STARŠÍ ŽÁCI - VÍTĚZEM KRAJSKÉ SOUTĚŽE!!!

V neděli 16.6.2013 naši starší žáci v posledním kole letošního ročníku soutěže zajížděli k mistrovskému utkání ke druhému týmu tabulky do Dobré. A v případě vítězství nebo remízy mohli naši žáci pomýšlet na celkové vítězství v soutěži bez ohledu na výsledek dohrávky našeho soupeře Dobré v Bohumíně. A po brance Tomáše Hřivnáče naši žáci na půdě Dobré remízovali 1:1 a stalý se tedy celkovými vítězi KRAJSKÉ SOUTĚŽE STARŠÍCH ŽÁKŮ bez ohledu na poslední utkání Dobré.

TJ Sokol Dobrá - FK Baník Albrechtice (Starší žáci) 1:1 (0:0)

Poslední utkání našich starších žáků začalo opatrně z obou stran. První šanci měly naši hráči, a to konkrétně Michal Kvapil, ale svoji šanci neproměnil. Nejlepší střelec našich žáků měl do konce prvního poločasu ještě dvě šance, jednou trefil brankáře domácích a podruhé trefil břevno domácí branky, a když nevyužil domácí hráči svoji jedinou šanci, ve které nastřelili po tečované střele břevno, skončila první půle bez branek. Druhý poločas hráli oba týmy jako ten první ze zabezpečené obrany do rychlých protiútoku. Jeden protiútok využili domácí v páté minutě druhého poločas, když střelu domácího hráče vyrazil brankář Koziel jen před branku, kde se dostal k míči nejlepší střelec Dobré, a to Martin Šimík, který dostal míč do prázdné branky, a domácí vedli - 1:0. Moc dlouho se, ale Dobrá z vedení neradoval, protože neuběhli ani tři minuty po první brance a bylo srovnáno. Honza Mokrosz našel krásným centrem za obranou Tomáše Hřivnáče, který v tváři tvář brankáři uspěl a poslal míč na vzdálenější tyčku - 1:1. Do konce utkání již branka nepadla, ale mohla. Domácí měli jednu šanci, se kterou si, ale poradil výborným zákrokem brankář Koziel. A když ze strany Baníku neuspěl ve dvou slibných šancích Michal Kvapil, skončilo utkání remízou 1:1. A na stráně Baníku vypukla obrovská radost, naši hráči totiž slaví postup do vyšší soutěže.

Naši starší žáci tak po remíze 1:1 v Dobré slaví zaslouženě postup do vyšší soutěže. Jedná se o historický úspěch našich žáků. Poprvé ve více než 60leté historii klubu FK Baník Albrechtice se náš celek starších žáků stal vítězem KRAJSKÉ SOUTĚŽE SKUPINY C. Vloni naši žáci skončili v KS na šestém místě a letos v soutěži leckterý tým v KS svoji hrou překvapili a zcela zaslouženě naši starší žáci postupují do KRAJSKÉHO PŘEBORU. Poděkování určitě patří trpělivým trenérům pánům Jaroslavu Kvapilovi a Vladislavu Szostokovi. Jmenovat celý kádr starších žáků zde nebudu, protože o velký historický úspěch se zasloužil celý kádr žáků. Jen budoucnost ukáže, co toto vítězství s našimi kluky udělá, respektive jak se nadále budou věnovat fotbalu a jak najdou uplatnění v dalších kádrech týmu FK Baník Albrechtice. Ať už v kádru dorostu anebo později v kádru mužů. Ale přece jenom o jednom hráči se zde zmíníme a to že v našem kádru se nachází druhý nejlepší střelec celé soutěže, a to Michal Kvapil. Michal vstřelil celkem 41 branek v Krajské soutěži starších žáků. I kvůli Michalovi tak dosáhli naši starší žáci velkého úspěchu.

Branky: 40. Šimík Martin - 43. Hřivnáč Tomáš

Sestava Baníku: Koziel Viktor - Zachata Adam, Kubíček Dominik, Mokrosz Jan, Robenek Dominik - Kubica Tomáš, Parchanský Patrik, Mička Jakub, Pasz Piotr, Hřivnáč Tomáš - Kvapil Michal. Střídali: Machaczek Dalibor, Vondrus Daniel, Adamec Lukáš