Neproměněné šance nás stály body, Dobrá - Baník Albrechtice 2:1

V dalším utkání 1. A třídy skupiny B se albrechtický Baník představil na Frýdeckomístecku, kde v neděli Baníkovci vyběhli na trávník nováčka TJ Sokol Dobrá. Proti domácímu soupeři byli Baníkovci lepším týmem, ale zradila je koncovka a utkání tak vyhrál šťastnější celek. Po mnoha neproměněných šancích tak podlehli domácí Dobré svěřenci Dušana Kohúta těsně 2:1. Domácí dokázali obě branky vstřelit již v první půli, kdy se prosadil nejdříve Michal Chlebek a poté Petr Rajnoch. Za Baník dokázal již jen snížit z pokutového kopu navrátilec do sestavy Jan Kociolek. Baník si tak v nové sezoně připsal první prohru a v tabulce mu tak patří třetí místo.

TJ Sokol Dobrá - FK Baník Albrechtice 2:1 (2:0)

Baník zajížděl k venkovnímu utkání na půdu nováčka soutěže z Dobré, ale bohužel se mu staly osudným neproměněné příležitosti z prvního a hlavně druhého poločasu.

Aktivněji vstoupily do utkání Albrechtice. Už v 7. minutě se sám před domácím brankářem Lužným ocitl Antonín Chumchal po výborném prostrčení od Daniela Žyly, ale bohužel ve vyložené příležitosti mířil mimo. To se Baníku vymstilo a hned z protiútoku se ke střele z hranice velkého vápna dostal domácí Michal Chlebek a zakončil nekompromisně k tyči - 1:0. V 11. minutě mohlo být srovnáno, ale Antonín Chumchal se nedokázal prosadit po závaru v brankovišti Dobré. Ve 22. minutě postupoval sám na brankáře Dobré Lukáš Vagner, kterého dokázal i po špatném zpracování míče obejít, ale následně byl vyhnán do nulového úhlu a jeho přihrávka do předbrankového prostoru nenašla adresáta. Ve 34. minutě postupoval sám na brankáře Lužného pro změnu Jan Kociolek, ale ani ten si se svoji příležitostí neporadil a proti následnému protiútoku výborně zasáhl Aleš Hekera. "Nedáš, dostaneš". Toto nepsané pravidlo se potvrdilo ve 37. minutě. Po nejasné situaci, kdy oba celky prakticky přestaly hrát, se nejrychleji zorientoval Jan Kociolek, ale ten přihrál velmi nepřesně a Dobrá šla do protiútoku, který zakončil do prázdné branky kapitán domácích Petr Rajnoch - 2:0.

Po změně stran se v 53. minutě dostal k zakončení albrechtický Daniel Žyla, který svou střelu kroutil do šibenice domácí branky, ale Lužný skvělé zasáhl a konečky prstů vytěsnil jeho pokus na roh. O chvíli později, v 55. minutě, se po faulu v pokutovém území postavil k rozehrání pokutového kopu sám faulovaný Jan Kociolek a příležitost bezpečně proměnil - 2:1. Po této brance Albrechtice jasně na hřišti dominovaly, ale bohužel nedokázaly využít mnoho vyložených příležitostí ke zvrácení vývoje utkání. Naopak i Dobrá se dostávala do brejků, díky hře Albrechtic pouze na tři obránce. Nakonec domácí udrželi vedení a Baník si připsal první porážku v nové sezóně.

Branky: 7. Chlebek Michal, 37. Rajnoch Petr - 55. Kociolek Jan z pok. kopu, ŽK: 26. Damek Daniel, 40. Chlebek Michal, 53. Filipčík Jan, 56. Lužný Martin, 77. Pietroszek Michal, 87. Papřok Lukáš - 79. Kulhánek Martin, Rozhodčí: Žáček Marek - Brabec Roman, Pala Mojmír, Počet diváků: 110

TJ Sokol Dobrá: Lužný - Platoš, Pietroszek, Figura, Damek (46. Zícha) - Gryžboň O. (90. Lamoš), Chlebek, Filipčík, Papřok - Rajnoch, Maceček (74. Malchárek). Trenér: Zářický Tomáš

FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Hovůrka, Věčorek A., Dorozlo - Kociolek Jakub (76. Kulhánek), Klus, Žyla D., Vagner (69. Izaiáš) - Chumchal, Kociolek Jan (85. Směták). Trenér: Kohút Dušan

Autor: Marek Chmiel