba zmínit jedno velké vítězství a to je vítězství nejcennější. Rodiče na tribunách vytvořili skvělou atmosféru a byli bezesporu šestým hráčem na hřišti, jedničky ve fandění, za což moc děkujeme. Trenérský tým Valošek Adam, Grabowski Pavel, Hawlasek Lukáš, Smiga Radim a Chmiel Marek