O body i neporazitelnost obral Baník tým ze Starého Města

K úvodnímu domácímu zápasu jarní sezony 1. A třídy skupiny B nastoupili hráči FK Baník Albrechtice proti druhému týmu tabulky TJ DURMAN Staré Město. Tento zajímavý duel vyšel lépe hostům, kteří zaslouženě zvítězili výsledkem 0:3 a obrali Baníkovce jak o body, tak o neporazitelnost, která trvala sedm utkání v řadě.

FK Baník Albrechtice - TJ DURMAN Staré Město 0:3 (0:2)

První jarní utkání znamenalo pro Baníkovce oříšek z těch nejtvrdších. Na domácí půdu dorazilo mužstvo Starého Města a tak se dalo čekat velmi zajímavé utkání. Bohužel pro domácí, přijeli hosté v lepší formě a zaslouženě zvítězili.

Jako první se osmělili Baníkovci již ve 2. minutě, když po faulu na Jana Kociolka rychle rozehrál přímý kop David Dorozlo na výše zmiňovaného hráče, který poslal pod sebe přihrávku, která ale skončila pouze rohovým kopem, z něhož z voleje pálil těsně nad Marek Korzeniowski. To ale bylo ze strany domácích v prvním poločase vše, protože hned vzápětí se ve 4. minutě po chybě v obraně domácích dostal sám před brankáře Hekeru hostující Lukáš Slota a nemýlil se - 0:1. Hosté mohli navýšit skóre ve 13. minutě, když po chybě albrechtických ve středu hřiště se sám na úrovní pokutového kopu ocitl hostující borec, ale naštěstí pro domácí jeho střelu zneškodnil výborně chytající Hekera. Co se hostům nepovedlo předtím, tak napravili ve 22. minutě. U autové čáry se lehce nechali obejít Izaiáš s Čočkem, hostující hráč naservíroval přihrávku pod sebe a Pavel Štěrba se trefil přesně pod břevno - 0:2. Ve 28. minutě domácí brankář ještě zneškodnil nebezpečnou hlavičku a ve 36. minutě se mohl pouze dívat, jak po rozehrání standartní situace Starého Města končí míč na tyčce jeho svatyně. Baníkovci dostali šanci za zkorigování skóre ve 39. minutě ale míč za obranu si špatně zpracoval Jan Kociolek, který mohl jinak pokračovat sám na gólmana hostů.

Po poločasové přestávce to byli ale opět hosté, kteří zahrozili již ve 47. minutě a to hlavičkou, která mířila těsně nad branku.  Největší šanci Albrechtic spálil Tomáš Izaiáš po pohodlné kombinaci s Honzou Kociolkem. Prvně jmenovaný upaloval sám na branku hostí, ale svou střelu mířil pouze do dobře vyběhnuvšího brankáře. Druhý poločas přinesl nespočet šancí Starého Města, ale o všechny dokázal pochytat Aleš Hekera až do 82. minuty, kdy hosté do puntíku rozebrali domácí obranu a Tomáš Boráň zakončil do zcela prázdné branky a uzavřel skóre utkání - 0:3. Albrechtice se ještě jednou osmělily v závěru, ale střela Jakuba Kociolka, která mířila pouze do boční sítě a individuální akce Daniela Žyly už neslavily úspěch a tak si domácí po nevýrazném výkonu odnesli první jarní porážku.

Branky: 4. Slota Lukáš, 22. Štěrba Pavel, 81. Boráň Tomáš, ŽK: 35. Čoček Ondřej, 43. Kociolek Jan, Rozhodčí: Fanc Josef - Přeček Dušan, Bednář Marcel, Počet diváků: cca 150

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Žyla D., Korzeniowski, Dorozlo (46. Široký), Izaiáš (81. Kvapil M.) - Klus, Kociolek Jan (62. Kociolek Jakub). Trenér: Kohút Dušan

TJ DURMAN Staré Město: Střalka A. - Sušovský, Papaj, Střalka K., Smilowski - Boráň O., Kovalík, Štěrba (85. Pagáč), Rudel (73. Němec T.) - Slota (51. Glembek), Boráň T. (82. Němec P.). Trenér: Němec Petr