Sezóna 2012/2013 z pohledu čísel...

Více než týden má náš tým po sezoně. Pojďme se však ještě poohlédnout za uplynulou sezonou a to z pohledu čísel.

Jak je již určitě všem známo, Baník ve své další sezoně skončil na pátém místě se ziskem 40 bodů a bilancí 11 výher, 7 remíz a 8 proher. Stejný počet bodů získalo také mužstvo Čeladné, kterému však patří čtvrtá příčka díky lepšímu skóre. Velmi potěšující skutečností je zisk 20 bodů na hřištích soupeřů, což Baník řadí na druhé místo v tabulce „venku“. Na domácím hřišti pak albrechtičtí fotbalisté získali 20 bodů, což znamená dvanácte místo.

Baník ukončil sezonu s kladným skórem 41:35. Zatímco co do počtu vstřelených gólů patřili Baníkovci do druhé poloviny tabulky, počet inkasovaných gólů byl, po postupujících Vendryňi a Brušperku třetí nejmenší. Skóre na domácím hřišti bylo taktéž kladné - 22:17. Co do počtu vstřelených však méně gólů na domácím hřišti nastřílely pouze sestupující Staré Město a Stará Bělá. Na druhou stranu je nutno vyzdvihnout, že mezi nejlepší obranu na domácím hřišti patří Baníku čtvrtá pozice v této tabulce. Venku měl Baník skóre jako doma, a to kladné - 19:18. Do počtu vstřelených gólů patří Albrechtice do horší poloviny týmů, ale co se týče inkasovaných gólů, patří Albrechtice mezi druhý nejlepší tým, který inkasoval nejméně branek, měně než Baník inkasovala jen postupující Vendryně (15).

V sezoně se na soupisce objevilo celkem 30 fotbalistů. Na pár minut naskočili do hry v podzimní části Norbert Třaskalík a Adam Pařík. Premiérový start si naopak připsal v jarní části dorostenec Jakub Kociolek, který v utkání na půdě Vendryně zasáhl do hry v nastaveném čase a v posledním utkání v sezóně ve Smilovicích se objevil v utkání od začátků v základní jedenáctce.

Jediným hráčem, který se objevil ve všech utkáních je Honza Kociolek. O dva zápasy měně mají na kontě Marek Korzeniowski, David Dorozlo, Marek Pařík a Danek Žyla. Stálicemi byl také Tomáš Věčorek - 23 zápasů, Aleš Věčorek - 22 zápasů a Miloš Široký - 21 zápasů.

Co do počtu odehraných minut kraluje Tomáš Věčorek - 2070 minut, následovaný Davidem Dorozlem - 2010 minut a Alešem Věčorkem - 1980 minut. Přes 1500 minut se dostali ještě Miloš Široký, Marek Korzeniowski, Marek Pařík, Aleš Hekera a Daniel Žyla.

O 41 vstřelených gólů se podělilo 16 hráčů. 14 branek obstarali obránci, nejvíce gólů - 15 zaznamenali záložníci a od útočníků se asi čekal větší příspěvek než 12 gólů. Nejlepším střelcem byl Honza Kociolek, jenž se prosadil sedmkrát. Šestkrát se pak do černého trefil Tomáš Věčorek. Podařenou sezonu má na svém kontě Jirka Kroužek, jenž k výborným defenzivním výkonům přidal ještě 3 vstřelené góly. Stejným dílem přispěli i útočník Tomáš Kaleta a dvojice záložníků Miloš Široký a David Dorozlo. Nesmíme zapomenout ani na Marka Korzeniowského, který zaznamenal čtyři góly, a to všechny v jarní části.

Velké zlepšení v sezóně zaznamenal Baník co do počtu obdržených červených karet. Zatímco v minulých sezónách měl minimálně jednu červenou kartu na kontě tak v této sezóně neobdržel Baník ani jednu. V sezóně pak obdrželi hráči 46 žlutých karet, což určitě není nikterak vysoké číslo. Nejvíce žlutých karet viděl Miloš Široký - 10. Sedm žlutých karet si připsal Jirka Kroužek a o jednu méně Honza Kociolek.

Bránu Baníku v sezóně 2012/2013 střežili dva gólmani. Aleš Hekera nastoupil v 17 utkáních, Honza Jaček pak hájil albrechtickou svatyni v 9 případech. Aleš Hekera lovil míč ze sítě dvacetosmkrát a vychytal sedm nul. Honza Jaček pak inkasoval třináct gólů a dvakrát si připsal čisté konto.

Více se dozvíte, co se týče přehledu utkání a statistiky mužstva v číslech v následujícím přehledu níže.

