Stonava vs. Lukan - 1:4

Po dvou vydřených remízách z Dobratic a doma s Veřovicemi, kdy Albrechtice oba zápasy otočily z 2:0, respektive z 0:2 na 2:2, zajížděli naši hráči na půdu nejbližšího možného soupeře do Stonavy, sehrát derby s místním celkem. Odkud si zaslouženě odvezli vítězství 1:4, když o všechny čtyři góly se postaral Jan Lukan.

SK Stonava - FK Baník Albrechtice 1:4 (1:0)

Do zápasu lépe vstoupili albrechtičtí, kteří svou aktivní hrou dělali obraně Stonavy komplikace. Už ve 3. minutě se zrodila první šance Baníku a to když Korzeniowski poslal balón za obranu na nabíhajícího Izaiáše, který vrátil přihrávku pod sebe, ale žádný z hráčů hostí na balón nedosáhl. V 5. minutě založili domácí útok pro hosty špatným zpracováním a do brejku se dostal Jan Kociolek, který poslal míč na svého parťáka v útoku Lukana, ten okamžitě vracel do šestnáctky, ale Jan Kociolek stál bohužel v ofsajdu. Po 10-ti minutách se otrkali i domácí, když po chybě ve středu albrechtické obrany šel z boku na Smětáka hráč sám, ten si ovšem s šancí poradil a střelu vytěsnil mimo. Poté se hra odehrávala spíše ve středu hřiště bez větších šancí. Ve 22. minutě se naskytla Stonavě možnost zahrávat tři rohové kopy po sobě, avšak se všemi si Směták poradil. O 6 minut později, ve 28. minutě, zahrávali baníkovci po faulu na Izaiáše přímý kop, ke kterému se postavil Lukan, který poslal přihrávku nakrátko na Daniela Žylu, ten pálil, míč ještě lehce zaplaval ve vzduchu, ale gólman domácích si s ním poradil. Ve 38. minutě přišla první velká šance hostů a to když Korzeniowski poslal přihrávku dovnitř šestnáctky na Jana Kociolka, který byl na hranici ofsajdu, ale tváří v tvář brankáři Stonavy se mu zakončení nepovedlo. Velice aktivně hrající Lukan se ve 41. minutě utkání prodíral obranou jako nůž máslem, ale ztroskotal na posledním hráči, který zabránil, aby se hostující borec dostal do situace tváří v tvář s gólmanem. Stonava za celý poločas nepředvedla nic světoborného, ale byli to právě hráči domácího celku, kteří šli do vedení 1:0, když obraně utekl Šuster a sám před Smětákem se nemýlil - 1:0.

Začátek druhého poločasu se nesl v duchu nepřesností a chyb hlavně na straně Baníku. Vše nabralo jiný směr od 54. minuty. Jan Kociolek mohl jít sám na brankáře, ale míč se mu zamotal pod nohama a následně zakročili obránci. V 56. minutě se ocitl na hranici malého vápna Izaiáš, který zakončoval, ale v rozhodující chvíli podklouzl a střela šla mimo. Situace jako přes kopírák následovala o minutu později, kdy znovu Izaiáš zakončoval z hranice malého vápna, tentokráte už bez podklouznutí, ale i přesto šla střela mimo. Jenže k odraženému balónu se dostal Lukan a ve skluzu trefil z boku tyč! V 61. minutě šel sám na brankáře Stonavy Izaiáš, který byl podražen v pokutovém území zezadu, ale sudí to jako penaltu neposoudil. Hosté se mohli radovat v 63. minutě kdy svoji „one man show“ nastartoval Lukan. Celá akce začala u Dorozla, který poslal přihrávku do lajny na Izaiáše, ten odcentroval přesně na hlavu Lukana a útočník Baníku poslal míč do protipohybu brankáře - 1:1. O 6 minut později se už váhy utkání překlopily na stranu albrechtických, když kombinace po ose Široký - Dorozlo - Kulhánek, který odcentroval a balón doletěl až k  Lukanovi, ten nikým nehlídán přihrávku zpracoval a zakončil přesně - 1:2. Osmdesátá minuta přinesla infarktový stav pro celé mužstvo Albrechtic a to když centr ze strany od stonavského hráče Směták podběhl, míč ale naštěstí lehce líznul a tak domácímu hráči zkomplikoval zakončení, což způsobilo, že ze tří metrů minul branku. V 84. minutě přišlo rozuzlení utkání, protože centr z lajny od Širokého doletěl až k  Lukanovi, ten zády k brance zpracoval na prsa, otočil se, zamířil přesně a dovršil tak svůj hattrick - 1:3. To ovšem ještě nebylo ze strany „Šimpiho“ všechno, protože v 86. minutě, kdy stonavští už na tom byli špatně herně i fyzicky se po kombinaci na hranici velkého vápna k míči dostal kdo jiný než Lukan a krásnou střelou, která se ještě odrazila od břevna do branky přidal svou čtvrtou trefu v utkání - 1:4.

Na výsledku se výraznou mírou podílelo střídání dvou hráčů Baníku na začátku druhého poločasu. David Dorozlo, který se posunul na hrot, dělal domácí obraně velké problémy a připravoval spoluhráčům šance. To samé se dá říct o Jakubu Kociolkovi, který hru oživil na pravém okraji zálohy.

Branky: 42. Šuster Pavel - 63., 69., 84. a 86. Lukan Jan, ŽK: 33. Šuster Pavel, 76. Frait Jiří - 36. Kociolek Jan, 62. Lukan Jan, 67. Izaiáš Tomáš, Rozhodčí: Ham Tomáš - Levinger Milan, Jedlička Jan, Počet diváků: cca 300

SK Stonava: Gaszczyk - Feber, Frait, Hančin, Škuláň - Piecha (69. Skřížovský), Dittrich, Kisel, Macko - Šuster, Juroszek. Trenér: Hojdysz Lukáš

FK Baník Albrechtice: Směták - Kulhánek, Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. - Parchanský (58. Kociolek Jakub), Korzeniowski, Široký, Izaiáš - Kociolek Jan (58. Dorozlo), Lukan (89. Chmiel). Trenér: Kohút Dušan