Poslední utkání podzimu přineslo přestřelku

Baníkovce čekal poslední zápas podzimní části s těžkým soupeřem z horní poloviny tabulky. Na půdu domácího celku přijela Bystřice, ale Albrechtice chtěly i v tomto utkání potvrdit předchozí šňůru výher.

FK Baník Albrechtice - TJ Bystřice 5:3 (1:2)

Začátek zápasu vyzněl lépe pro domácí, protože už v 6. minutě se po rohovém kopu prosadil ve skrumáži Tomáš Izaiáš a Baník vedl - 1:0. Ve 14. minutě se mohli radovat domácí podruhé, protože po faulu na Jana Kociolka byla nařízena penalta. Ovšem tradiční exekutor pokutových kopů Tomáš Wojtyna si vybral smůlu v posledním zápase a branku přestřelil. V 17. minutě se do zakončení po levé straně dostával Daniel Žyla, ale jeho střela letěla těsně nad. Neproměněná penalta domácí mrzela, protože ve 20. minutě se na hranici velkého vápna dostal k míči hostující hráč Jakub Čmiel a střelou na zadní tyč srovnal na - 1:1. Bystřice mohla jít do vedení ve 28. minutě, ale tváří v tvář hráči hostů jej Kamil Směták vychytal. Skóre se měnilo o 4 minuty později, když přímý kop z 30-ti metrů Kamil Směták vyrazil jen před sebe a bystřický Jan Mončka už neměl problém dorazit míč do branky - 1:2. Šance na srovnání přišla ve 34. minutě, ale domácí Jan Lukan nastřelil pouze břevno. Po prvním poločase tak Baník prohrával v posledním podzimním utkání doma s Bystřicí 1:2.

Začátek druhého poločasu přinesl tlak domácích, kdy po rohu hlavičkoval těsně mimo aktivně hrající Jan Lukan. V 53. minutě, po nedůrazu při bránění, se do protiútoku po hezké kombinaci dostala Bystřice a neobsazený Jan Mončka v malém vápně domácích už neměl problém poslat míč do prázdné branky - 1:3. S nadějemi Baníku to vypadalo mizivě až do 66. minuty, když po centru Martina Kulhánka se míč dostal až na Tomáše Izaiáše, ten potáhl míč do hloubi šestnáctky a střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři hostí šanci - 2:3. Po kontaktní brance měli baníkovci obrovský tlak a hnali se za vyrovnáním. To přišlo v 71. minutě, kdy po rohu Davida Dorozlo se k zakončení dostal Jan Lukan a krásně umístěnou hlavičkou do růžku branky srovnal na - 3:3. V 86. minutě vypukla obrovská radost domácích, protože po akci jako přes kopírák se k hlavičce dostal opět Jan Lukan a nemýlil se - 4:3. Poslední hřebík do rakve zatlouki hostům baníkovci v 88. minutě. Daniel Žyla posunul míč na Tomáše Izaiáše a ten nekompromisní ránou pod břevno završil hattrick - 5:3. V 89. minutě mohl Baník přidat ještě jednu branku, ale Miloš Široký trefil po rohovém kopu tyč bystřické svatyně. Baníkovci tak završil podzim čtvrtou výhrou v řadě a přezimují na skvělém 4. místě tabulky.

Branky: 6., 66. a 89. Izaiáš Tomáš, 72. a 87. Lukan Jan - 32. a 53. Mončka Jan, 20. Čmiel Jakub, ŽK: 53. Wojtyna Tomáš, 85. Izaiáš Tomáš - 14. Samek Miroslav, 34. Kisza Tomáš, 83. Kantor David, Rozhodčí: Kotala Filip - Čecháček Petr, Szkuta Pavel, Počet diváků: cca 120

FK Baník Albrechtice: Směták - Kulhánek, Wojtyna, Korzeniowski, Žyla D. - Kociolek Jakub, Široký, Dorozlo (89. Parchanský), Izaiáš - Lukan, Kociolek Jan (63. Čoček). Trenér: Kohút Dušan

TJ Bystřice: Galusik - Zoubek, Buryan, Samek, Rusz - Placzek, Kantor D., Kluz, Mončka - Kisza, Čmiel. Trenér: Šulák Radomír