Přehled utkání:

Jaro 2013:

TJ Vendryně - FK Baník Albrechtice 0:1 (0:1), Branky: 15. Kociolek Jan

FK Baník Albrechtice - SK Beskyd Čeladná 1:1 (1:1), Branky: 15. Korzeniowski Marek - 13. Maceček Karel

SK Šenov - FK Baník Albrechtice 3:0 (0:0), Branky: 47. Bednář Zbyněk, 51. Biela Karel, 59. Slíva Michal

FK Baník Albrechtice - TJ Petřvald na Moravě 2:2 (1:0), Branky: 8. Široký Miloš, 86. Věčorek Tomáš - 72. a 79. Malúš Jiří

FK Stará Bělá - FK Baník Albrechtice 0:1 (0:0), Branky: 58. Kaleta Tomáš

FK Baník Albrechtice - FC Biocel Vratimov 3:0 (2:0), Branky: 32. Kaleta Tomáš, 36. Smiga Radim, 82. Kroužek Jiří

FK Baník Albrechtice - TJ DURMAN Staré Město 4:0 (2:0), Branky: 26. a 37. Korzeniowski Marek, 68. Pařík Marek, 90. Béreš Emil

SK Brušperk - FK Baník Albrechtice 2:0 (0:0), Branky: 70. Blahut Jan, 83. Staněk Lukáš

FK Baník Albrechtice - TJ Bystřice 2:2 (2:1), Branky: 5. Kroužek Jiří, 45. Dorozlo David - 7. Kluz Aleš, 52. Lachowicz Jiří

TJ Pražmo-Raškovice - FK Baník Albrechtice 0:5 (0:2), Branky: 84. a 88. Kociolek Jan, 23. Novák Libor z pen., 29. Věčorek Tomáš, 64. Kaleta Tomáš

TJ Sokol Dolní Lutyně - FK Baník Albrechtice 4:2 (2:0), Branky: 2. a 78. Pěgřím Petr, 34. a 69. Havlásek Tomáš - 54. Kociolek Jan, 84. Žyla Daniel

FK Baník Albrechtice - SK Stonava 2:1 (1:0), Branky: 12. Kociolek Jan, 68. Korzeniowski Marek - 54. Bezdíček Michal

TJ Smilovice - FK Baník Albrechtice 3:1 (2:0), Branky: 3. Baron Lukáš, 43. Dytko Petr, 79. Buzek Ondřej - 82. Věčorek Tomáš

Podzim 2012:

SK Stonava - FK Baník Albrechtice 0:3 (0:1), Branky: 6. Pařík Marek, 58. Kociolek Jan, 83. Žyla Daniel

FK Baník Albrechtice - TJ Vendryně 1:2 (1:1), Branky: 22. Neugebauer Tomáš - 35. Kajfosz Lukáš, 87. Repaský Martin

FC Biocel Vratimov - FK Baník Albrechtice 2:0 (2:0), Branky: 14. a 43. Svěnčík Marek

FK Baník Albrechtice - TJ Sokol Dolní Lutyně 1:0 (0:0), Branky: 78. Široký Miloš

SK Beskyd Čeladná - FK Baník Albrechtice 2:2 (1:1), Branky: 21. Indra Kamil, 52. Maceček Karel - 15. Kociolek Jan, 90. Věčorek Tomáš

FK Baník Albrechtice - SK Šenov 0:2 (0:1), Branky: 31. Schovajsa Marek, 62. Bednář Zbyněk

TJ Petřvald na Moravě - FK Baník Albrechtice 0:1 (0:1), Branky: 18. Věčorek Aleš

FK Baník Albrechtice - FK Stará Bělá 3:2 (1:2), Branky: 13. Dorozlo David, 55. Věčorek Tomáš, 90. Široký Miloš z pen. - 26. Stařičný Vlastimil, 44. Knápek Miroslav

TJ DURMAN Staré Město - FK Baník Albrechtice 1:1 (0:0), Branky: 90+1. Baroš Jan - 89. Dorozlo David

FK Baník Albrechtice - SK Brušperk 0:0

TJ Bystřice - FK Baník Albrechtice 1:2 (0:0), Branky: 63. Noga Lukáš - 54. Závoda Jakub, 90. Kroužek Jiří

FK Baník Albrechtice - TJ Pražmo-Raškovice 3:3 (2:2), Branky: 8. Wojtyna Tomáš, 21. Věčorek Tomáš, 81. Věčorek Aleš - 1. Drozd Peter z pen., 34. Kacíř Ondřej, 90+5. Klimek Lukáš

FK Baník Albrechtice - TJ Smilovice 0:2 (0:2), Branky: 14. a 23. Ganczarczyk Tomáš

Statistiky mužstva:

Bilance doma: 13 zápasů, 5 výher, 5 remíz, 3 prohry, skóre 22:17, 20 bodů (12. místo)

Bilance venku: 13 zápasů, 6 výher, 2 remízy, 5 proher, skóre 19:18, 20 bodů (2. místo)

