Na Baník přijedou v neděli Dobratice

Po třech utkáních v řadě bez vítězství chtějí Baníkovci už bodovat naplno. Příležitost budou mít už v neděli, kdy hrají v domácím prostředí proti nevyzpytatelnému týmů TJ Dobratice. Oba ambiciózní celky od sebe dělí bod, a tak se dá v neděli čekat napínavý souboj o potřebné body, který by jeden či druhý tým posunuly tabulkou vzhůru. Nedělní předposlední domácí mistrovské utkání v podzimní části má výkop v 14.00 hodin.

Baník: Ze Sedliště je bod ztrátou

Albrechtičtí fotbalisté naposledy dokázali vyhrát skoro před měsícem. Naposledy vyhráli v 8. kole, kdy doma vyhráli nad nováčkem z Libhoště 3:0. Poté přišly dvě prohry, a to na hřišti Hlubiny (2:1) a následně doma s týmem Veřovic (0:1) a naposledy si Baníkovci připsali bod za remízu 2:2 v Sedlišti. Ačkoli v Sedlišti to měli Baníkovci rozehrané dobře. Prohrávali sice brankou Krejčoka z 29. minuty, ale do poločasu vyrovnal z pokutového kopu sám faulovaný Jan Kociolek, který ve druhém poločase v 64. minutě poslal Baník do vedení a zápas směřoval k vytouženému zisku tří bodů. Jenže pak domácí v 72. minutě brankou Kožušníka srovnali na konečných 2:2. Před utkáním by Baníkovci bod brali, ale po zápase hlavně díky průběhu utkání a neproměněných šanci Baníku je bod ztráta.

Baník v současnosti po odehraných deseti utkání okupuje sedmou příčku, kterou hájí s bilancí čtyř výher, třech remíz, třech proher s 15 body na kontě a se skóre 14:12. Baník obdržel jako jediný prozatím nejméně branek. Co se týče vstřelených branek tak těch nastříleli Baníkovci celkem čtrnáct a o těchto čtrnáct vstřelených branek se postaral pěti trefami Jan Kociolek. Dvě trefy zaznamenal Jaroslav Goj a Jan Hovůrka. Jinak pětice hráčů Jindřich Klus, Antonín Chumchal, David Dorozlo, Martin Enenkel a Tomáš Izaiáš se trefila jednou.

Dobratice: Body sbírají na domácím hřišti

Dobratice, nedělní soupeř Baníku sbírají body především na domácím hřišti, kde zatím neprohráli. Z čtrnácti bodů získali totiž v domácím prostředí hned třináct. I přesto se Dobratice nacházejí v tabulce za Baníkem o jeden bod. Dobratice vstoupily do sezóny domácím vítězstvím 3:0 nad Brušperkem. Poté měl tým Dobratic černé období, když ze čtyř utkání prohrál třikrát, a to v Dobré (4:0), ve Vratimově (3:2), v Hlubině (5:1) a ziskal jen jeden bod za bezbrankovou remízu v domácí utkání proti Libhošťi. Následně si v domácím utkání proti Veřovicím si už Dobratice za výhru 3:1 připsaly tři body, které potvrdily i v dohrávce proti Dolní Datyni, když vyhrály 4:3. Dobratičtí fotbalisté bodovali i v dalším utkání, když uhráli remízu 2:2 v Sedlišti. Poté přišla porážka 5:1 ve Starém Městě a naposledy si Dobratice připsaly tři body za domácí vítězství 1:0 s Bystřici, které zařídil v 52. minutě Marek Causidis.

Dobratice tak po desíti odehraných kolech se drží na osmé příčce s bilancí čtyř výher, dvou remíz, čtyř proher s 14 body na kontě a s pasivním skóre 17:23. Dobratice tak ztrácejí na náš tým jen jeden bod. Baník obdržel jako jediný nejméně branek to Dobratice zase nejvíce. Branek nastřílel tým Dobratice celkem sedmnáct, o které se postarala čtyřmi brankami dvojice Marián Causidis a Jan Mandičak, třikrát se trefila dvojice Michal Hlaváč a Radek Škapa a dvojice hráčů Radim Číž a Marek Causidis se trefila jednou. Jednu branku si proti Dobraticím vstřelil soupeř sám.

Vzájemná bilance: Ve prospěch Baníku

Baníkovci se s týmem Dobratic v dosavadní historii střetli celkem čtyřikrát. Třikrát zvítězil Baník a jednou skončil vzájemný souboj remízou. Poslední utkání se odehrálo v minulé sezóně na hřišti v Albrechticích, kde se zrodil výsledek 4:1 ve prospěch Baníku, kdy se třikrát trefil Jan Kociolek a jednou David Dorozlo. Za Dobratice se prosadil Dominik Dobiáš. Baník tak má vzájemnou bilanci lepší, a tak doufáme a věříme, že bude po nedělním utkání ještě úspěšnější.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice - TJ Dobratice 4:1 (22. kolo I.A třídy sk. B, neděle 1.5.2016)
Branky: 40., 44. a 81. Kociolek Jan, 33. Dorozlo David - 64. Dobiáš Dominik
FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Korzeniowski, Čoček (38. Enenkel Martin) - Kociolek Jakub, Žyla D., Klus (85. Chmiel M.), Pařík M. - Kociolek Jan, Dorozlo (82. Smiga)
TJ Dobratice: Pohludka - Skotnica, Béla, Klesniak, Šimík (46. Březina) - Uherek (38. Světlík), Škola (90. Kohut), Číž, Zeman (77. Špok) - Dobiáš M. (46. Dobiáš D.), Causidis

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ BDSTAV Sedliště - FK Baník Albrechtice 2:2 (11. kolo I.A třídy sk. B, 15.10.2016)
Branky: 29. Krejčok Dominik, 72. Kožušník Václav - 39. z pok. kopu a 64. Kociolek Jan
FK Baník Albrechtice: Směták - Kulhánek (46. Klus), Věčorek, Hovůrka, Vagner - Kociolek Jakub, Korzeniowski, Žyla D., Izaiáš (46. Pasz, 83. Dorozlo) - Chumchal, Kociolek Jan (68. Goj)

TJ Dobratice - TJ Bystřice 1:0 (11. kolo I.A třídy sk. B, 15.10.2016)
Branky: 52. Causidis Marek
TJ Dobratice: Klesniak L. - Skotnica (90. Březina), Gongol, Škola V., Lýsek - Uherek, Kantor, Škola J., Causidis Marián - Causidis Marek (86. Bortlíček), Hlaváč

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 14/15: BANÍK - DOBRATICE 4:1, DOBRATICE - BANÍK 1:2
Sezona 15/16: DOBRATICE - BANÍK 2:2, BANÍK - DOBRATICE 4:1

Utkání 12. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 23. října 14:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v dalším domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Přijďte Baníkovcům vytvořit vítěznou kulisu v předposledním podzimním domácím mistrovském utkání! Na zápas byla nominována trojice sudích Robin Opěla - Michael Vojkovský - Jiří Adamec.

Autor: Marek Chmiel