Příprava: Baník s Orlovou B jen remizoval

Baníkovici se ve středu 31. července představili v dalším přípravném utkání. Tentokrát jim byl soupeřem tým FK Slavia Orlová Lutyně B. Přípravné utkání, které se hrálo na hřišti Slavoje Petřvald, skončilo nerozhodně 4:4. Branky Baníku vstřelili Honza Kociolek, Kuba Kociolek, Emil Béreš a David Dorozlo.

FK Slavia Orlová Lutyně B - FK Baník Albrechtice 4:4 (2:1)

Za ideálního fotbalového počasí nastoupily oba celky do utkání ve svižném tempu. Baníkovci do přípravného utkání nastoupili opět bez několika hráčů. Trenér Tomáš Vychopeň mohl, ale počítat už s Emilem Bérešem a s Honzou Kociolkem. Domácí se jako první ujali v utkání vedení, když domácí útočník se dostal do samostatného uniku a nezaváhal. Baník dokázal vyrovnat zásluhou Honzy Kociolka, který si poradil s obranou i brankářem a vyrovnal. Domácí se, ale opět ujali vedení, když na tečovanou střelu brankář Jaček nemohl zareagovat. První poločas tak skončil výsledkem 2:1 pro domácí hráče. Druhý poločas začal lépe pro Baníkovce, kteří zásluhou Kuby Kociolka pěknou střelou vyrovnali. Domácí se, ale opět ujali vedení, když domácí hráč po střele pohotovou dorážkou dostal míč do branky. Po tomto vstřeleném gólu přidali domácí ještě jeden, když jeden z domácí hráčů potrestal chybu Baníku a bylo to 4:2. Kdo si ale myslel, že je rozhodnout, tak se mýlil. Baníkovci vrhli všechny síly do útoku a vyplatilo se. Na 4:3 snížili po chybě domácí obrany Emil Béreš a hned na to David Dorozlo dokázala vyrovnat, když využil nedorozumění domácí obrany. Baník měl na rozhodující branku ještě několik šanci, rozhodující branka však nepřišla a utkání tak skončilo výsledkem 4:4.

Branky Baníku: Kociolek Jan, Kociolek Jakub, Béreš Emil, Dorozlo David

Další přípravný duel odehrají svěřenci Tomáše Vychopně v sobotu 3. srpna od 16.30 hodin, kdy se představí na domácí půdě s týmem FC IRP Český Těšín hrající krajský přebor.