Bilance celkem: 26 zápasů, 11 výher, 7 remíz, 8 proher, skóre 41:35, 40 bodů (5. místo)

Bilance prvních poločasů: 9 vyhraných, 11 remizovaných, 6 prohraných, skóre 19:17

Bilance druhých poločasů: 8 vyhraných, 12 remizovaných, 6 prohraných, skóre 22:17

1. - 5. kolo: 2 výhry, 1 remíza, 2 prohry, skóre 7:6, 7 bodů

6. - 10. kolo: 2 výhry, 2 remízy, 1 prohra, skóre 5:5, 8 bodů

11. - 15. kolo: 2 výhry, 2 remízy, 1 prohra, skóre 7:7, 8 bodů

16. - 20. kolo: 3 výhry, 1 remíza, 1 prohra, skóre 10:5, 10 bodů

21. - 26. kolo: 2 výhry, 1 remíza, 3 prohry, skóre 12:12, 7 bodů

.

Podzim: 13 zápasů, 5 výher, 4 remízy, 4 prohry, skóre 17:17, 19 bodů (7. místo)

Jaro: 13 zápasů, 6 výher, 3 remízy, 4 prohry, skóre 24:18, 21 bodů (5. místo)

Počet výher v řadě: 3 - Stará Bělá, Vratimov, Staré Město (22. - 23. kolo)

Série zápasů alespoň s bodem: 5 - (8. - 13. kolo)

Statistiky hráčů:

Odehrané zápasy: 26 - Kociolek Jan, 24 - Korzeniowski Marek, Pařík Marek, Dorozlo David, Žyla Daniel, 23 - Věčorek Tomáš, 22 - Věčorek Aleš, 21 - Široký Miloš, 19 - Kroužek Jiří, 18 - Hekera Aleš, Novák Libor, 17 - Wojtyna Tomáš, Smiga Radim, 13 - Kaleta Tomáš, 11 - Béreš Emil, 10 - Wojaczek Jan, 8 - Jaček Jan, 5 - Hovůrka Jan, Neugebauer Tomáš, Závoda Jakub, Hanzel Ondřej, Borka Marek, 3 - Bielan René, Dian Radomír, Szmek Piotr, 2 - Čoček Ondřej, Kodenko Tomáš, Kociolek Jakub, 1 - Pařík Adam, Třaskalík Norbert

Odehrané minuty: 2070 - Věčorek Tomáš, 2010 - Dorozlo David, 1980 - Věčorek Aleš, 1803 - Široký Miloš, 1794 - Korzeniowski Marek, 1771 - Pařík Marek, 1620 - Hekera Aleš, 1511 - Žyla Daniel, 1464 - Kociolek Jan, 1396 - Kroužek Jiří, 1249 - Wojtyna Tomáš, 1233 - Novák Libor, 843 - Béreš Emil, 839 - Kaleta Tomáš, 723 - Wojaczek Jan, 720 - Jaček Jan, 454 - Smiga Radim, 393 - Neugebauer Tomáš, 373 - Hanzel Ondřej, 277 - Hanzel Ondřej, 263 - Bielan René, 237 - Szmek Piotr, 198 - Hovůrka Jan, 180 - Čoček Ondřej, 153 - Borka Marek, 81 - Dian Radomír, 50 - Kodenko Tomáš, 46 - Kociolek Jakub, 12 - Třaskalík Norbert, 1 - Pařík Adam

Počet vstřelených branek: 7 - Kociolek Jan, 6 - Věčorek Tomáš, 4 - Korzeniowski Marek, 3 - Dorozlo David, Široký Miloš, Kroužek Jiří, Kaleta Tomáš, 2 - Věčorek Aleš, Pařík Marek, Žyla Daniel, 1 - Novák Libor, Neugebauer Tomáš, Wojtyna Tomáš, Závoda Jakub, Smiga Radim, Béreš Emil

Žluté karty: 10 - Široký Miloš, 7 - Kroužek Jiří, 6 - Kociolek Jan, 5 - Věčorek Tomáš, 4 - Věčorek Aleš, Wojtyna Tomáš, 2 - Wojaczek Jan, Novák Libor, 1 - Hekera Aleš, Bielan René, Pařík Marek, Dorozlo David, Kaleta Tomáš, Béreš Emil

Brankáři:
Hekera Aleš - 17 zápasů (7 výher, 5 remíz, 5 proher, 24 inkasovaných branek, skóre 28:24, 26 bodů)
Jaček Jan - 9 zápasů (4 výhry, 2 remízy, 3 prohry, 11 inkasovaných branek, skóre 13:11, 14 bodů)

Vychytané nuly: 7 - Hekera Aleš, 2 - Jaček Jan

Taková byla sezona z pohledu čísel. Brzy nám začne sezona nová a určitě si společně přejeme jediné - aby sezona 2013/2014 byla ještě lepší.