S Petřvaldem jsme vyhráli 2:0 a bereme čtvrté místo

Poslední soutěžní utkání v tomto ročníku má A tým Baníku, který na svém hřišti přivítal mužstvo z Petřvaldu na Moravě. V prvním poločase bylo k vidění několik zajímavých situací a diváci se měli na co dívat. Ani hostující ani domácí hráči pokoušející se o zakončení však ve svých šancích neuspěli a první část tak skončila 0:0. I ve druhém poločase utkání rozhodně nuda nebyla a přišly i dvě branky v utkání, o které se postaral domácí Baník, kdy první branku v utkání vstřelil v 53. minutě David Dorozlo a konečný výsledek 2:0 stanovil v 89. minutě Martin Enenkel. Baník tak tímto vítězstvím v letošním ročníku 1. A třídy skupiny B bere čtvrté místo. Hoši děkujeme!

FK Baník Albrechtice - TJ Petřvald na Moravě 2:0 (0:0)

K poslednímu utkání sezóny nastoupili baníkovci proti Petřvaldu na Moravě. Domácí chtěl po nevydařených výkonech z posledních kol zakončit sezónu vítězně a to se jim taky podařilo.

V prvním poločase nejdříve zahrozili hosté. V 5. minutě vystřelil jeden z hráčů Petřvaldu a míč orazítkoval obě dvě tyče Hekerovy branky. Celkový průběh prvního poločasu nepřinesl příliš pohlednou podívanou. Hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Výjimkou byl pokus hostujících ve 33. minutě, který brankář Hekera zneškodnil a poradil si dokonce i s dorážkou.

Druhý poločas už byl zajímavější a přinesl taky všechny branky. Nejprve se sice do šance dostal hráč Petřvaldu, ale sám před Hekerou neuspěl. V 52. minutě se už radovaly Albrechtice. Daniel Žyla ideálně zatáhl míč až k pokutovému území hostů a přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Davida Dorozla, který technickou střelou nedal brankáři Petřvaldu šanci - 1:0. V 57. minutě se do zakončení dostával Jindřich Klus, ale místo střely volil přihrávku na spoluhráče do ofsajdu. O minutu později se mohlo uplatnit pravidlo „nedáš, dostaneš“. Po závaru před brankou Baníku zastavoval na brankové čáre pokus hostů Martin Kulhánek. V 63. minutě střílel z hranice pokutového území jeden z hráčů hostujícího celku, ale Aleše Hekera si poradil a míč vytěsnil na roh.  Daniel Žyla mohl v 76. minutě zvyšovat na 2:0, jenže poté, co obešel brankáře Petřvaldu se dostal do velkého úhlu a jeho střelu vytěsnil obránce ve skluzu na roh. V 88. minutě se Albrechtice radovaly podruhé. Téměř z poloviny hřiště upaloval sám na hostujícího gólmana Martin Enenkel a nemýlil se - 2:0.

Baník tak zakončil sezónu vítězně a celkově se umístil na 4. místě.

Branky: 53. Dorozlo David, 89. Enenkel Martin, ŽK: 45. Věčorek Aleš, 72. Široký Miloš, 85. Parchanský Patrik - 76. Huvar Radek, 83. Huvar Jiří, ČK: 69. Musil Jiří, Rozhodčí: Tvardek Erik - Kolarský Michal, Závodný Vít, Počet diváků: 60

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kloza (64. Pařík M.), Věčorek A., Korzeniowski, Kulhánek - Kociolek Jakub (81. Parchanský), Široký, Žyla D., Pasz (46. Enenkel Martin) - Klus, Dorozlo. Trenér: Kohút Dušan

TJ Petřvald na Moravě: Müller - Huvar R., Jaroš M., Hýl Martin, Musil - Ručka (71. Sýkora), Augustýnek, Kožar, Jaroš V. - Huvar J., Malúš. Trenér: Podveský Pavel

Autor: Marek Chmiel