Série ukončena. Baník si připsal první domácí výhru nad mužstvem Sedliště

Zasloužené a první vítězství v nové sezóně A mužstva Baníku se zrodilo v neděli 30. srpna na domácím hřišti proti týmu TJ BDSTAV Sedliště. Baníkovci se tak dočkali prvního vítězství v nové sezóně a zároveň poprvé na domácí půdě porazili tým Sedliště. O zaslouženou výhru nad soupeřem ze Sedliště se zařídila svými góly trojice Jan Lukan, Tomáš Wojtyna a Jakub Kociolek.

FK Baník Albrechtice - TJ BDSTAV Sedliště 3:1 (1:0)

Velmi dobrý zápas v příjemném počasí a s vítěznou první tečkou v nové sezoně mají za sebou albrechtičtí fotbalisté A mužstva. Do druhého domácího mistrovského utkání mohl již trenér počítat s uzdraveným Markem Paříkem, který ale od začátků do utkání nenastoupil a byl připraven na lavičce náhradníku. K dispozici neměl trenér Baníku stále Miloše Širokého a Davida Dorozla. Naopak první domácí premiéru si v základní sestavě odbyla nova akvizice v albrechtickém dresu Jan Lukan.

Do první šance v utkání se dostal Daniel Žyla, který se prokličkoval přes obránce hostů a vyslal střelu, která jen těsně minula hostující branku. Hned za malý okamžik měli první šanci i hosté, ale jak Dominik Krejčok, tak ani Radim Papřok nemířili přesně. Poté již padl první gól utkání. V 9. minutě hosté totiž špatně rozehráli odkop od branky, špatnou rozehrávku zachytil Jakub Kociolek a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování novu akvizici v dresu Baníku Jana Lukana, který v těžké pozici zakončil přesně do růžku hostující branky a otevřel skóre utkání - 1:0. Ve 12. minutě měli šanci na vyrovnání hosté a opět to byla dvojice Dominik Krejčok s Radimem Papřokem. Druhý jmenovaný vybídl svou přihrávkou ke skórování Dominika Krejčoka, ale toho vychytal brankář Aleš Hekera. Ve 25. minutě musel Baník poprvé střídat, když musel kvůli zranění ze hřiště Daniel Žyla, kterého nahradil uzdravený Marek Pařík. Ve 28. minutě se výborně uvolnil přes obránce na levé straně hřiště Tomáš Izaiáš a poslal střílenou přihrávku před branku na Jana Lukana, který trefil ve skluzu hostující obránce a míč se dostal na šestnáctku k volnému Markovi Korzeniowskému, který svou střelu poslal míč jen těsně mimo branku hostujícího brankáře. Další příležitost Baníku přišla ve 38. minutě, kdy krásným míčem Jakub Kociolek poslal do dobré příležitosti Jana Lukana, který se uvolnil přes dva hráče hostujícího mužstva a svou technickou střelou z póza šestnáctky jen těsně minul branku hostů. Velká šance přišla za minutu i na druhé straně. Hostující Radim Papřok se dostal k míči a vyslal ze šestnáctky tvrdou střelu, kterou brankář Aleš Hekera vyrazil k nohám Dominika Krejčoka a i tohoto útočníka vychytal brankář Baníku Aleš Hekera a pokus hostujícího střelce vyrazil na rohový kop. V poslední minutě prvního poločasu měli obrovskou šanci na druhý gól v utkání Baníkovci, o kterou se postarala dvojice útočníku Jan Kociolek a Jan Lukan. Prvně jmenovaný poslal do samostatného uniku Jana Lukana, ale ten ke smůle svého týmu přehodil i brankáře s brankou. První poločas tak skončil zaslouženým výsledkem 1:0 ve prospěch Baníku.

Do druhého poločasu nastoupili oba mužstva beze změn. A ve druhém poločase se dlouho na gól nečekalo. Jelikož hned ze startu ve 46. minutě byl faulován hostujícím brankářem Petrem Šupolíkem záložník Baníku Jakub Kociolek v pokutovém území a hlavnímu rozhodčímu Janu Beranovi nezbývalo nic jiného než odpískat pokutový kop. Toho se ujal Tomáš Wojtyna, který nekompromisní střelou poslal Baníkovce do dvoubrankového vedení - 2:0. V 50. minutě mohli být pro hosty ještě hůře. Po faulu těsně před šestnáctkou na Jana Kociolka měl Baník možnost volného přímého kopu, kterého se ujal Jan Lukan a svoji střelou orazítkoval břevno hostující branky. Po tomto volném přímém kopu udeřilo na druhé straně v 51. minutě. Hostující kapitán Tibor Kovalík se dostal před šestnáctkou Albrechtic k míči a svou střelou přesně k tyčce snížil skóre utkání - 2:1. Další velkou příležitost na vstřelení branky měli Baníkovci v 67. minutě a je jen škoda že z této šance nebyl třetí gól Baníku. Tomáš Izaiáš si totiž na polovině hřiště narazil míč s Patrikem Parchanským, obešel tři hráče hostů a z póza šestnáctky orazítkoval svou střelou vzdálenější tyč hostující brány. V 78. minutě Baníkovci po tečované střele zahrávali rohový kop, který zahrával Jan Lukan a poslal centr, na který si naběhl na zadní tyčce Jakub Kociolek a přesnou hlavičkou posla míč do sítě - 3:1. Poté již měli jak Baníkovci, tak hosté ze Sedliště pár střeleckých pokusu ale skóre se již nezměnilo a A tým Baníku si tak v nové sezóně poprvé připsal vítězství 3:1 a zasloužené tři body.

Svěřenci Dušana Kohúta tak zaslouženě vyhráli a svým výkonem určitě všechny příznivce pozvali na další mistrovský duel. Ten nejbližší proběhne v sobotu 5. září, kdy se A tým Bnaíku představí do 16.30 hodin na půdě lídra tabulky TJ DURMAN Staré Město

Branky: 9. Lukan Jan, 46. Wojtyna Tomáš z pok. kopu, 78. Kociolek Jakub - 51. Kovalík Tibor, ŽK: 61. Korzeniowski Marek, 87. Izaiáš Tomáš, 90. Kulhánek Martin - 64. Majer Tomáš, Rozhodčí: Beran Jan - Fanc Josef, Karas Michal, Počet diváků: cca 120

FK Baník Albrechtice: Hekera - Žyla D. (25. Pařík M., 76. Chmiel M.), Věčorek A., Wojtyna, Kulhánek (90. Kloza) - Kociolek Jakub (88. Smiga), Korzeniowski, Parchanský (80. Morcinek), Izaiáš - Kociolek Jan, Lukan. Trenér: Kohút Dušan

TJ BDSTAV Sedliště: Šupolík - Majer T. (81. Bojda), Junga, Kmošťák, Javorek - Bílek, Foukal, Kovalík, Kaňok - Papřok, Krejčok. Trenér: Valas Ivo