Počtvrté v řadě bez vítězství. Baník doma podlehl Šenovu 1:3

Po týdnu se na domácím hřišti představil albrechtický Baník. V rámci 6. kola I.A třídy sk. B přivítali baníkovci na svém hřišti Šenov. Domácí se bohužel utkáním protrápili, naopak hosté dali Albrechticím lekci z produktivity. Po jedenácti minutách hry se nejdřív trefil Miroslav Koďousek, ve druhém poločase Baník vyrovnal golem Jirky Kroužka, ovšem poté šanci na bodový zisk pro domácí snížil přesným zakončením Zbyněk Bednář a možnost Baníku na bodový zisk pohřbil třetím gólem z pokutového kopu Roman Bednář. Baník tak počtvrté za sebou nevyhrál, příští týden navíc jede na hřiště silného týmu, a to TJ Dolní Datyně.

FK Baník Albrechtice - SK Šenov 1:3 (0:1)

První poločas: Fotbalová šeď a vedení Šenova

Domácí baníkovci začali aktivně a častěji drželi balon na svých kopačkách. Žádnou vyloženou šanci si však svěřenci trenéra Vychopně vypracovat nedokázali. První zajímavější moment nastal už v 11. minutě a byla z toho první branka utkání. Domácí Tomáš Wojtyna ztratil v souboji s Pavlem Štěpánem míč, který ho poslal před branku, kde si naběhl mladík Miroslav Koďousek a ve skluzu dostal míč přesné za záda brankáře Jačka - 0:1. Několik stovek přítomných diváků nebylo v následujících minutách svědky nikterak zajímavého fotbalového představení. Baník se snažil překonat obranu Šenova dlouhými nákopy, ty však ovoce nepřinášely, kombinace navíc domácím borcům vůbec nevycházela. Baník se ale přece jen do šance dostal, a to konkrétně Dorozlo, který se dostal k míči na hranici pokutového území a vyslal střelu svou slabší nohou, jeho pokus však reflexivním zákrokem zneškodnil brankář Janča. Baník tato šance nakopla a dostala se do další šance, a to ve 24. minutě, kde se dostal k míči Danek Žyla, který vyslala výbornou střelu, se kterou si, ale opět poradil skvělým zákrokem brankář Janča. Ve 32. minutě se Baníkovci dožadovali pokutového kopu, když jeden z hostujících hráčů zahrál v pokutovém území rukou, ale píšťalka hlavního rozhodčí Přečka zůstala němá. Poslední vážnou šanci prvního poločasu měl na kopačce domácí Novák, jeho nebezpečný pokus však v brance neskončil. První poločas tak skončil výsledkem 0:1 pro hráče Šenova.

Druhý poločas: Baník dokázal vyrovnat, hosté ovšem přidali ještě dvě branky a Baník je počtvrté v řadě bez vítězství

Hned zkraje druhého poločasu přišlo první střídání v mužstvu hostů, když Bielu nahradil Martin Klimša. V 53. minutě se přítomní diváci tohoto utkání dočkali druhé branky, kterou zaznamenali hráči Baníku, a to konkrétně Jiří Kroužek, který se po prodlouženém centru Honzou Kociolkem dostal za obranu hostů k míči a s vyběhnutým brankářem Jančou si poradil, když ho přehodil a vyrovnal - 1:1. V 65. minutě měl Baník k dispozici nadějnou standardku, po které Novák z hranice malého vápna střílel těsně nad břevno Jančovy svatyně. Další šanci měli opět Baníkovci a opět měl v tom prsty Novák, který v 59. minutě vyslal střelu, která ale ke smůle Baníku neskončila tam, kde měla. Po hodině hry se naskytla Baníku největší šance utkání, když po přesných přihrávkách se dostal k míči mladý Daniel Žyla, který obešel obránce Šenova, potáhl si balon až do vápna, jeho střela však skončila těsně nad brankou Šenova. To byla největší šance Baníku v zápase a poslední šance v utkání. A tak se potvrdilo ono otřepané „nedáš - dostaneš“. V 70. minutě byl těsně před šestnáctkou faulován jeden z hostujících hráčů, to se nelíbilo některým domácím hráčům, rozhodčí jejich nespokojenost nevnímal, a tak toho využili hráči Šenova, kteří rychle rozehráli míč, a jeden z hostujících hráčů poslal přesnou přihrávku na výborně naběhnutého útočníka Zbyňka Bednáře, který si brankáře Jačka položil na zem a strhl střelou do prázdně branky vedení na stranu Šenova - 1:2. Baník se po druhé inkasované brance snažil alespoň o snížení stavu, na hře domácích však již byla patrná křeč. Toho využily hráči Šenova. V 72. minutě měl šanci na vstřelení dalšího gólu Pavel Štěpán, ale proti byl brankář Baníku Jaček, který výborným zákrokem střelu tohoto hráče zneškodnil. Ovšem Šenov se přeci jen třetí branky dočkal, a to v 78. minutě, když se po přesné přihrávce dostal do samostatného úniku na brankáře Baníku jeden z hostujících hráčů, který udělal brankáři Baníku klíčku a upadl na zem. Hlavní rozhodčí Přeček toto viděl jako faul a odpískl pokutový kop pro Šenov, který proměnil přesnou střelou Roman Bednář a rozhodl o vítězi tohoto střetnutí - 1:3 Ve zbytku utkání se už nic zajímavého nestalo a Baník je tak počtvrté za sebou bez vítězství.

Branky: 53. Kroužek Jiří - 11. Koďousek Miroslav, 70. Bednář Zbyněk, 78. Bednář Roman z pen., ŽK: 78. Jaček Jan - 15. Schovajsa Marek, 74. Koďousek Miroslav, Rozhodčí: Přeček Dušan - Havlík Přemysl, Kypús Jaroslav, Počet diváků: cca 180

FK Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Věčorek T. - Pařík M., Široký, Dorozlo, Novák (88. Kociolek Jakub) - Žyla D. (72. Korzeniowski), Kociolek Jan. Trenér: Vychopeň Tomáš

SK Šenov: Janča - Biela (46. Klimša M.), Slíva, Beránek R., Klimša D. - Hanauer, Bednář R., Koďousek M., Schovajsa (86. Stařičný) - Bednář Zb., Štěpán P. ml. (86. Měšťánek). Trenér: Minich Alexander