O víkendu čeká Baníkovce souboj ve Vratimově

O víkendu se Baníkovci představí v dalším mistrovském utkání. V rámci 7. kola 1. A třídy skupiny B zavítá Baník na hřiště nevyzpytatelného Vratimov, kde se utká s místním týmem pod názvem FC Vratimov. Vratimov se zatím nachází na průběžném osmém místě. Svěřenci trenéra Dušana Kohúta okupují průběžné čtvrté místo. Sobotní další velmi těžký zápas na hřišti soupeře má výkop v 16.00 hodin.

Baník: Spravedlivá domácí remíza s Dolní Datyni

Po nepodařeném utkání u nováčka v Dobré se Baníkovci představili na domácí půdě v okresním derby proti silnému týmu TJ Havířov - Dolní Datyně. Tento těžký zápas pro Baníkovce začal špatně, protože ve 43. minutě skóroval náhodným gólem hostující Libor Stebel. Baník dokázal však ve druhém poločase v 87. minutě zásluhou střídajícího Martina Enenkla, který si naběhl na centr a přesnou hlavičkou uzavřel skóre utkání na konečných 1:1. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou a Baníkovci tak doma získali jen jeden bod, který je ale díky kvalitě soupeře velmi cenný. S deseti body za tři výhry, jednu remízu a jednu porážku se skóre 6:4 jsou Baníkovci na průběžném 4. místě soutěžní tabulky.

Pro nedělní utkání nebude trenérovi Baníku Dušanovi Kohútovi k dispozici opět Ondřej Čoček, ale tentokrát kvůli pracovním povinnostem, nikoliv kvůli zranění. O některých hráčích a jejich nastoupení do utkání se rozhodně těsně před sobotním těžkým zápasem na hřišti nevyzpytatelného soupeře z Vratimova.

Vratimov: Po remíze v Bystřici zatím osmé místo

Tým Vratimov vede zkušený trenér Jiří Hořínek. Pod jeho vedením vstoupil Vratimov do nové sezóny porážkou u nováčka v Hlubině výsledkem 2:1. Poté přišla domácí výhra 3:0 s Veřovicemi, venkovní porážka 2:5 v Sedlišti a domácí vítězství 3:2 nad týmem z Dobratic, hlavně díky výbornému závěru utkání. V posledním dosavadním utkání si Vratimov přivezl jeden bod z hřiště Bystřice za remízu 2:2, kdy srovnal brankou Radima Peška ze 76. minuty a brankou Tomáše Třisky z 89. minuty.

Doposud tak náš sobotní soupeř nasbíral 7 bodů a se skóre 11:11 mu náleží 8. místo. Nejlepšími střelci mužstva je se třemi góly trojice Radim Pařenica, Marek Svěnčík a Tomáš Třiska. Tuto trojici pak následuje s jedním zásahem je dvojice Jakub Pohludka a Radim Pešek. V brance vychytal jednu nulu Denis Černý, obranu řídí velezkušený David Valenčin a v záloze je nebezpečným hráčem Radim Pařenica, který prošel Frýdkem - Místkem. V kádru nechybí ani stálice Pešek, Pohludka a Svěnčík. V minulém utkání v Bystřici se představila na postu stopera i nová akvizice Vratimova Jakub Hottek, který má dlouholeté zkušenosti s profesionálním fotbalem z tuzemské první a druhé ligy, ale taktéž ze zahraničních prvoligových soutěží. Na tohoto hráče budou vratimovští hodně spoléhat.

Vzájemná bilance příznivější pro Baník

Historie vzájemných zápasů je celkem bohatá. Baník se s Vratimovem v sobotu utká již po patnácte. Klub, jenž v minulosti působil i v třetí lize nastupuje v 1. A třídě skupiny B od sezóny 2012/2013. A bilance obou sobotních soupeřů je lepší pro Baník, který ze čtrnácti dosavadních utkání desetkrát zvítězil, jednou skončilo vzájemné utkání remízou a třikrát se z vítězství radoval Vratimov. V posledním utkání Baník vyhrál na domácím hřišti, když otočil nepříznivé skóre 0:2 na konečných 4:2. Souboj těchto dvou mužstev jsou tedy velmi zajímavé, což bude určitě opět i sobotní utkání.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice - FC Vratimov 4:2 (20. kolo I.A třídy sk. B, neděle 17.4.2016)
Branky: 51. a 58. Klus Jindřich, 61. a 81. Kociolek Jan - 26. Svěnčík Marek, 28. Osvěčík Vojtěch
FK Baník Albrechtice: Směták - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna (56. Korzeniowski), Čoček - Kociolek Jakub, Žyla D., Dorozlo, Izaiáš - Klus, Kociolek Jan
FC Vratimov: Vidlička - Stuchlík, Valenčin (81. Hudeček), Škorik, Kašuba - Pešek R. - Klejnot (68. Tříska T.), Pařenica, Pohludka - Svěnčík, Osvěčík

Poslední zápasy obou soupeřů:

TJ Bystřice - FC Vratimov 2:2 (6. kolo I.A třídy sk. B, 11.9.2016)
Branky: 44. Sniegoň Michal, 60. vlastní Osvěčík Vojtěch - 76. Pešek Radim, 89. Třiska Tomáš
FC Vratimov: Kubala - Stuchlík (89. Hudeček), Valenčin, Hottek, Kašuba - Pohludka, Klejnot, Osvěčík, Pešek - Pařenica, Svěnčík (69. Tříska T.)

FK Baník Albrechtice - TJ Havířov-Dolní Datyně 1:1 (6. kolo I.A třídy sk. B, 11.9.2016)
Branky: 87. Enenkel Martin - 43. Stebel Libor
FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Hovůrka (71. Enenkel Martin), Věčorek A., Vagner (22. Kulhánek) - Kociolek Jakub (51. Čoček), Klus, Dorozlo (50. Goj), Žyla D. - Chumchal, Kociolek Jan (51. Izaiáš)

Sezona 15/16: VRATIMOV - BANÍK 1:3, BANÍK - VRATIMOV 4:2

Utkání 7. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu ve Vratimově v sobotu 17. září 16:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v dalším venkovním důležitém a těžkém utkání o další mistrovské body! Náš tým potřebuje vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Jiři Adamec - Pavel Podracký - Dušan Přeček.

Autor: Marek Chmiel