Skvěle! Baník na úvod jara deklasoval Sedliště

K úvodnímu zápasu jarní sezony 1. A třídy skupiny B nastoupili hráči FK Baník Albrechtice na umělé trávě ve Frýdku - Místku proti domácímu týmů TJ BDSTAV Sedliště. Do utkání lépe vstoupil albrechtický tým, který v úvodu utkání měl míč více na kopačkách a ve 32. minutě šel zásluhou Jana Kociolka do vedení. Skóre utkání se měnilo v první půli ještě jednou, když se krásně trefil ve 40. minutě z přímého volného kopu Baníkovský Tomáš Wojtyna. Ve druhém poločase Baníkovci přidali postupně ještě tři branky, a to v 57. minutě když si domácí dali vlastní branku, v 73. minutě zásluhou Jindřicha Kluse a skóre utkání uzavřel v 88. minutě střídající David Dorozlo. Baník tak vkročil do jarní části soutěže vítězně, a domů si veze skvělý výsledek 5:0 a tři body na své konto.

TJ BDSTAV Sedliště - FK Baník Albrechtice 0:5 (0:2)

Do úvodního mistrovského utkání na umělé trávě ve Frýdku - Místku vstoupili lepé Baníkovci, kteří měli po většinu utkání míč na svých kopačkách, se v 6. minutě mohli radovat z vedení po střele Ondřeje Čočka z póza šestnáctky, kdy jeho střelu domácí brankář jen vyrazil a následně obrana domácích dostala míč do bezpečí. Ve 12. minutě vyslal technickou střelu těsně vedle albrechtický Tomáš Izaiáš. Hned na to po rychle akci tria Klus - Izaiáš - Žyla, posledně jmenovaný po centru těsně hlavičkou minul domácí branku. V 19. minutě se do první šance v utkání dostali domácí a byla to velká příležitost na vstřelení úvodní branky, kdy po přihrávce za obranu se dostal do samostatného úniku domácí Radek Bojda, ale toho skvělým způsobem vychytal brankář Aleš Hekera. Ve 26. minutě padl první gól utkání, ale ten pro údajný faul Daniela Žyly, který avizoval pomezní rozhodčí, nebyl skórujícímu Janu Kociolkovi uznán. Za tři minuty měli domácí druhou zajímavou možnost, kdy opět v dobré příležitosti se objevil domácí Radek Bojda, ale opět domácí hráč nebyl úspěšný, i když brankáře Aleše Hekeru překonal, tak před vstřelením úvodní branky domácímu útočníkovi zabránil skvělým obraným zákrokem Martin Kulhánek. Ve 32. minutě zužitkoval převahu Baníku skórující Jan Kociolek, který zužitkoval přihrávku Jindřicha Kluse střelou do prázdné branky - 0:1. Baníkovci nepolevili a ve 40. minutě se po faulu domácího hráče z dobrých pětatřiceti metru trefil přesně z volného přímého kopu nechytatelnou střelou do šibenice Tomáš Wojtyna - 0:2. Krásný fotbalový moment! Po prvním poločase tak Baník v úvodním jarním mistrovském utkání vedl na umělé trávě ve Frýdku - Místku nad domácím týmem TJ BDSTAV Sedliště výsledkem 0:2.

Do druhého poločasu nastoupil Baník beze změn, Domácí vystřídali dvakrát. Do první šance ve druhém poločase se dostali domácí, kdy hostující branku těsně minul po centru domácí Robin Bilas. Tohle byla poslední velká možnost domácích v utkání. Po zbytek zápasů dominoval a hřišti jen jeden tým a tím byl Baník, který se v 57. minutě utkání dostal do tříbrankového vedení po vlastní brance domácího kapitána Miroslava Bílka - 0:3. Po třetím vstřeleném gólu mohl hned za minutu vstřelit Baník čtvrtý gól, ale Jan Kociolek po přesném centru bratra Jakuba Kociolka nastřelil jen břevno domácí brány. V 63. minutě se v dobré příležitosti ocitl albrechtický Tomáš Izaiáš, ale jeho střele chyběla razance, takže si s tímto pokusem domácí brankář Daniel Majer poradil. Baníkovci se ale čtvrté branky dočkali, když se v 73. minutě uvolnil přes obránce Jindřich Klus a svou tvrdou střelou na bližší tyč nedal domácímu gólmanovi šanci - 0:4. Baník mohl přidat další gól v 77. minutě, ale střela Jindřicha Kluse, který se uvolnil na pravé straně, skončila nad bránou domácích. V 80. minutě se mohl radovat ze vstřelené branky střídající David Dorozlo, ale jeho střele k tyčce domácí branky chybělo par centimetrů. Záložníkovi Baníku nebylo přáno ani v 84. minutě, kdy nastřelil z póza šestnáctky tyč domácí branky. Střídající David Dorozlo se ale přece jen dočkal, kdy umístěnou střelou ke vzdálenější tyčce ze šestnáctky nedal domácímu brankáři Danielovi Majerovi šanci a uzavřel skóre utkání - 0:5. Baníkovci tak potvrdili skvělou bilanci na hřišti Sedliště, kde všechny svá mistrovská utkání vždy vyhráli a vstoupili do jarní části zaslouženým vítězstvím 5:0. Tímto vítězstvím prodloužili i neporazitelnost z podzimní části již na sedm soutěžních utkání a sérii pěti výher v řadě.

Branky: 32. Kociolek Jan, 40. Wojtyna Tomáš, 57. vlastní Bílek Miroslav, 73. Klus Jindřich, 88. Dorozlo David, ŽK: 81. Bílek Miroslav - 56. Izaiáš Tomáš, Rozhodčí: Žáček Marek - Bartoš Ivan, Matějek Vojtěch, Počet diváků: cca 90

TJ BDSTAV Sedliště: Majer D. - Pohludka, Bílek, Somr - Bilas Robin, Foukal, Bilas René, Mohyla (46. Majer T.), Mojžíšek (68. Krpel) - Krejčok (84. Košťál), Bojda (46. Vlček). Trenér: Valas Ivo

FK Baník Albrechtice: Hekera - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Kociolek Jakub (68. Široký), Žyla D., Korzeniowski, Izaiáš (76. Parchanský) - Klus (78. Kvapil M.), Kociolek Jan (65. Dorozlo). Trenér: Kohút Dušan