Sympatický výkon na body nestačil, Čeladná - Baník Albrechtice 2:1

Po nedělní domácí výhře nad Vratimovem sehráli Baníkovci ve středu dohrávku 19. kola na půdě prvního týmů tabulky - SK Beskyd Čeladná. Skóre utkání otevřel ve 12. minutě domácí Martin Pliska. O vyrovnání se postaral na konci prvního poločasu Jindřich Klus, který nádhernou brankou srovnal na 1:1. Zápas rozhodl svým gólem v 59. minutě nejlepší střelec domácího mužstva Martin Váňa. Nutno podotknout, že domácí favorit z Čeladné se před domácími fanoušky strachoval o výsledek až do závěrečného hvizdu. Ale vítězství 2:1 ubránil. Albrechtičtí si tak z Čeladné odvezli porážku 2:1, ale podali velmi sympatický výkon proti lídrovi soutěže.

SK Beskyd Čeladná - FK Baník Albrechtice 2:1 (1:1)

K odloženému zápasu zajížděly Albrechtice na půdu lídra soutěže z Čeladné a tak se dal očekávat velmi atraktivní duel. Domácí nechtěli ponechat nic náhodě, a proto od začátku zápasu zatápěli obraně Baníku a dostávali ji pod tlak. První příležitost ke skórování měla Čeladná již ve 2. minutě, jenže roh rozehraný nakrátko zakončili domácí pouze slabou střelou přímo do náruče brankáře Smětáka. Ve 13. minutě už ale šli domácí do vedení. Roh rozehraný rovněž nakrátko zakončil přesně Martin Pliska - 1:0. To hráče Čeladné nakoplo a bylo jich rázem plné hřiště. Po špatné rozehrávce ve 23. minutě musel albrechtický stoper Aleš Věčorek hasit slibnou akci domácích odkopem na roh téměř z brankové čáry. Těsně před koncem poločasu mohl srovnat Jan Kociolek ale dobře rozjetou akci, po které mohl pokračovat sám na brankáře, zastavil přílišným překopnutím balónu a tak domácí brankář neměl problém vyběhnout pro míč a ukrýt jej v náruči. Co se nepovedlo jednomu albrechtickému útočníkovi, povedlo se druhému. Minutu před koncem prvního poločasu si všiml špatně postaveného gólmana Čeladné Jindřich Klus a krásnou technickou střelou z bezmála třiceti metrů jej přeloboval - 1:1.

Druhý poločas nepřinesl nic vážnějšího ani na jedné straně. Hra se odehrávala spíše ve středu hřiště s ojedinělými náznaky útoku. Žádné mužstvu nechtělo udělat chybu, ale první, komu se to povedlo, byl albrechtický stoper Aleš Věčorek, který nenavázal na dobrý obranný skluz z prvního poločasu a tentokráte byl u míče pozdě a Čeladná mohla jít do brejku. S přečíslením naložili domácí výborně a na zadní tyči číhající nepokrytý Martin Váňa již neměl problém doklepnout míč do odkryté branky - 2:1. Situace se odehrála v 60. minutě a Albrechtice už bohužel nedokázaly vyrovnat. Nutno dodat, že Čeladná si vítězství zasloužila a i přes bojovný výkon Baníku zvítězila 2:1.

Branky: 12. Pliska Martin, 59. Váňa Martin - 44. Klus Jindřich, ŽK: 35. Špavelko Dominik, 65. Váňa Martin - 20. Korzeniowski Marek, 28. Izaiáš Tomáš, 65. Dorozlo David, 70. Kociolek Jan, Rozhodčí: Sivera Jan - Chýlek Martin, Ochodek Jiří, Počet diváků: 80

SK Beskyd Čeladná: Smolík - Machanec, Pliska, Badura, Drevňák - Walder (66. Řehák), Šimák (58. Baran), Váňa Marek, Váňa Martin (89. Chýlek) - Padych (80. Šlesinger), Špavelko. Trenér: Dostalík Leon

FK Baník Albrechtice: Směták - Kulhánek, Věčorek A., Korzeniowski, Čoček - Kociolek Jakub (78. Parchanský), Žyla D., Dorozlo, Izaiáš (78. Pařík M.) - Klus, Kociolek Jan. Trenér: Kohút Dušan