Skvělý obrat ve druhé půli, Baník Albrechtice - Vratimov 4:2

Baníkovci po minulém víkendu, kdy nehráli kvůli nepříznivému počasí v Čeladné, sehráli v neděli další jarní domácí mistrovské utkání, ve kterém přivítali tým Vratimova. Baníkovcům v tomto domácím utkání vůbec nevyšel první poločas a ztrátu dvou branek museli dohánět v druhé půlce, a to se jim povedlo, kdy nejprve dvěma góly vyrovnal Jindřich Klus a poté Jan Kociolek dvěma góly zařídil konečné skóre utkání 4:2. Baník si tak připsal po minulé domácí porážce se Starým Městem opět tři body, a to hlavně díky výborné druhé půlce utkání.

FK Baník Albrechtice - FC Vratimov 4:2 (0:2)

Po odloženém kole s Čeladnou přijeli ke druhému domácímu utkání do Albrechtic hráči Vratimova. Baník se chtěl rychle oklepat po nepovedeném zápase se Starým Městem, ale průběh tomu spíše nenapovídal. Na začátku prvního poločasu byli aktivnější albrechtičtí. Hned v 1. minutě mohl první branku přidat domácí Honza Kociolek, ale střílel pouze do brankáře. Hosté zahrozili poprvé v 5. minutě, když po chybě stoperské dvojice Baníku se sám před domácí branku dostal hostující hráč, kterého ale dokázal vychytat Kamil Směták. Další závar před svatyní Vratimova připravili albrechtičtí v 9. minutě. Po sérii rohových kopů se míč vrátil na polovinu hřiště odkud David Dorozlo posílal přihrávku za obranu na Honzu Kociolka, kterému ale střela vůbec nevyšla. Ve 22. minutě přišla největší příležitost na straně Vratimova. Po chybně rozehraném přímém kopu se do brejku dostali hostující hráči, ale i tuto šanci dokázal zlikvidovat výborně chytající Kamil Směták. O čisté konto připravili domácího gólmana hosté o čtyři minuty později, když osamocený Marek Svěnčík z první zamířil přesně mezi nohy Smětáka - 0:1. Ke smůle Albrechtic to bylo za dvě minuty už 0:2. Domácí obrana nechala nehlídaného Vojtěcha Osvěčíka na úrovni malého vápna a ten se hlavou nemýlil - 0:2. Šance na snížení ještě před poločasem přišla z kopačky Davida Dorozla, ale jeho dalekonosný pokus z 30 metrů skončil na břevně. Hosté mohli nakonec vést i 0:3, ale jejich pokus zachraňoval na roh Aleš Věčorek odkopávající míč téměř z brankové čáry. Hned ve 47. minutě mohl skórovat opět Vratimov, který ale nastřelil slabou střelu do tyče.

Albrechtice se dočkaly snížení v 53. minutě, kdy ideální balón za obranu od Davida Dorozla poslal Honza Kociolek z jedné na Jindru Kluse a ten obstřelil brankáře hostí - 1:2. Domácí tento moment nakopl a od té doby jasně na hřišti kralovali. V 57. minutě se ještě neujala střela Danka Žyly, ale o dvě minuty později už bylo vyrovnáno. Po výborné práci Honzy Kociolka a Danka Žyly, kdy druhý zmiňovaný posunul přihrávku do velkého vápna na Jindru Kluse a ten nadvakrát z téměř nulového úhlu propasíroval míč až do branky - 2:2. Vratimov se snažil o vrácení výsledku na svoji stranu, ale i přes následnou chybu Albrechtic v obraně, je nepustil ke skórování domácí brankář. V 63. minutě se už miska váh překlopila na stranu Baníku. Tomáš Izaiáš přesprintoval po lajně polovinu hřiště a odcentroval na Honzu Kociolka, který přesně umístěnou hlavičkou do protipohybu nedal gólmanovi šanci - 3:2. V 74. minutě mohl hattrick zkompletovat Jindra Klus, ale trestuhodně přestřelil z hranice malého vápna zcela odkrytou branku. Závěr utkání byl jasně v režii Albrechtic, které nechtěly dopustit komplikace, a proto se snažily přidat ještě jednu branku. To se jim málem povedlo v 78. minutě, když míč vykopával z brankové čáry jeden z hostů. Skórovat se Baníku ale přece jenom ještě jednou povedlo. Po pohledné kombinaci Kuby Kociolka a Danka Žyly, přihrával prvně zmiňovaný pod sebe na Honzu Kociolka a ten střelou po zemi k tyči dal konečnou podobu výsledku - 4:2.

Branky: 51. a 58. Klus Jindřich, 61. a 81. Kociolek Jan - 26. Svěnčík Marek, 28. Osvěčík Vojtěch, ŽK: 15. Kulhánek Martin, 85. Klus Jindřich - 74. Pešek Radim, 87. Pohludka Jakub, Rozhodčí: Závodný Vít - Podracký Pavel, Lukašík Petr, Počet diváků: 110

FK Baník Albrechtice: Směták - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna (56. Korzeniowski), Čoček - Kociolek Jakub, Žyla D., Dorozlo, Izaiáš - Klus, Kociolek Jan. Trenér: Kohút Dušan

FC Vratimov: Vidlička - Stuchlík, Valenčin (81. Hudeček), Škorik, Kašuba - Pešek R. - Klejnot (68. Tříska T.), Pařenica, Pohludka - Svěnčík, Osvěčík. Trenér: Hořínek Jiří