Obrat rozhodl o vítězství, Petřvald na Moravě - Baník Albrechtice 1:2

Ve druhém kole 1. A třídy skupiny B se albrechtický Baník představil na Novojičínsku, kde v neděli od sedmnácti hodin vyběhli naši fotbalisté na trávník týmů TJ Petřvald na Moravě. Proti silnému soupeři obrátil Baník nepříznivý vývoj a zvítězil 1:2. O góly Albrechtic se postarali Jindřich Klus a Antonín Chumchal. Za domácí se trefil hned v úvodu utkání Jiří Huvar. Baník je tak v nové sezoně zatím stoprocentní a svěřenci Dušana Kohúta mají na svém kontě plných šest bodů!

TJ Petřvald na Moravě - FK Baník Albrechtice 1:2 (1:1)

K prvnímu utkání na půdě soupeře se vydali albrechtičtí do Petřvaldu na Moravě. Na mokrém terénu si i přes špatný úvod utkání se soupeřem poradili a domů odvezli zasloužené tři body.

Albrechtice si vybraly na začátku utkání slabší chvílí, jakoby ještě hráči byli v autobuse. Už ve 3. minutě se po chybě obrany dostal do úniku Jiří Huvar a se svoji šancí si poradil - 1:0. Baník se naštěstí rychle oklepal a od 20. minuty už začali hrozit praktický jen Albrechtice. Ve 25. minutě vyslal Jindřich Klus klasickou českou uličkou do úniku Tomáše Izaiáše, ten však vystřelil pouze do brankáře Petřvaldu. Z následného rohového kopu mířil hlavou jen těsně vedle tyče Jan Hovůrka. Ve 28. minutě se k rozehrání přímého kopu postavil David Dorozlo a svůj pokus zatočil na tyč petřvaldské branky. O pět minut později, ve 33. minutě, se už Albrechtice radovaly z vyrovnání. Přetažený rohový kop vrátil Marek Korzeniowski zpátky do předbrankového prostoru a tam se Jindřich Klus střelou z voleje pod břevno nemýlil - 1:1. Ve 39. minutě mohl Baník přidat další branku, ale po obrovské skrumáži před brankou Petřvaldu nedokázali postupně míč dotlačit do sítě David Dorozlo, Jaroslav Goj ani Tomáš Izaiáš. O chvíli později si málem připsal nechtěnou asistenci brankář Petřvaldu Radomír Vidlička. Svůj odkop od brány nasměroval pouze na nohu Jakuba Kociolka, ale ten nedokázal trefit prázdnou bránu. První poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhém poločase se Albrechtice snažily obrátit výsledek na svoji stranu a na hřišti jasně dominovaly. Výjimkou byla snad jen střela aktivně hrajícího Jiřího Huvara, který se v 56. minutě dostával do šance, ale Aleš Hekera jeho pokus vytěsnil na rohový kop. V 58. minutě mohla hrstka diváků vidět gól roku, to by však muselo Jindřichovi Klusovi trochu víc přát štěstí a jeho dělovku z 30 metrů by nesmělo zastavit břevno. Další šance na zvrácení skóre ve prospěch Baníku přišla v 69. minutě. Osamocený David Dorozlo, ale nedokázal usměrnit míč z hranice pokutového kopu do branky domácích. V 73. minutě už přeci jen Albrechtice dokázaly vsítit branku. Prosadit se dokázala nová posila Antonín Chumchal přesnou trefou - 1:2. Zkušený útočník tak stanovil konečný výsledek zápasu na 1:2 a Baník si připsal i ve druhém utkání podzimní části plný bodový zisk.

Branky: 3. Huvar Jiří - 33. Klus Jindřich, 73. Chumchal Antonín, ŽK: 64. Musil Jiří, Rozhodčí: Závodný Vít - Kolarský Michal, Tvardek Erik, Počet diváků: 55

TJ Petřvald na Moravě: Vidlička - Kotek, Malúš, Prudký, Musil - Němec (86. Avetisyan), Huvar R., Kožar, Ručka (78. Richter) - Jaroš, Huvar J.. Trenér: Podveský Pavel

FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Hovůrka, Věčorek A., Vagner - Kociolek Jakub (88. Kulhánek), Klus, Žyla D., Izaiáš (69. Chumchal) - Goj, Dorozlo (90. Pařík). Trenér: Kohút Dušan

Autor: Marek Chmiel